Results 1 to 9 of 9

Thread: хлопване на кухо

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default хлопване на кухо

    Колеги дясното ми колело "хлопва като на кухо" като мина през някое прагче "примерно като прибирам колата или бордюрче от 3-4см и скорост 3-5км/ч " само на издатини.
    Носачите ги смених преди 15к и не е от тях. Като са разбити шарнирите тропа по неравности и таблото в колата трака дори. Смених биалета, но това хлопване още го има.

    Когато карам и има неравности и малки дупчици в купето не се чува нищо като тракване и хлопване, амортисьорите са добре ... не знам какво остава да е.

    Биалетата я стегнах на рака не прекалено .. после я отпуснах малко ... но и в двата случая няма промяна.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    Болта за стягане на главината към шарнирния болт дали е стегнат добре?

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    След малко ще проверя и това. Сега точно ходих за регулиране на предницата, поредните аматьори си бяха оставили ръцете. Като я вдигнаха я огледахме, но видимо нямаше нищо забележимо, освен тампона на гърнето, точно под ръчната .. но е омекнал не е нацяло заминал. Гърнето е доста стегнато, смисъл не се мандахерца и с много силен напън се разклаща, но установихме, че не е от него.

    *стегнати са а и днес със щангата като ги пробвахме не тракнаха. като сменяхме гумите я пускаме от масленият крик близо 10 см височина .. и не мръдва и не хлопва. поклаща се леко и бетон. посъветваха ме да не го търся толкова .. и да не се притеснявам, видимо няма нищо.
    Last edited by flipz; 26-04-2011 at 16:39.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега виж как са ти тампоните на макферсоните , може от там да е . Не знам дали може да тропа от заминал преден лагер на главината(това най-лесно се проверява като вдигнеш колата на крик, палиш я и набираш определена скорост и гасиш . Колегата продължават да се въртят и ако има виене има и лагер за смяна )

  5. #5
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Амортисьорите как точно ги разбирате дали са добре? И аз имах много дълго време едно такова мистериозно хлопане отпред, което никой не можа да разбере откъде е Ама след като смених амортисьорите и спря.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  6. #6
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Провери си стержените на амортисьорите,по принцип трудно се разбират,но е често срещана болест.Предполагам,че си проверил и четерите накрайника на кормилната щанга,може да провериш и за луфт в рейката...за друго не се сещам.

  7. #7
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    на мен ми хлопваше така от накрайниците на рейката.

    По паваж като карам примерно не хлопа ама ако има някое паве по-виско и прехлопва на него. Или на някой паркинг с плочки и ако някое прагче леко и на тях прехлопваше.

    И то точно с ниска скорост. Но най-вече при леко завит волан.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #8
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default хлопва като на кухо

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Колеги дясното ми колело "хлопва като на кухо" като мина през някое прагче "примерно като прибирам колата или бордюрче от 3-4см и скорост 3-5км/ч " само на издатини.
    Носачите ги смених преди 15к и не е от тях. Като са разбити шарнирите тропа по неравности и таблото в колата трака дори. Смених биалета, но това хлопване още го има.

    Когато карам и има неравности и малки дупчици в купето не се чува нищо като тракване и хлопване, амортисьорите са добре ... не знам какво остава да е.

    Биалетата я стегнах на рака не прекалено .. после я отпуснах малко ... но и в двата случая няма промяна.
    Колега провери си ти пак носачите, ако са на 15000км....Кај мене почна да тропа мислех дека е нешто друго и не ни саках да помисла дека може да е носач зашто ми се една година стари (OCAP) и имам околу 5-6000км.
    Сепак испадна дека е носачо
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  9. #9
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Спря да хлопа .. или може би влизам по внимателно в завоите .. не съм го чувал вече от 2 -3 месеца.
    Механиците казаха, че всичко е наред .. гледаха цялото окачване.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •