Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: дилема

  1. #1

    Default дилема

    колеги пред голяма дилема съм, изпадна ми една 164-ка 94г. 2.0Т.С. за 700лв , с газово , проблемите и до колкото видях са пукнат преден джам и боята тавана е паднала,няма много екстри като бленда на огледалото , кожа и ARB-ци , та сега си мисля да продам дизелака, щото няма вече нафта на черно и много скъпо ми идва да зареждам от колконка, таа какво да оглеждам по мотора, по купето знам, как да рзбера дали е газов инжекцион или с обикновенно ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    колеги пред голяма дилема съм, изпадна ми една 164-ка 94г. 2.0Т.С. за 700лв , с газово , проблемите и до колкото видях са пукнат преден джам и боята тавана е паднала,няма много екстри като бленда на огледалото , кожа и ARB-ци , та сега си мисля да продам дизелака, щото няма вече нафта на черно и много скъпо ми идва да зареждам от колконка, таа какво да оглеждам по мотора, по купето знам, как да рзбера дали е газов инжекцион или с обикновенно ?
    като знам твоята през колко перипетии мина, внимавай пак какво взимаш да не влезнеш в някой филм. Иначе 2.0 ТС 8 клапана е много здрав и надежден мотор. Питай колегата sunny2006 той има такава на газ и може да дойде с теб да я огледате за инжекциона (аз мисля че неговата беше с обикновена уредба и беше пак много доволен) иначе части имаш, и стъкло имаш, а боята на покрива се оправя най-бързо с хубаво фолио
    иначе аз бих направил такава замяна ако колата е читава.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    като знам твоята през колко перипетии мина, внимавай пак какво взимаш да не влезнеш в някой филм. Иначе 2.0 ТС 8 клапана е много здрав и надежден мотор. Питай колегата sunny2006 той има такава на газ и може да дойде с теб да я огледате за инжекциона (аз мисля че неговата беше с обикновена уредба и беше пак много доволен) иначе части имаш, и стъкло имаш, а боята на покрива се оправя най-бързо с хубаво фолио
    иначе аз бих направил такава замяна ако колата е читава.
    именно , че толкова пари съм налял в нея че ми е свидна да я продам, пък и си и знам кусурите, тая не знам какво ще и излезе. sunny2006 трябва да ми каже кога е свободен да дойде с мен да я огледаме, тя е във Владиславово. иначе предния джам си го имам, и найстина както каза тавана ще е най добре със фолио, но за сега това е на външен вид, трябва да се огледа от всякаде но с помоща на някой щото пак ще пропусна нещо, дали си струва ако е с обикновенно газово, на пълната инжекция слагаше ли се обикновенно ? аз мисля че само газов инжекцион?!
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Утре можем да отидем да я огледаме без проблем .
    На 8 клапановия Т.С. не е проблем да е с обикновена газова стига да не е с пластмасовия колектор - 94-та мисля че е обаче с пластмасовия вече .
    0899 932 866 ако искаш обади се утре към обяд да отидем да я видим .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Утре можем да отидем да я огледаме без проблем .
    На 8 клапановия Т.С. не е проблем да е с обикновена газова стига да не е с пластмасовия колектор - 94-та мисля че е обаче с пластмасовия вече .
    0899 932 866 ако искаш обади се утре към обяд да отидем да я видим .
    ок, към 11-12ч. ще ти звънна !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Снимайте я.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  7. #7

    Default

    ок.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Снимайте я.
    Мислим и да я покараме даже
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Със сигурност на газ ще ти е по-евтино да караш(стига да не харчи 20/100 де).За мотора не се притеснявай, но огледай всичко останало.Повечето коли на тази цена са гробници.Огледай ходова част, рейка,климатика, течове по скоростите и мотора,всичко ли работи, на бензин как работи, има ли кълцано по ел.инсталацията,всички лампи ли всетят по таблото,АБС-а работи ли и т.н. Да не стане така, че да си продадеш вече стегнатата кола и да почнеш от начало с реставрацията на 17 годишна кочина от моргата!
    Що не събереш някой и друг лев и не минеш на 166 на газ? Аз така съм го замислил ама кога ще стане не знам.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    И аз си мися да не попаднеш верно от вече оправена баба на недоклатена баба...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  11. #11

    Default

    е за това отивам с човек който разбира, да не си го сложа пак, но на 166 няма да мина със сигурност, бих събрал още няколко хилядарки и да взема е38 (7-ца) но винаги ще имам 164 !!! ако имам сега 3000лв. бих си взел 2 164-ки от италия или германия, и още 1000лв. да ми дадът пак ще взема 164 !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    е за това отивам с човек който разбира, да не си го сложа пак, но на 166 няма да мина със сигурност, бих събрал още няколко хилядарки и да взема е38 (7-ца) но винаги ще имам 164 !!! ако имам сега 3000лв. бих си взел 2 164-ки от италия или германия, и още 1000лв. да ми дадът пак ще взема 164 !
    Не знаех, че си такъв заклет фен на 164.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Не знаех, че си такъв заклет фен на 164.
    Да му се не надява човек.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #14

    Default

    еми обмислям взимането на 3-та 164-ка, така че би трябвало да съм заклет фен !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    еми обмислям взимането на 3-та 164-ка, така че би трябвало да съм заклет фен !
    E ти с две 164-ки ти свалиха перманентен бан , сега с 3 ще трябва почетен член на форума да те правим
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •