Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: къде е отново проблема на моята 146

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default къде е отново проблема на моята 146

    Колата като е студена пали и потегля карам определено време гася и сле 3 минути няма палене трябва тново да истине и така всеки път топла не пали последно даже на 50км пробег угасна и до там утивам сутринта няма проблем някой ако знае нещо да пише че ще я згъвам в някое дърво вече ми писна дал съм над 250 за ремонти по тази кочина благодаря предварително

  2. #2
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Здравей, колега. При така зададен въпрос едва ли някой може да ти даде смислен отговор. На времето същите симптоми имаше една Лада Самара. Оказа се претрита изолация на датчик на Хол. Само дето си мисля, че не става въпрос за Лада. Напиши каква е колата, и тогава някй може и да сподели нещо. Както и от къде се, т.к за София например има проверени сервизи, където ще ти помогнат на.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  3. #3
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Това звучи като датчик на колянов или разпределителен вал, а може би и двата.

    п. с. Това че си дал само 250 лева за ремонти е едно абсолютно нищо. Колата си е един голям разход и независимо от марката и модела се приготви за в бъдеще да дадеш много пъти по толкова.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  4. #4

    Default

    По едно време имах същия проблем.При мен излезе от датчика за температурата.При загрял двигател на диагностика датчика показваше минус 8 градуса, при което компа се омотва и подава гориво като за студен двигател и той се дави и не може да запали.Като изстине няма проблем палеше си.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    само да се поправя Не 250 АМИ 2500 лв извянявам се ходих при един той ми вика че бил датчика на коляновия вал или някъв друг който се намира по горе на двигатела и ми казва така като не иска да запали да видя дали стрелката на обортомера се движи видях и му казах че несе движи и той ми вика датчика на кол.вал е да ама сутрин като пали също несе движи когато завърта двигатела стрелката се задвижва чак когато колата запали и аз сега незнам какво да правя

  6. #6

    Default

    Щом при студен двигател пали, а при топъл не пали като при мен как беше е температурен датчик поне според мен.Ако е от датчик на колянов или разпределителен няма да има значение топъл или студен двигател все няма да пали.Моя е боксер и датчиците са два единия е за перката а другия за компа точно този за компа правеше мизериите.Като загрееше единствения начин да го запаля е яко въртене около 10-15 секунди и педала на газта до край

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Напротив, има значение топъл/студен мотор. Обикновено датчик колянов вал прави мизерии именно на топъл.

    pecata-33 - иди на диагностика, ще има записани грешки и ще се види какво е.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8

    Default

    при мен пък се указа стартер

    ---------- Post added at 00:59 ---------- Previous post was at 00:55 ----------

    при загрят автомобил четките се разширявали или нещо подобно ми обясниха,и неможе да запали веднага.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    Ами след почивните дни ще утида да ми направят една диагностика и да и решават съдбата ако е датчик на кол.вал от сервиза направо в моргата някой случайно да знае някви специалисти в някой сервиз в гр.Пловдив

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pecata-33 View Post
    Ами след почивните дни ще утида да ми направят една диагностика и да и решават съдбата ако е датчик на кол.вал от сервиза направо в моргата някой случайно да знае някви специалисти в някой сервиз в гр.Пловдив
    Колега,ако ще изхвърляш колата за 60лв,да дойда да я взема? Гарантирам,че ще е сделката на века.Не,че ми трябва още една кола,но щом я отценяваш на такава сума .......
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    Ми колега незнам как вървят по моргите ама ако дават 1000,1200лв май ще си свалям газ.инжекцион и ша я изпращам на някоя морга ,но за сега ще прежаля още един стотак и ако не стане няма начин ье се разделям с алфичката

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Човек изумяш ме къде си правиш колата.... И моя боксер го правя в сервиз и със съсан ремък и ревизия на скоростна кутия за труд и части съм дал малко повече от половината ма това което ти си написал. Понеже напоследък съм се замислил над моя дебитомер, че двигателя на топло ми се клати като на стара баба килотите на простора, защо не опиташ като не иска да запали да извадиш куплунга на дебитомера и тогава да пробваш, стискаш скобата да освободи и дърпаш. Може и да съм в грешка по рабиращите да кажат, а на колата стартера върти нали? Когато е топла ?
    145 1.7 16V Boxer


  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    ами проблема е там че и дебитомера не работи и дали ще го вадя или не разлика мисля че няма ,стартера варти няма проблеми

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Еми по принцип ако колата ти върви по добре без него, значи той не работи коректно. Ако тръгне по добре или недай си боже запали на топло той може да е една от причините, ако пък не прежали там едни пари отиди на диагностика. Има раздел с сервизи и отзивите за тях. И те така. Ако твоя край го няма там само драсни ще се намри някой от там и ще помогне.
    145 1.7 16V Boxer


  15. #15

    Default

    На мене колега също като беше топла не палеше и трябваше да поизтине.Оказа се комутатор.Сложих ном и проблема се реши
    Алфетка 145 Боксер1.6 103кс-Голееем бегач!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •