Results 1 to 3 of 3

Thread: Стърчаща жичка на спирачките

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Стърчаща жичка на спирачките

    Кой ще ме светне тая жица каква роля играе.На таблото нищо не свети.Малко се е скъсала и ще трябва да се сменя ,предполагам, цялата букса,че чак отвътре е отскубната!


    ======================
    пич, кръщавай си темите по-смислено!








  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Целта на тая жица е да ти покаже кога накладките ти са заминали. Принципа и на действие е следния:
    Вътре в накладката (от към металната планка дето държи феродото) има една жичка и когато феродото се износи до толкова, че да позволи на жичката да се покаже тя (жичката) опира в спирачния диск и дава контакт, от което на таблото ти светва една лампичка с кръгче и пунктир около него. Това би трябвало да те подсети да си смениш накладките.

    Иначе относто стърченето и ... и моита така стърчи даже съм си я привързал с една свинска опашчица за спирачния апарат, че да не дрънка и си карам спокойно. Ако редовно си наглеждаш накладките няма никакъв смисъл от тая полезна за небрежните шофери функция.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Ok.Предполагах ,че е нещо дребно(като се има в предвид ,на какво място е и ,колко е тънка) ,но не бях сигурен ,за какво точно е жицата.Отивам за свинска опашка да я привържа.
    За следващата тема ще избера по-смислено ЗАГЛАВИЕ Трябваше да напиша"Стърчаща жичка" ,но ме мързеше че беше късно.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •