Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Кой е с чип на ГТВ-то си?

  1. #16

    Default

    Ми ти ако караш туйнспарк (особено ЦФ1 или ЦФ2) и колата си я натискаш, без чип може много скоро да замразиш цялата кола - съвсем скоро аз лично и опитно се убедих в това, което само съм чел и чувал до писване от някои хора за "стоковия" софтуер на туйнспарковете... Мен лично ме е страх да карам не-ремапнат туйнспарк

  2. #17
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ми ти ако караш туйнспарк (особено ЦФ1 или ЦФ2) и колата си я натискаш, без чип може много скоро да замразиш цялата кола - съвсем скоро аз лично и опитно се убедих в това, което само съм чел и чувал до писване от някои хора за "стоковия" софтуер на туйнспарковете... Мен лично ме е страх да карам не-ремапнат туйнспарк
    Тук мисля, че може да се спекулира
    Имам съсед който вече 40к км кара ребилдната 145 ку ве на цялата газ (наистина без да я жали)със напълно оригинален софт! причините за счупен мотор могат да бъдат каквито си искан но съм далеч от мисълта че е поради грешка в оригиналния сет ъп
    Чипа е хубаво нещо, но е последната модификация според мен. Първо хубави свещи,кабели,масло, генерация и интейк и накрая чип.
    Всеки в крайна сметка си знае сам за себе си
    Аз лично за сега опознавам колата и не смея да я натискам.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ми ти ако караш туйнспарк (особено ЦФ1 или ЦФ2) и колата си я натискаш, без чип може много скоро да замразиш цялата кола - съвсем скоро аз лично и опитно се убедих в това, което само съм чел и чувал до писване от някои хора за "стоковия" софтуер на туйнспарковете... Мен лично ме е страх да карам не-ремапнат туйнспарк
    Пишеш глупости!!!Минал съм хиляди километри,толкова,че маслото се налива често като бензина,няма никакви проблеми.Софтуера са го писали специалисти,друг е въпроса дали е остарял или не,оригиналния софтуер не може и не трябва да създава никакви проблеми,иначе колите биха изтеглени от пазара или да се вземат други мерки.Видяхме какво стана заради дефект в педала на газта.Като ти чета писанията и оставам с впечатление,че веднага трябва да тичам да си сменям софтуера,че ще ми се прецака мотора Вервай ми,на -20 и на 40 градуса в студ,сняг,дъжд и жега колата си върви безотказно,няма никакви проблеми с мотора въпреки така лошия софтуер И тва с лошите пожелавания...не е хубаво колега!

    ---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Тук мисля, че може да се спекулира
    Имам съсед който вече 40к км кара ребилдната 145 ку ве на цялата газ (наистина без да я жали)със напълно оригинален софт! причините за счупен мотор могат да бъдат каквито си искан но съм далеч от мисълта че е поради грешка в оригиналния сет ъп
    Чипа е хубаво нещо, но е последната модификация според мен. Първо хубави свещи,кабели,масло, генерация и интейк и накрая чип.
    Всеки в крайна сметка си знае сам за себе си
    Аз лично за сега опознавам колата и не смея да я натискам.
    Ами като знаеш защо питаш

  4. #19
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Това че знам основата на нещата, далеч не означава че имам опит със туин спаркове
    Както по-нагоре в темата бях писал мисля че от едно возене и евентуално старт м/у коята и някоя чипната бих извадил някакъв извод достатъчен за мен

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Това че знам основата на нещата, далеч не означава че имам опит със туин спаркове
    Както по-нагоре в темата бях писал мисля че от едно возене и евентуално старт м/у коята и някоя чипната бих извадил някакъв извод достатъчен за мен
    То пак е субективно,зависи от състоянието на колата,бензина какъв е,шофъора е много важен също...По-скоро както някои колеги казват,слагаш си на твойта пробно,пробваш,харесва ти,оставяш,не ти харесваш връщаш оригинала.Дали е безопасно за колата и за теб не мога да ти кажа

  6. #21
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Хайде стига чешене на клавиатури!
    Аз съм пуснал темата за да получа аз отговор. Всички изводи разбира се, че са субективни НО СА ВАЖНИ ЗА МЕН (за някой друг не ме вълнува)
    Дори заглавието на темата е пределно ясно!
    Общо взето доста написа без да кажеш нищо

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Няма как колега да я пържиш колата и да гори по-малко, ако ще не един, ами 3 чипа да и сложиш...Даваш ли газ - разхода е НА ГОРЕ!!

    Общо взето логиката е таква : Караш с оригиналния софт. спокойно и замерваш разхода...След това те "чипват", но продължаваш да караш по същия начин, както и преди това...То тогава разхода ЩЕ ПАДНЕ спрямо преди...

    В повечето случаи, обаче потребителя след като му "чипнат" колата, раздава всичката газ и в крайна сметка разхода се ВДИГА. От тука идва заблудата, че видиш ли чипа ти вдигал разхода...

    Относно ЦФ1 и ЦФ2 моторите под внимание трябва да се вземе и генерацията, защото има ли пробойна някъде преди сондата (единствена в тоя случай) - сместа беднее и може да станат проблеми....
    Last edited by digitalundgrd; 31-05-2011 at 22:02.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тя ако беднее ЕКУ-то ще обогати По-скоро важно е да няма пробойна след дебитомера и самия той да е читав, че тогава става белята.

    Главно ТС-а ражда не от бедна смес и детонации а най-вече от мазане. От запушена цедка на помпата или от запекъл клапан за налягането. Колко ТС-и нов внос родиха и тука, и то без пържене. Купува я, сменя маслото и айдееее... честито На първото даване на газ и изтропват лагерите.

    Не че не съм виждал ТС с дупка в буталото де... ама как да е По-често си раждат от бивш стопанин в Италия
    Last edited by oem; 31-05-2011 at 18:49.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24

    Default x

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тя ако беднее ЕКУ-то ще обогати По-скоро важно е да няма пробойна след дебитомера и самия той да е читав, че тогава става белята.

    Главно ТС-а ражда не от бедна смес и детонации а най-вече от мазане. От запушена цедка на помпата или от запекъл клапан за налягането. Колко ТС-и нов внос родиха и тука, и то без пържене. Купува я, сменя маслото и айдееее... честито На първото даване на газ и изтропват лагерите.

    Не че не съм виждал ТС с дупка в буталото де... ама как да е По-често си раждат от бивш стопанин в Италия

    Е ти па тотално ме наплаши сега хаха
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От кое са уплаши па ти?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Пишеш глупости!!!... И тва с лошите пожелавания...не е хубаво колега!
    Ми глупав съм си явно, затова пиша глупости
    Ма доколкото съм наясно това е свободен форум и всеки може да си казва мнението, пък другите дали са на същото или не си е тяхна работа.
    За лоши пожелавания не разбрах какво имаш предвид, просто се пошегувах, на никого не пожелавам да му се счупи колата, камо ли пък друго лошо нещо да му се случи и съжалявам ако някой е останал с такова впечатление!
    Last edited by badmadafaka; 06-06-2011 at 21:57.

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Я дай това последното изречение го преведи, че как да отговори човек... както имаш предвид?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Споко badmadafaka, просто драгият ни колега maxpayne пак е решил да ни подразни нарочно...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Я дай това последното изречение го преведи, че как да отговори човек... както имаш предвид?
    Имах предвид "вечния спор" дали ТС-то обеднява сместа при фул тротъл на високи обороти - знам, че има доста опитни хора във форума (включително ти), които са на мнение, че това не е вярно. Аз не знам кой е прав и кой не, но специално на моята кола го видях с очите си, с използването на доста скъпи мерещи джаджи... Ей това исках да кажа, без да засягам никого
    Last edited by badmadafaka; 01-06-2011 at 08:50.

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Обеднява ако има проблем по инжекциона. Иначе колко обеднява твоята? Вярно е, че има версии на софтуера с по бедни смеси, но не всички са така и може да обеднеят пагубно при проблеми с инжекциона и най-вече с дебитомера. Не съм казал, че не може. Казах кое е честото явление при родилките. На GTV не съм и мерил стоковата смес, че да знам но на 16волта ТС колата ви върви сток на 12.8 смес и за аванса който има според мен тва не е ама никак опасна смес. Опасното го казах кога става както и казах че лично съм виждал стопено бутало в средата с дупка на 156 със стоков софтуер и дефектирал дебитомер. Даже ще разкажа и подробно случката.

    Човека кара по-магистралата дори не и на високи обороти, буталото на 4-ти изгаря, образува се дупка колкото палеца ти да влезе, нахлува масло от картера горе, изхвърля го през ауспуха за аламинут. Добре, че дупката е станала голяма, че не е имало хидравличен удар в цилиндъра и човека се размина само със смяна на бутало и дебитомер Даже колегата е от форума. Ако се познае да разкаже
    Last edited by oem; 01-06-2011 at 09:45.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •