Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: Слушате ли mp3

  1. #1
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Question Слушате ли mp3

    Знам, че има тема Музика, но тя е безкрайно объркана, разхвърляна и има информация от тук, от там.
    Затова въпросът ми е: Слушате ли мп3 в алфата и ако да - по какъв начин, колко ви е струвало (например) и качествено ли е. Защото аз се мъча с една адапторна касетка, но не се трае... и е голяма селяния А тоя лаудлинк много пари е според мен. Благодаря!
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  2. #2
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Преди няколко дни видях в на един колега колата една екстра. На мястото на касетката имаше датчик не много голям за дистанционно и mp3 плеърче в пепелника.
    С дистанционното си сменяше песните докато плеърчето е затворено и не се вижда. Той беше за разкодиране та за тази екстра + разкодирането са му вели 90 лева.
    Мога да попитам къде са го правили ако някой има интерес.

  3. #3
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Аз имам интерес. За 166 ли е? Защото ще идвам в София след седмица по много задачи свързани с колата.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  4. #4
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    За 166 е! Екстрата е на колата на колегата em4o1. Пишете му на лично.

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Понеже имам същия проблем а лоудлинк има за Либра само с варианта с навигация.
    Пробвах с ФМ трансмитер - ОТВРАТ.
    Пробвах с касета адаптер - определено е много по-добре, единственият минус е кабела, но се преживява някак си.

    Цитирам си мнение от Ланча форума.
    Малко ми е неудобно да цапам на колегата хубавата тема, но пък е важна и може да я видят повече хора.
    За уреждане с МП3 се чудех между 2 варианта:
    За касета адаптер съм сигурен че всички са чували. (вариант 1)
    Големият минус е стърчащият кабел , аз се спрях на този вариант и да си кажа честно не ми пука. Имам си мп3 плейърче което не използвам от 3 години и му намерих приложение

    Вариант 1.Най обикновена касета адаптер -

    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4337
    На сайта се предлагат 5-6 модела, но този има най добри отзиви! За момента съм много доволен от качеството на звука.


    Вариант 2 МП3 плейър с форма на касета : ( предполагам повечето колеги не са виждали подобна дивотия)

    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10203

    Това решение си е напълно независим мп3 плеър със вградена батерия - което е както плюс така и минус.
    Не се знае каква е батерията и ще може ли да се замени лесно, а ако седи постоянно в колата батерията ще си отиде много бързо поради високите температури през лятото.
    Също в коментарите за вариант 2 пише че функцията да сменяш песните с бутона за превъртане не винаги работи коректно.
    Но пък от друга страна цената е само 16 долара а от този сайт всичко е с безплатна доставка!
    Така че едва ли някой ще го сбъркат 22-23 лева ако реши да пробва, и да сподели до колко е удачен този вариант, какво е качеството на звука и ...
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Понеже имам същия проблем а лоудлинк има за Либра само с варианта с навигация.
    Пробвах с ФМ трансмитер - ОТВРАТ.
    Пробвах с касета адаптер - определено е много по-добре, единственият минус е кабела, но се преживява някак си.

    Цитирам си мнение от Ланча форума.
    Един глупав въпрос , но като не разбирам от тея работи !!! Ако си сложа такава касетка ще мога ли да вържа ДВД и да имам съответно картина на екрана или е единствено и само за звук !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  7. #7
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Понеже имам същия проблем а лоудлинк има за Либра само с варианта с навигация.
    Пробвах с ФМ трансмитер - ОТВРАТ.
    Пробвах с касета адаптер - определено е много по-добре, единственият минус е кабела, но се преживява някак си.

    Цитирам си мнение от Ланча форума.
    Здрасти знам го и второто нещо. Относно касетка адаптер, при мен проблема е че излиза доста моно, повече се чува от дясно, а другия е, че като набирам и се получава смущение все едно карам самолет. Ще пиша на em4o1 да го питам А при 166 хубавото е, че може да се ползва горната жабка над навигацията, за да се скрие мп3то там и кабела почти не се забелязва.

    Асенов, колегата не влизал от седмица. Имаш ли му скайп или някой друг начин за връзка.
    Last edited by achkar; 10-07-2009 at 12:14.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  8. #8
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    А не е ли по-лесно да отидете при някой електронен техник и да ви изкара един aux in, в който да си включите mp3 player-че? Всеки ТВ и радио техник може да го направи и мисля, че е най-културно и без излишни адаптери и кабели.
    The greatest of all scientific hobbies!

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Да може и така.
    Всъщност ето ви оригиналната тема в Ланча форума , има интересни неща.

    http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_14815_0.html
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default

    CD чейнджъра си ми рабти но е мн капризен и дискове му намерих дори, но и при най малките дупки прекъсва, е.а ли го защо, и за тва си реших проблема с Aple Ipod 8GB, от настройките на самия плеър си донагласям звука и е доволно. Все пак за маняци бих препоръчал YP-P2 na Samsung. Джаджа изобретена наистина да достава аудио удоволствие, а стърчащия кабел на емулиращата касетка не е чак толкова непоносим.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  11. #11
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    За проблема със "моното" или по-точно това че се чува повече в дясно не е виновна касетката а четящата глава на касетофона на 166. Тъй като и при мен е така пробвах в друга 166-ца и резултата е същият. За да се убедя че касетката е ОК я пробвах и във 147 и резултата беше много добър стерео звук. Всичко това ме навява на мисълта че самата четяща глава е леко изместена нагоре а касетката влиза по-надолу и се получава разминаване.
    С леко преместване на касетката нагоре, звука се оправя затова ще пробвам да направя много лека модификация на касетката и ще видим резултата.
    Ако не стане работата ще прибегна към извеждане на изходящ кабел + захранване към пепелника (някой използва ли го за целта) и от там ще може да се пусне и телефон или плеър.
    При колегата Емо е направено по същият начин но малко по интелигентно защото там фм трансмитера е вързан директно към входа (за да няма шумове) но е изкарано и самото "око" за дистанционното. По този начин и с дистанционното си управлява песните.

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Един глупав въпрос , но като не разбирам от тея работи !!! Ако си сложа такава касетка ще мога ли да вържа ДВД и да имам съответно картина на екрана или е единствено и само за звук !!!
    Само звук колега. За това което питаш модификацията е друга.
    Last edited by ACEHOB; 13-07-2009 at 09:45.

  12. #12
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Да може и така.
    Всъщност ето ви оригиналната тема в Ланча форума , има интересни неща.

    http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_14815_0.html
    Кой ще е откривателят на мп3-то в нашия форум?
    Това ми се струва най удачния вариант.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  13. #13
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Колега pr_00f може ли да питаш и от мое име за алармаджията?
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  14. #14
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Писах му Лс на колегата, като отговори ще те информирам.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #15
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Кой ще е откривателят на мп3-то в нашия форум?
    Това ми се струва най удачния вариант.
    Колега, вече беше открито и закрито
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...%EC+ics&page=4
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...+%EA%FA%EC+ics

    Не е никак сложно ако имаш чейджър, в противен случай се запояват 10-тина кабелчета на платката на ICS, подобно като при либрата но са повечко кабелите. Найстина става доста доре особено ако ти е хубава мулти медията - мояте не беше, но пак бях доволен.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •