Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Need For Speed UnderGround 2 - първи впечатления

  1. #1
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default Need For Speed UnderGround 2 - първи впечатления

    Не знам дали има смисъл да пиша изобщо по подобна тема, обаче като гледам не е дискутирано никога при нас подобно нещо и реших да пробвам по простата причинина че има хора между нас геймъри а и от играта има какво да се научи което може да се окаже в полза на някои. Освен това като чета форумите на останалите клубове почти навсякъде присъства подобна тема.
    Хубавата новина е че в момента играта може да се намери вече по фрий сървърите в България макар и да не е официално пусната в продажба. Това нещо ще стане идният вторник демек 16.11. Това разбира се надали учудва някой ... За колегите които са играли първата част мога само да кажа че новата версия на играта предлага много възможности за ъпгрейд по един СТОК автомобил. Като споменах думата "автомобил" мисля че първо трабваше да започна със броя и марките на возилата които предлага новото заглавие :
    2003 Acura RSX Type S
    2004 Audi A3
    2004 Audi TT
    2004 Cadillac Escalade
    2003 Ford Focus ZX3
    2005 Ford Mustang GT
    2000 Honda Civic Coupe Si
    2004 Hummer H2
    2003 Hyundai Tiburon GT
    2004 Infiniti G35
    2002 Lexus iS300
    2004 Lincoln Navigator
    1999 Mazda Miata - MX5
    1995 Mazda RX-7
    2004 Mazda RX-8

    1999 Mitsubishi 3000 GT
    1999 Mitsubishi Eclipse GSX
    2003 Mitsubishi Lancer EVO VIII
    1992 Nissan 240sx
    2003 Nissan 350Z
    2003 Nissan Sentra SE-R Spec V
    1999 Nissan Skyline R34 GTR
    2003 Peugeot 206 GTI
    2004 Pontiac GTO
    2004 Subaru WRX STI
    2003 Toyota Celica GT-S
    1987 Toyota Corolla GTS (AE86)
    1998 Toyota Supra
    2003 Volkswagen Golf GTI.

    Друго интересно е че вече действието се развива на територията на цял един град който много копира L.A. Геймплеят не е запазен от първата част... претърпял е много изменения най-вече в режим на Драг Рейсинг и Дрифт Рейсинг. Управлението на автомобила е станало по-сложно ... почти се доближава до симулатори като Колин Макрии Рали и подобните му, но все пак се запазва аркадния стил на игра. Режимите на соловата игра отново са Кариера, Шампионат, Дрифт, Драг, Фрии Райд и естествено онлайн игра през Интернет. За графиката може да се говорят само суперлативи макар да има и дребни недостатъци като самото шосе например, които най-вероятно ще бъдат отстранени със следващия пач. Отново добра новина е че енджина на играта е стария със съответните подобрения разбира се визуално. Играта е по-лека от предшественика си и може да се играе на по-слаби машини. Имах удоволствието да я тествам на 3 различни компютъра съответно - P4 1,5GHz/256RAM/40HDD/GF Mx440 64RAM на тази конфигурация в ниските разделителни способности играта вървеше прилично без да накъсва с изключени ефекти. Втората машина беше AMD Athlon 2500+/512RAM/120GBHDD/GF FX5700 128RAM на 1024x768 точки играта вървеше добре с вкючени всички ефекти, като само на моменти когато пусках Nitro-то накъсваше почти незабележимо заради Motion Blur ефекта. Третата машина бе AMD Athlon 3000+/1GB RAM/ 160GB HDD/GF FX5900XT тука няма какво да коментирам - машина от 700$ - максимално удоволствие при гейм. Проблема на играта според мен е че компютъра генерира цял един град със съответното нощно осветление и трафик и от тази гледна точка енджина на играта товари процесора и отнема време за обработка на текстурите и други обекти. Но при изключени някои от ефектите проблема изчезва. За звука просто нямам думи музиката е страхотна повечето от изпълнителите са известни както в първата част а звука на ревящите мотори, пиленето на гуми и мощния димен ефект от всеки старт допринасят допълнително за удоволствието при игра. Разбира се за да може да се насладите на звуковата обстановка в играта и да станете част от музикалния фон ще ви трябват спийкъри поне 2.1 . В хода на игра ще можете да посещавате различни гаражи и магазина из града и съответно да купувате много ама много и различни чарколяци директно и с истински и известни марки. ДРУГО ИНТЕРЕСНО Е ЧЕ ИМА ЕХХХХХХХХ РАДОСТ ЗА НЯКОИ - ДИНО ЧАРТ с помоща на който може да видите колко дявола дремят под капака на вашия звяр. Засега толкова от мен очаквайте още пикантни подробности.


    П.С. Надявам се да се съберем в близко бъдеще в някой клуб в София и да направим едно мултиплеърче ....

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_1.jpg[/img]

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_2.jpg[/img]

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_3.jpg[/img]

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_4.jpg[/img]

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_5.jpg[/img]

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_6.jpg[/img]
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #2
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    az sum tvurdo za !

    Ako iskate v novija klub v arenata, tam ima 500 PC-ta, i e mnogo jako!


    Aide da se begame!!!!1

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  3. #3
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ми аре де ... аре да се сберем повечко народ и да се размажем некоя вечер там
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Мда... за Underground 2 и аз мога да кажа нещичко, макар че я играя едва от вчера.
    1. Не знам дали моята версия нещо е бъгава, обаче като са пуснати всички ефекти и мах детайли картинката става пълна нощ - виждам само фаровете на колите
    2. Графиката не е по-добра от тази на 1-ва част - дори ми се струва че околния свят и пътя (най-вече) много са пострадали. Като цяло играта е станала някак по-анимационна
    3. Геймплеят определено е по-добре организиран - няма го онова тъпо прескачане от една гонка на друга. Тук обикалянето из града, за да се намери определена гонка е хубава и интересна новост - донякъде изисква да се опознае града (който вече е доста реален като организация на движението). Добре, че е въведен GPS навигатор, че иначе човек може да се мотае цяла вечер без да стигне където трябва
    4. Магазините за части и оптичен тунинг също са приятна изненада, макар че докато стигне човек до тях може да се лута доста...
    5. Много тъпо ми се стори намирането на малки сумички от по 50$ къде ли не по улиците - и досега нямам обяснение защо е направено това...
    6. Контрола на колата - определен напредък - вече с изключен traction control могат да се правят всякакви глезотии, докато не ти изпуши двигателя - но все пак можеше да се добави и лек damage при сблъсъците - така се удряш в стената с 220 и после пак настъпваш яко...
    7. Изкуствения интелект - забелязах, че опонентите са доста агресивни и карат наистина много добре - най-ясно се вижда в състезанията тип "X" и "Drift"
    8. Нови типове гонки - голямо облекчение за отегчените играчи - новите състезания от типа "X", "URL", както и променените стари (както например "Drift" - там всички се пускат едновременно...) са свеж полъх за скуката от 1-ва част. А като добавим и спонсорите (които могат да дават и специални коли) става още по-добре
    9. Нитрото - добавена е възможност бутилката да се дозарежда в някаква степен, макар че още не съм разбрал как точно - по време на състезание в определени случаи NOS-а се допълва в определени граници...
    Ами толкова от мен - като разбера нещо повече ще пиша пак.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    играта е наистина анимирана :) това си личи най-вече ако сте с по-ново видео (на 440мх няма разлика) ;) инак изглежда като 1вата част ;) мен лично това ме дразни малко.... ако исках анимация щях да си купя плейстейшън :( незнам доколко е свеж полъха но има една ненормална несправедливост :( доколкото схванах чарколяците ги отключва в зависимост от рейтинг точките .... тия дето ги дава заедно с парите накрая :( а тях ги изчислява май на база с колко много си ги бил ония келеши компютерите :( и ако човек играе на хард.... естествно малоумния компютър е много добър и няма как да го биеш с много .... и няма екстра точки.... и излиза че ако играеш на лесното си много по на далавера освен че е безкрайно скучно.... да отрежеш компютрито на старта още... нитрото се дозарежда от точките които ти дава за разни ефекти :)) като ниър мис и там дрифт поверслайд и други шарении :)) това разбрах аз ;) инак играта е мега скучна... и пак не са направили нищо за да изглеждат отключените коли по добри от разните там първоначални пежа и най-вече голфари..... с един вид пьрвата я превъртях със сивик ;)) не виждам да е по трудно да превъртя и тая със същата кола :) ... а после ми обяснявайте вие шофьорите че един сивик 1.6 е далеч по слаб от еклипс 3.0 ГТС :) нема такива работи въпрос на блъскане по клавишницата е :)) голф ГТИ 120кончета е истината ;Р + резервна клавиатура :) за хора със слаби нерви като мен :) (никога дори на тъпа игра няма да подкарам голф)
    а колкото до мултиплейъра :) може ли и нечленове да участват :) и може ли да си носим сейвгеймззззззз от вкъщи :)



    П.С. тая кирливица ми разката фамилията :) все пак сигурни ли сте :) че държите да пишете на зле преписана латиница :)
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Абе на FX5900XT не изглежда анимирана поне при мен. Другото интересно е че примерно при СТОК LANCER EVO VIII е много по-зле от ECLIPSE ... направо паднах .. има някакви такива недосмислици иначе като визия и геймплей аз съм зарибен ... не мога да бъда критик макар че наистина критиката за играта е достатъчно много и обективна по простата причина че съм абсолютно пристрастен
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    21

    Default bau

    Ako искате може да поствате рекордите си с направени от вас там коли при Дино теста има на драг тест рън, пистата е прева и изверва ускорението до 100км и до 400м,
    давайте рекордите си от там, мене ми беше интересно...
    Мойте рекорди са 1.60сек до 100км/ч и 8.15 за 400метра

  8. #8
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Да де ма с кво си карал ?!?!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ето това са моите рекорди с MAZDA RX8 след 2 часа игра ще съм докарал и СкайЛайна и тогава ще вида дали мога да стигна твоите

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/RX8_Duno_Chart.JPG[/img]

    [img]ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/RX8_Dyno_Run.JPG[/img]
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    ДОбра кола но не е най доброто... Митсубиши Еклипс е колата която ти требва за 8.15 на 400 метра а Субарото го прави 1.60 до 100 всичко става само след около 5 минутни повторения докато тръгваш с Нитрото...

  11. #11

    Default

    Не разбрах какво търсят в играта Cadillac Escalade, Hummer H2 и Lincoln Navigator... според мен не им е тук мястото.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  12. #12
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Да ама аз с Нитро не тръгвам ... пускам го веднага след пърфект шифт на 2-ра за 3-та ... но така пък максималната скорост е по-голяма ...
    мерси ше го пробвам
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Номера е да тругнеш само колкото да не останеш на място без него и веднага след това го даваш последва почти светкавична втора и нататък вече 3 много трудно се уцелва но времената стават маниакални

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    и аз си истеглих играта но не мога да я инсталирам
    фаиловете които съм истеглил са с някакви разширения "bin" и "cue" няма и следа от "exe" фаилове да му се невидяло!!!
    ако някой знае за кво става въпрос и успее да ми помогне ще съм му много благодарен!!!
    много ме кефи тая игра бях голям фен на NFSU1
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    прав е сис - а обаче бrх ти препоръчал acohol 120% да сложиш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •