Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Продадох си Алфичката и моля за съвети при покупка на нова?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default Продадох си Алфичката и моля за съвети при покупка на нова?

    Да се оплача, продадох си алфичката! Пуснах обява в мобилето и я продадох за 1 седмица! Сега смятам да си взема отново 145 но JTD след 98 година! Искам от вас малко съвети какво да гледам и какви са им най честите дефекти, тъй като с този двигател не съм особено запознат. Искам да знам и колко харчи този мотор! Много ми харесват по новите с новите бронни и табло! Обаче има проблем - в БГ почти не се продават такива, ще трябжа да си внасям! Решил съм следващата кола да е дизел и съм приготвил съответно малко повче от цената за която я продадох(4500лв с джантите и CD-то)! За сега съм се српял най вече на 145-ца, но ако не намеря ще се съм принуден да е някаква друга марка и нямам идвя каква ще е!
    Всякакви съвети ще са ми полезни в момента!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами по принцип ЖТД-то си е здрав мотор. Турбото е един от важните елементи. Трябва да се гледа за омасляване около него. Струва около 1500 лв Обикновено изпищява на около 150хил. км, но разбира се това не е правило. Реалните километри би трябвало да могат да се хванат на компютър. По тях същоможеш да се ориентираш за състоянието на турбото и въобще на двигателя. Всичко това са неща които съм чувал/чел преди да купя моята

    Разходът е една от добрите страни на колата 5/100 извън града, 7-8/100 максимум градско. Аз съм карал 900 км с един резервоар и като заредих,влязоха 50литра,т.е. имало е още 10 литра,което се равнява на поне още 150км смесено каране...ми не е зле мисля

    Наистина в момента в мобайл.бг не се предлагат 145-ци,а само 146-ци. Май последните са по-често срещани.
    Успех с покупката!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    По въпроса с турбокомпресора-по принцип е направен като лайфтайм,но нередовната смяна на масло,експлоатация с некачествено масло и като цяло лоша експлоатация,може да довее до преждевременното му съсипване.Това не важи за някои модели турбокомпресори,които са си направо техническа недомислица Цената на повечето турбокомпресори е в рамките на 1200-1600лв
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Мерси за съветите! Ще гледам да си купя колата директно от продавача а не от автокъща за да може да я закарам на диагностика преди покупката! За сега не съм се разбързал с покупката така че ще имам време да поогледам доста коли! Най-добре ще е ако може да се вкара дирекнто от чужбина но не познавам човек койото се занимава с това и на койото мога да имам доверие иначе оферти има!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  5. #5

    Default

    що я продаде много харчеше ли?? Трябваше да метнеш джантите насам, хе хе
    Lexus IS200

  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Само да кажа, че като седнеш да го караш това дизелче трябва да ти се стори че е по бързо от боксера ти Ако това стане значи всичко е наред с турбинката ако мога така да се изразя за вървеж :P ...

    А относно вноса на коли, от нашия форум се сещам за Zlia ако той може да ти помогне успех :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Само да кажа, че като седнеш да го караш това дизелче трябва да ти се стори че е по бързо от боксера ти Ако това стане значи всичко е наред с турбинката ако мога така да се изразя за вървеж :P ...

    А относно вноса на коли, от нашия форум се сещам за Zlia ако той може да ти помогне успех :P
    По принцип това е лъжливо усещане, но найстина се получава при дизелите с турбинка.. боксер 1.6 обаче ако се засече е по- бърз..
    Lexus IS200

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Ще го имам предвид това при тестването на кола! Сега остава само да си намеря подходящо JTD! Искам д апопитам след коя година са с новите брони - в цвета на купето и новите халогени, новата маска и новото табло!?? Понеже вчера видях една бяла 145-ца тука в Надежда и я поогледах и направо нямаше нищо общо с мойта! Външно изглежда доста по нова кола, а таблото коренно променя интериора!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Ще го имам предвид това при тестването на кола! Сега остава само да си намеря подходящо JTD! Искам д апопитам след коя година са с новите брони - в цвета на купето и новите халогени, новата маска и новото табло!?? Понеже вчера видях една бяла 145-ца тука в Надежда и я поогледах и направо нямаше нищо общо с мойта! Външно изглежда доста по нова кола, а таблото коренно променя интериора!
    145 JTD, доколкото помня, има само с новия външен вид.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Днес обикалях Горубляне и няколко автокъщи и единствените алфи 145 са 1.3 или 1.6 и само една по нова 146 видях! Направо съм разочарован! Мисля до края на седмицата да мина до Перник и Дупница да разгледам и там за какво става въпрос! Някой ако попадне на нещо читаво нека ми пише! Търся си 145 JTD! Ако цената ме устройва и колата е читава мисля че няма какво да се замислям! Инач последния вариант за който се сещам е да си вкарам от чужбина но процедурата е доста сложна и не ми се занимава!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    ...А относно вноса на коли, от нашия форум се сещам за Zlia ако той може да ти помогне успех :P
    Само да внимава да не я продаде под носа му, както се случи при мен

    Quote Originally Posted by ultrashock
    ...Външно изглежда доста по нова кола, а таблото коренно променя интериора!
    Все пак вариантът с таблото с антрацитен цвят (или както се води там) е за предпочитане пред 'махагоновия' вариант. Не че ще можеш да избираш де, предвид ограниченото предлагане. Дано си намериш нещо читаво! Наскоро бях чел една обява във вестик "Позвънете" за едно джейтиди, което се продаваше тук, във Варна. Утре пяк ще проверя и ако има нещо, ще кажа
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Ок. Абе то и тука се намират но на доста високи цени! Днеска видях 146 за 9500!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами 146 са си малко по-скъпи по принцип от 145. Когато аз търсех, цените се въртяха в този диапазон-около 9000 лв. Има и смелчаци, които търсят и над 10 хил, но това е абсурдна цена. Моята си беше обявена за 9200, ако не се лъжа. Мисля, че цената, която ти гониш е около 8000 и малко отгоре, естествено в зависимост от състоянието
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Днес открих една автокъща само с италянки! имаше Няколко Алфи 145 и 146, но не и дизел разбира се, а да не говорим за JTD! Имаше и Bravo HGT и GT, Алфи 156, Lancia и доста други! Казвам го само за инфо но не зпомних името на автокъщата, иначе горе долу знам къде се намира!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  15. #15
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Днес проверих в "Позвънете' и не намерих обяви за 145/6 ЖТД. Имаче една 145-ца 1.6 с климатик, обаче,която се продава за 3500 лв спешно

    Иначе в mobile.bg се продава една 146-ца,мисля,че беше на колега от форума - ето я
    Има и други 146-ци ЖТД,но са малко с височки цени
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •