Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Алфа 155 1.8 проблем със спирачките

  1. #1
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default Алфа 155 1.8 проблем със спирачките

    Проблема е, че когато се опитвам да спирам педала на спирачките ми се втвърдява и колата не спира, след повторно или трето натискане на педала спира нормално. Започна да ми го прави много често и се притеснявам от какво може да е. Чудех се за обезвъздушаване, но все си мисля, че педала щеше да потъва, ако беше от това. Помагайте и давайте мнения, колеги. Днес опо-късно ще погледна и спирачната течност.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Клапана на сервото вижте, сякаш нещо там има проблемно - По вакуума нещо!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    При мен беше така ,натискам педала и той е най-горе и камък,след няколко натискания омекваше и спирах.
    Сервото ми беше заминало.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Хора, стана още по-зле от днес сутринта... Вече едвам спира колата, когато натисна педала се чува съскане... И аз имам съмнения за сервото, ама се чудя как така за един ден заминава тва серво... досега си работеха
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  5. #5
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Хора, стана още по-зле от днес сутринта... Вече едвам спира колата, когато натисна педала се чува съскане... И аз имам съмнения за сервото, ама се чудя как така за един ден заминава тва серво... досега си работеха
    Не се чуди ,а се ориентирай да купуваш серво от сега ти казвам ,че Няма Ново/или е прекалено скъпо/ затова търси 2-ра употреба.

    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT e - 126 HP
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ако ти се рискува с едно дето не си спомням дали имаше или нямаше проблем ще ти го подаря. смяната обаче е ..много кофти се бърка.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    То като чели всички с тия легени сме пинали по тоз път ... Ако няма абс е "по-лесна смяната" :/.

  8. #8
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Хора, днес си взех колата със сменено серво. Лошото е, че се доверих да я дам на майстор, за когото нищо не знам... Та, колата в момента спира и то много добре, но има 2 други сериозни проблема... Понеже датчика за температурата ми е развален имах едно копче изкарано за ръчно включване на перката и колата държеше 88 градуса точно, направо си заспиваше. Всичко си работеше до последно(освен сервото) преди да я оставя в сервиза. Днес включвам копчето, но перка йок... Колата беше пред прегряване и едвам я спасих... Преди това колата ми загасна в движение 3 пъти и то всеки път като върна на неутрална и тръгна да спирам. Ей така си падат оборотите и гасне... Преди това ми играеха само оборотите, но никога не е гаснала... А, не е от стъпковото моторче, защото на празен ход оборотите заспиват, само в движение ми го прави това. Майсторчето, разбираш ли, понеже забелязал, че жилото за гаста отпред леко било клеясало ( което разбира се аз го знаех) решил да го отхлаби, та не знам дали не е прецакал и там нещо. Та ако някой има идеи от какво може да ми играят така оборотите, когато спирам на неутрална и какво да правя с тая перка, МОЛЯ да даде съвет. Писнало ми е от пишман майстори, братче. Да не говорим, че "майсторчето" видял, че ми свети лампата за инжектора на таблото и ми вика, че имало дюзи за смяна и т.н, а всъщност ламбдата е развалена и заради това свети. Отделно амортесьорите ми били заминали и некви такива кусури дето си ги знам до болка... Всеки тука в БГ като види Алфа все едно гледа извънземно Утре ще си звънна най-вероятно във Вентурата (не искам да правя реклама), поне там пичовете си разбират от работата и съм доволен от тях.
    Last edited by aRm; 13-05-2011 at 23:35.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  9. #9
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здрасти колега значи за перката мога да кажа малко виж си кабелите ,които майстора или не е сложил или прекъснал .За това че гасне като пуснеш на свободна значи много богата горивна смес ,преди е дърпала въздух от сервото и сместа е била добре ,но сега е вече богата.И понеже е много рядко да се случи това на бензинова кола, не е невъзможно ,но става рядко ,и не си пояснил ,но аз мисля ,че си на газ намали си малко гаста и ще се оправи .Ако нямаш газ значи незнам какво да ти кажа.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #10
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    за жалост нямам газова уредба колега...
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    за жалост нямам газова уредба колега...
    Ламбдата, дебитомера, регулатор на налягането всичко от което може да е богата сместа
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ламбдата, дебитомера, регулатор на налягането всичко от което може да е богата сместа
    Тя ламбдата е за смяна, заминала е тотално, но въпроса е, че явно след ремонта и е дошло наистина в повече. Другите неща ги изключвам, защото съвсем скоро мина диагностика... Утре ще проверявам кабелите към перката и бушоните ще прегледам. Ще сменя и сондата, дано се оправят нещата
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  13. #13
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Пичове, перката я оправих, замерих напрежението и имаше 12 волта от до... когато я отскубнах от буксата се оказа, че от голямата температура буксата от едната страна е леко стопена и имаше пластмаса на крачето, което не позволяваше контакт и така, зачистих я и всичко е ОК, когато спирам на неутрална в момента оборите просто падат на 700, но не повече, всичко е както преди, тоя проблем не го установих все още, но важното е, че колата в момента спира адски добре
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  14. #14
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Малко да обновя темата с някое друго въпросче... Проблемът ми със спада на оборотите остана и все още се опитвам да открия откъде е... Значи, когато колата е студена в движение на неутрална скорост няма спад на оборотите, обаче вдигне ли над 50-60 градуса се почва едно притрисане и спад до 600 оборота.... Това го прави само и единствено на неутрална скорост в движение. Спра ли на място оборотите се вдигат на 900-950, колкото и всъщност трябва да бъдат... Ако някой се е сблъсквал с този проблем, нека пише какво е сменил, защото имам съмнения за един датчик http://axm-auto.com/index2.php?brand...351&subcat=357

    Проверил съм да няма въздух отнякъде и обичайните работи(дебитомер,мпх,дросел,свещи,бубини и т.н) Най-странното е, че го прави само като загрее и в движение ( независимо дали ще съм с 60 км/час или 5-10 км/час) Много е изнервящо в задръстванията!!!

    Мерси предварително, колеги

    П.П: Четох на много места,че може и регулатора на налягането да прави подобни проблеми, но нямам представа къде стои това нещо... А и като гледам не е от най-евтините компоненти Моля да ми подскажете малко !!!
    Last edited by aRm; 17-06-2012 at 01:08.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  15. #15
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    ...

    П.П: Четох на много места,че може и регулатора на налягането да прави подобни проблеми, но нямам представа къде стои това нещо... А и като гледам не е от най-евтините компоненти Моля да ми подскажете малко !!!
    Седи под всм. колектор от страната на пасажера.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •