Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Възможно ли е газа да е толкова зле..?

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanakius View Post
    Нещо ти се бъркаш.
    Вадим калкулатора и смятаме цените (ПЕРТОЛ-Слатина и ЕКО-Дружба1) към днешна дата:
    ПЕРТОЛ-Слатина: 1,29лв/л
    20х1,29=25,80лв нали обаче получаваш 21л => цената за литър е 25,80/21=1,2285лв/л
    ЕКО-Дружба1: 1,26лв/л
    С форумска карта получаваш 5ст/л отстъпка => 1,21лв/л
    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    ман_ун сега виждам че си писал
    Незнам в петрол ли работиш ама пишеш глупости както каза колегата извади си калкулатора да видим дали е по изгодно с тоя 1 л "подарък"
    Освен това зимата веднъж ме подлъгаха да пробвам пак някаква промоция на петрол - на 20л "подарък"-течност за чистачки.Моята бутилка събира точно 20л а като спрях на бензиностанцията имаше още газ в нея.Казах за 20лв но ми препоръчаха да сипя за 25 за да хвана промоцията и о, чудо! Бутилката събра 20,5л за 25те лв по показания на колонката а още не беше сработил клапана което ме навежда на мисълта че ако я бях оставил "догоре" можеше и да стигне 23-4 л примерно
    Не работя в Петрол, а в ЦКС и работата ми е свързана с цифри и съответните анализи за тях - и сега вадя калкулатора за обикновен клиент като мен, който няма карти за отстъпки и тн. По същата логика отивам в Shell и си купувам един стек цигари и заради това получавам 10 ст. отстъпка на литър, което автоматично го прави най - евтин с цена 1.16 за литър. Живея в квартал Емил Марков на 200 м. има Петрол цена за литър -1.28, на 1 км. OMV Bylgariq- 1.27, на 2 км. ЕКО - 1.26, Shell - Бояна - 1.27. Цена за 21 л. OMV - 26.67 лв. Shell - 26.67 лв. EKO - 26.46 лв. Петрол - 25.6 лв. Аз ли не мога да смятам или Вие, и говоря да отидеш КАТО ОБИКНОВЕН КЛИЕНТ и да сипеш едно и също количество гориво и сравнчваш цената, която трябва да платиш.

    PS:Stefanakius какъв процент от шофьорите в София (страната) притежават такива карти, за да ти е определящо за пазарната цена като цяло?

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by man_un View Post
    PS:Stefanakius какъв процент от шофьорите в София (страната) притежават такива карти, за да ти е определящо за пазарната цена като цяло?
    Аз не познавам човек, който да не използва карта като зарежда - форумска или такива, които ги раздават по повод и без повод.
    Ако нямаш форумска (или не искаш да имаш) си вземи обикновена - http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=674&lan=1 и пак ще зареждаш по-евтино от "подареният" литър.
    Ако те интересува допълнителна информация -
    http://www.capital.bg/biznes/media_i...gaz/?ref=rcmnd

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    E какво общо имат изключвателите като на бутилка с щампа "40 л" и сипят 48,300 - бях го снимал ама сега не мога да намеря снимката. Милия роден "Петрол".
    Тези 40 л, които ги пише на щампата геометричния обем на бутилката ли са или обемът газ, който може да се зареди нормално в тази бутилка (80% от геометричния обем)?

  4. #34
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    обема на бутилката е. другото зависи кога ще изключи клапана.
    точка

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    обема на бутилката е. другото зависи кога ще изключи клапана.
    Ако действително е обема на бутилката, означава, че яко лъжат по бензиностанциите.
    Затова отправих въпроса към колегата. Аз лично съм виждал италианска бутилка на която е обозначен капацитетът като 80% от обема на бутилката. Ако е така и при колегата, не означава непременно, че са го излъгали.

  6. #36
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Тази кола я карах 55 000 км и това беше единствения път, в който бутилката събра 48 л., иначе да - газовата си беше монтирана на колата в Италия
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #37
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    я кажете, възможно ли е да ти заредят метан вместо п.бутан, по грешка?
    има ли някаква разлика в пищовите на двете горива?
    може да ви звучи тъпо, но вчера зареждам в румъния и го питам оня юнак, това метан ли е или пропан-бутан (LPG). оня ме гледа умно и вдига рамене.
    влизам вътре и никой не е чувал думите пропан-бутан и метан.
    на цистерната пише GPL, no na мамалигарски това означава-нещо като петролен продукт.

    много пъти съм зареждал в румънско без изобщо да ми е хрумвало, че може да стане гаф.
    заредих, ама за пръв път брах страхове.

    п.п.
    редакция
    газта станала 1,55лева, с/у 1,25лв. в бг.
    а винаги е била колкото нашата, че и -
    Last edited by ALFonsOlder; 03-09-2011 at 20:46.
    156 SW 2001 бивша.

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Бутилка от пропан бутан, едва ли ще издържи 200+ атмосфери

  9. #39
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    ОК, 10х
    сега видях в уйкипедията, че GPL на румънски е Gazul petrolier lichefiat.
    притесни ме, че не видях нито една от очакваните думички за LPG- liquid propane gas.
    а че Gazul не съм схванал.......
    хмммм.....явно изветрям!

    колкото до налягането - знам, че бутилката ми няма да издържи, ама отде да знам, дали бензинджията знае на каква газ съм аз.
    затова попитах - технически възможна ли е такава грешка.
    156 SW 2001 бивша.

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Не. Пистолетите са различни.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •