Results 1 to 15 of 15

Thread: Скорости и проблеми

  1. #1
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default Скорости и проблеми

    От няколко дни я карам, оправям туй онуй, и днес за тръгване на работа ми спретна номер. Изхъркване на скоростите между първа и втора. Чудя се синхронизатора ли се опраси, или е до маслото в кутията (не съм го сменял нито доливал поради други харчове около колата). Масло по каталог ли да и сипя, или вие можете да ми препоръчате?

    Иначе с почистени инжектори, нови филтри и бензин ОМВ 100 тая барака взе че се развървя Ма май и аз ще мисля по въпроса с ъпдейта на спирането, че не и се отдава :P
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Сектоооо! Глей сега! С масло няма да се оправят работите. Най-добре една ревизия да се направи на скоростите. И тогава ще има смисъл да наливаш хубаво масло там. Иначе, ще сипеш маслото. Няма нищо да се оправи. Ще трябва да го източваш и да се прави кутията. А това, че не знаеш дали има масло в кутията... си направо да ти дърпам ушите като те видя най-накрая. Всичко написано по-горе е с оглед на това, че ти даваш много газ на курника и аз много добре го знам. Така, че да пестиш от към скорости в твоя случай означава единствено, че ще ти излезе през накрая.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    а според мен рано или късно сам ще се убеди от де иде проблема доколкото го знам колегата обича да попита абсолютно всички познати за даден проблем и после доде се чуди на кого да вярва то от само себе си стига до решение на проблема

  4. #4
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Два отговора до тук, които ме навеждат към скорости. Венцо, явно скоро ще ти гостувам с бабичката само да оправя спирачките, щот се оказа че с гумички нищо няя стане за сега. Павка, мерси за съвета бате.
    За даването на газ ... поотпускам си крака и събирам от авери де що поизтъркани гуми има, щот голям кеф да ги късаш ей

    Масълце намерих на 14 лева литъра от дистрибутор на Кастрол, та който има нужда да свирка. 6 лева на литър отстъпка, че на магазина е 20 лева баси кожодерите

    п.п Венцо, мислете ме с Илиян направо за едни скорости да имам резервни, че с моя ентусиазъм току виж ги сипя някой път на земята...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho
    ...... Венцо, мислете ме с Илиян направо за едни скорости да имам резервни, че с моя ентусиазъм току виж ги сипя някой път на земята...
    то явно си за други теи че поне и даи сичката газ поне да не сменяш бадева

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Plovdiv
    Posts
    15

    Default

    По добре направо отваряй кутията по скоро че да не търсиш нови скорости На мен ми се случи хъркаше и аз нему обръщах много внимание докато синхронизатора на 2ра не се разхвърча и едно парче не заклини в пиньона на диферинцеала та пресурках гумите
    Alfa 75 2.5V6 QV

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тия скоростни кутии как ги мразяяя... . Ама ако можеха да говорят
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Тия скоростни кутии как ги мразяяя... . Ама ако можеха да говорят
    Разчитам на теб за нови скорости, че тея как ги тормозя ... направо скоро ще обърнат коремчето ... Дано не даде фира само камбаната, че там супер много боли.

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    то явно си за други теи че поне и даи сичката газ поне да не сменяш бадева
    Давам аз, давам. Ма няя толко сила че да рухнат от раз
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    то явно си за други теи че поне и даи сичката газ поне да не сменяш бадева
    Quote Originally Posted by iltcho
    Давам аз, давам. Ма няя толко сила че да рухнат от раз
    еми замисли се тогава

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho
    ...Давам аз, давам. Ма няя толко сила че да рухнат от раз ...
    Тя твойта да не работи тогаз на 3 цилиндъра ? Аре пък ти човек да не ти каже, че има 4-5 кутии в гаража и веднага реши, че мога кутия да ти намеря . Като си направиш една ревизия на кутията и и сипеш хубаво масло тя ще работи добре достатъчно дълго време, ако не си вандал като един индивид с кафява Джулиета
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Posts
    31

    Default

    Трябва да си сложиш едни burnout-гуми ще стане много силна тъкмо няма да строшиш кутията
    B I Z Z A R T

    E V E R Y T H I N G
    I S
    P O S S I B L E

  12. #12
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Мога вече да се похваля... След успешен ремонт по всмукатената част на колата (заглаждане ръбове, смяна на бензиновата помпа, продухване на бензиновите магистрали, смяна на всички скобки и маркучи) и няколко идиотски теста с пилене на гуми до трета скорост, втора отказва да си стои на мястото при рязко подаване на газ изключва ... Май ще се отваря пустинята

    Дайте акъл от къде синхронизатори?
    И другото - след смяна на всички тези моркучи и глупости и с новата бензинова помпа, това се развървя бе!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  13. #13

    Default

    по принцип като замине синхрото на 2-ра и се продължи с тормоза зъбите и на муфата и на скороста почват яко да се замазват и не могат да се заклинят и да държат както нормално... то и самото синхро работи като пружина и задържа муфата .. и комбинират ли се няколко фактора няма втора търси кутия от 75 ... може да я сложиш цялата само трябва да смениш избирателната щанга със от твоята да пасне механизма на лоста .. 75 е с дълга 1-ва и нормална 2-ра и няма таква разлика при синхронизиране и по държи синхрото ... не сменяй само синхро при износени и замазани зъби на муфата и скороста ..

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    софия
    Posts
    72

    Default

    НЕ САмО СИНХЙрОНА НО И мУФАТА Е ЗДАлА

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ако на някой му трябат части за 75 да свирка имам една на части без мотор само, има и скорости и заден мост и така
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •