Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54

Thread: Проблем със запалването на двигателя.

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Виж какво 60лв не са много,вземи си един датчик за колянов вал и си го тури в багажника.Като останеш на пътя,се наври отдолу и си го смени.Иначе ако не те е срам,ще викаш някои да те опъне.
    Моя датчик се ебаваше близо 3-4 седмици(един път пали от раз,друг път от 2ри-3ти път,накрая палеше от 7мо,8мо завъртане,докато един ден отказа).Та после с фиата дърпах алфата до ст.загора.Диагностиката го изписа,ама чак като отказа напълно.След дъжд качулка.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by koko156 View Post
    Виж какво 60лв не са много,вземи си един датчик за колянов вал и си го тури в багажника.Като останеш на пътя,се наври отдолу и си го смени.Иначе ако не те е срам,ще викаш някои да те опъне.
    Моя датчик се ебаваше близо 3-4 седмици(един път пали от раз,друг път от 2ри-3ти път,накрая палеше от 7мо,8мо завъртане,докато един ден отказа).Та после с фиата дърпах алфата до ст.загора.Диагностиката го изписа,ама чак като отказа напълно.След дъжд качулка.
    Много добре си се вижда на диагностиката ако знаеш къде и как да гледаш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Много добре си се вижда на диагностиката ако знаеш къде и как да гледаш
    Да ама Ст.Загора не е София,а и преди 8 месеца нямах кабелче,така,че като ме излъгаха,че всичко е наред,аз се отказах повече от диагностика.Тя и без тва тая кола е видяла само 2 диагностики.
    Мисля,че ще се съгласиш с мен!Нямам нищо впротив 20-30лв но да си заслужава.Иначе ако прескоча до София,ще помогнете знам,ама 220км са си 220км.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by koko156 View Post
    Да ама Ст.Загора не е София,а и преди 8 месеца нямах кабелче,така,че като ме излъгаха,че всичко е наред,аз се отказах повече от диагностика.Тя и без тва тая кола е видяла само 2 диагностики.
    Мисля,че ще се съгласиш с мен!Нямам нищо впротив 20-30лв но да си заслужава.Иначе ако прескоча до София,ще помогнете знам,ама 220км са си 220км.
    Така е приятелю ма като пиша въобще не гледам от къде си Не деля хората и колите на региони А пък и не си мисли че и в софия не е същата работа масово

    ПС> Преди малко един клиент с боксер дойде да му сменям детонационен датчик че някъв гуру му казал че му били скапани и двата Гледах като теле и накрая го помолих гуруто да дойде да ми покаже къде на боксера са му израснали детонационни датчици И те така клиента му звънна и оня вика "ми на компютъро така пише" хахахахахаха Така че споко и в софия дишаме БГ въздух
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Благодаря за съвета, на седмица навъртам по 1-2000 километра и не ми се мисли какво ще стане ако колата ме зареже някъде из централна Гърция. Так вероятно наистина ще ме "опънат" до или в някой сервиз.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #21
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Днес смених датчика на коляновият вал- 65 лева, проблема си остана, с колега от форума ревизирахме, кабели, лули, свещи, инжектори, букси и буксички- никаква разлика. Одеве откачих въздуховода след дебитомера, колата запали нормално, но с нестабилни обороти, дебитомера е на година и нещо БОШ, по издухах и си го поставих на мястото, следващите десетина пъти, запалването беше без проблем, покарах малко колата и след това отново започна трудното палене. Въздушният филтър е на 7-8К км. не знам дали това има някакво значение, бензиновата помпа поне на ухо и око работи добре. Елкона не показва нищо!!! Някакви идеи.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #22

    Default

    Пробвал ли си с друг дебитомер, или поне сензор?
    Малко вероятно, но налягането на бенз помпа да е мерено? - Виж дали и напрежението дето отива до помпата - кафяв дебел кабел е....
    Направи нещо лесно и бързо - смени местата на червените релета......по принцип две от тях може да са причина, но ще е твърде сложно да ти казвам кое и с какви кабели е към него......вкарай ги и извади няколко пъти, да не по клемите да има мизерия......следи последователноста на тва което правиш......
    Също може да няма връзка, но съм виждал няколко случая при който към дебитомера не отиват 5те волта ползвани за референция......това може също да се измери.....
    Това е от дребните пипкави проблеми дето човек сам трябва да си открие, ако няма точния майстор под ръка......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 16-05-2011 at 22:54.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Дебитомера е сравнително нов, старият го пазя и може да пробвам, относно релетата размених местата им, нямаше ефект. При първо завъртане на ключа като че ли двигателя се дави, просто врътва и гасне, даже и да държа ключа. Второто врътване вече върти стартера няколко секунди докато запали, и отзад мирише силно на бензин.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  9. #24
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Днес смених датчика на коляновият вал- 65 лева, проблема си остана, с колега от форума ревизирахме, кабели, лули, свещи, инжектори, букси и буксички- никаква разлика. Одеве откачих въздуховода след дебитомера, колата запали нормално, но с нестабилни обороти, дебитомера е на година и нещо БОШ, по издухах и си го поставих на мястото, следващите десетина пъти, запалването беше без проблем, покарах малко колата и след това отново започна трудното палене. Въздушният филтър е на 7-8К км. не знам дали това има някакво значение, бензиновата помпа поне на ухо и око работи добре. Елкона не показва нищо!!! Някакви идеи.
    Имал си бол пари, сменил си го. За половината от тези пари щеше да си направил диагностика и да не гадаеш.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #25
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Фиоре само спамиш!!! Диагностика е правена не един път по този проблем, но нищо не отчете. Сервиза на Бош в който смениха датчика минава за един от най-добрите в града.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #26
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Фиоре само спамиш!!! Диагностика е правена не един път по този проблем, но нищо не отчете. Сервиза на Бош в който смениха датчика минава за един от най-добрите в града.
    Я сподели кой точно БОШ, че те май няколко се водят с тва име....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #27
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Ами ходил съм на онзи до Скобелева майка, но не останах доволен от обслужването. Напоследък ходя в сервиза в двора на Аптечно, човека който се занимава с колата ми поне не са прави на умник и упорито се рови да открие проблема. За сега без успех. Самият майстор признава, че Алфа Ромео не се стихията му, но.......не знам къде другаде бих могъл да я закарам.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    И така, тази сутрин установих, че проблема се е появил и на студен двигател, прави го и на газ и на бензин като паля. Ходих на елкон естествено няма никакви грешки, температурният датчик отчита точно, датчика на коляновият вал би трябвало да дава други симптоми. Според майстора проблема е в рейката или в свещите, които са нови но на бързо им навъртях 10К км. когато ги поставяхме майстора изобщо не провери разстоянието на електродите. Свещите са дензо пауър иридум.
    Съжалявам,че те подведох за датчика на коляновия вал,но понеже при мен и на студен и на топъл мотор правеше проблеми,а и ти сподели такива симптоми затова бях 100%,че е той.

    Ако имаш проблем с рейката(т.е. налягането на горивото) защо и на газ не пали?Ако си на бензин добре,но на газ не трябвя да ти прави проблеми ако е рейката.По скоро ме съмнява нещо с дросела.Още повече,че казваш,че като и натиснеш леко газта пали.

    И един въпрос -този дросел не трябва ли като дадеш на контакт да се отвори леко?Или чак като завъртиш на стартер тогава се отваря?
    Все се каня да го видя кога отваря при алфата.На моноинжекцията на опела,още при подаване на контакт и се отваряше леко клапата и дюзата пръскаше за кратко гориво.Той и за тва нямаше никви проблеми и на -21градиса в Австрия палеше от четвърт оборот.На фиата гледам,че като дам на контакт се отваря дросела но дюзата не пръска.Чак кога зъвъртя на стартер тогава пръска гориво.Затова и зимата не пали тъй както опела взривяваше.Според мен си и трябва гориво да обогати въздуха за да запали по-лесно,а не чак при стартер тепърва да се подава гориво.Ся може италянците с цел да не може да я задавиш,затова да са го направили,чак на стартер да пръска,но за мен опеловата система е по-добра,като хрумване.Не знам как са им другите мотори но аз говора за този дето ми е минал през ръцете.
    Сега кажете при алфата как е системета,защото ме съмнява,че за да му се давучка и на студено и на топло и на газ има проблем с тоя дросел.Щото ако клапата му седи затворена на човека,ще запали ама друг път.А той казва че при натискане на газта пали.Е ако няма достатъчно бензин,както и ако е прекалено богата сместа пак няма да запали.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  14. #29
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Фиоре само спамиш!!! Диагностика е правена не един път по този проблем, но нищо не отчете. Сервиза на Бош в който смениха датчика минава за един от най-добрите в града.
    Може да спамя според теб, но бях убеден че не е датчик на коляновия вал. Смени сервиза. Знам за една пловдивска алфа която беше обиколила всички сервизи в Провдив и в нито един не бяха видяли че колата си записва поява на детонации. Резултата беше че двигателя детонира)
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #30
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Без да разбирам от двигатели си мисля дали е възможен следният проблем? Бензиновата рейка предполагам е винаги по налягане, независимо дали карам на бензин или газ. Възможно ли е след като спра двигателя, някоя от бензиновите дюзи да пропусне малко бензин към цилиндрите и от там вече да се затрудни паленето?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •