Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Възможно ли е газа да е толкова зле..?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Абе аз на тази кола заради която почнах темата минах на Шел и като, че са по-добре нещата там... Ще взема да пробвам тоя блуфорс, ама никъде по пътя, където се кара колата няма удобна бензиностанция на петрол... А тя тая блуфорс някаква специална ли е или това просто е стандартната газ на Петрол..?
    Специалното ѝ е че е с 2-3 ст. по-скъпа от газта на другите места, щото била с "добавки"
    Аз не намирам някаква разлика ама знам ли
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  2. #17
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Преки впечатления имам от ромпетрол в сухата река веднага след гара подуене като се завие вляво... Кола която от ОМВ и Шел (и двете след моста чавдар) харчеше около 28-32 след 2-3 зареждания от ромпетрол спадна под 24, та сами си правете сметката какво ни сипват.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #18
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Преки впечатления имам от ромпетрол в сухата река веднага след гара подуене като се завие вляво... Кола която от ОМВ и Шел (и двете след моста чавдар) харчеше около 28-32 след 2-3 зареждания от ромпетрол спадна под 24, та сами си правете сметката какво ни сипват.
    Напълно съм съгласен.Пълна бутилка(36л.) Ромпетрол в Силистра-420км.Същата ситуация ама в ЕКО В.Търново-330км.

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Cool

    Качеството на газта постоянно варира, случвало се е колата да върви прилично с едва натиснат педал и да придърпва все едно няма газ с 30 литра вътре. Общо взето си е говненце, както и другите горива в БГ.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Преки впечатления имам от ромпетрол в сухата река веднага след гара подуене като се завие вляво... Кола която от ОМВ и Шел (и двете след моста чавдар) харчеше около 28-32 след 2-3 зареждания от ромпетрол спадна под 24, та сами си правете сметката какво ни сипват.
    Бившата GIP GAz.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Специалното ѝ е че е с 2-3 ст. по-скъпа от газта на другите места, щото била с "добавки"
    Аз не намирам някаква разлика ама знам ли
    Нещо си се объркал, сега с промоцията с 1 л. безплатно на 20 л. е най-евтината на пазара в момента.
    Last edited by man_un; 09-08-2011 at 13:49.

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by man_un View Post
    Нещо си се объркал, сега с промоцията с 1 л. безплатно на 20 л. е най-евтината на пазара в момента.
    Нещо ти се бъркаш.
    Вадим калкулатора и смятаме цените (ПЕРТОЛ-Слатина и ЕКО-Дружба1) към днешна дата:
    ПЕРТОЛ-Слатина: 1,29лв/л
    20х1,29=25,80лв нали обаче получаваш 21л => цената за литър е 25,80/21=1,2285лв/л
    ЕКО-Дружба1: 1,26лв/л
    С форумска карта получаваш 5ст/л отстъпка => 1,21лв/л

  8. #23

    Default

    ман_ун сега виждам че си писал
    Незнам в петрол ли работиш ама пишеш глупости както каза колегата извади си калкулатора да видим дали е по изгодно с тоя 1 л "подарък"
    Освен това зимата веднъж ме подлъгаха да пробвам пак някаква промоция на петрол - на 20л "подарък"-течност за чистачки.Моята бутилка събира точно 20л а като спрях на бензиностанцията имаше още газ в нея.Казах за 20лв но ми препоръчаха да сипя за 25 за да хвана промоцията и о, чудо! Бутилката събра 20,5л за 25те лв по показания на колонката а още не беше сработил клапана което ме навежда на мисълта че ако я бях оставил "догоре" можеше и да стигне 23-4 л примерно
    Last edited by Tedo; 10-08-2011 at 19:42.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #24
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    И аз напоследък се улавям, че гледам да зареждам с клубната карта в бензиностанциите на Еко. Поне си мисля, че някоя стотинка влиза и в клуба по този начин.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #25
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    На всички бензиностанции лъжат, въпроса е да намерите къде по-малко. Пример: Работната ни кола пежо 406 2.0л с 40литрова газова бутилка я зареждахме само на Лукойл всеки път колата събира 36-37л и с тях се минаваше 300-310км максимум(извънградско само). Закарах я на газаджия - смени филтърчета, почисти изпарители там нз какво прави и вика колата е супер. Отивам пак зареждам на Лукойла пак 37л и пак минавам 300км. Айде на друг майстор да я погледне. Пак казват колата е добре. Смяням бензиностанцията на Петрол - там г/д същата работа, Шел- пак така. Пробвах ОМВ и зареждат ми 32-33л - 360км извънградско, смесено около 310, на Екото пак така 32-33 пак 350-360км.Вече само от тях зареждам и съм много доволен. За вас може да не е от голямо значение дали ви "цакат" ама при мен всеки ден се минават минимум 150-200км. Ааа и аз съм имал няколко случея в които ми зареждат по 43-44литра, но предимно в по-малки бензиностанции...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  11. #26

    Default

    Днес пробвах и "хубавата" газ на ромпетрол
    Незнам какъв разход ще даде обаче и там успяха да ми сипят 3-4 л отгоре
    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Бившата GIP GAz.
    Gip ли е Agip ли е не ми ги хвали
    Last edited by Tedo; 13-08-2011 at 21:37.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #27
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Ако ви сипват няколко литра "отгоре" значи просто са ви такива поплавъците или както там се казват изключвателите. На моята явно е доста прецизен защото за 4 години винаги и на всички газ-станции са ми пълнили 30,0 литра +/-0,5. Винаги пълня от напълно празно.
    Разходът ми на газ също варира много. На градско 10-14 л. според трафика и външ. температура. На извънградско - 8-11 л. според скоростта, с която карам.

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    E какво общо имат изключвателите като на бутилка с щампа "40 л" и сипят 48,300 - бях го снимал ама сега не мога да намеря снимката. Милия роден "Петрол".
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #29
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    E какво общо имат изключвателите като на бутилка с щампа "40 л" и сипят 48,300 - бях го снимал ама сега не мога да намеря снимката. Милия роден "Петрол".
    А не ти ли идва наум, че просто не са нулирали колонката след предишния дето е сипал за 10лв. /което си е около 8л./. Доста често правен номер.
    Плюс това в такива случай просто се спретва един пищен скандал и не се плащат литрите над общия обем на съда. Естествено ако с документите всичко е наред.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Това за скандала - чудеса направих, та после и проверка от националната агенция по метрология си докараха, а колонката беше нулирана със сигурност, те и на ОМВ са ми сипвали 42 литра...
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •