Results 1 to 6 of 6

Thread: alfa 145 1.9 JTD мненията ви

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    62

    Default alfa 145 1.9 JTD мненията ви

    колеги от скоро съм във форума и искам да знам каква си ви мненията като цяло за Alfa Romeo 145 1.9 JTD като окачване ги знам понеже имам такава интересуваме най ваче дригател характеристики разход зравина обслужване и каквото се сетите мерси предварително

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by niko.lidsi View Post
    колеги от скоро съм във форума и искам да знам каква си ви мненията като цяло за Alfa Romeo 145 1.9 JTD като окачване ги знам понеже имам такава интересуваме най ваче дригател характеристики разход зравина обслужване и каквото се сетите мерси предварително
    Има доооста изписано за 145-те и за JTD-тата

  3. #3
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Като цяло,ми харесват.Много добра динамика и разход на гориво.Подръжката е сравнително по-евтина от бензина/туйн спарка/.Може да се позасили с ремап и/или чип.Единственото,което не е хубаво е,че влиза в големия данък-105к.с.=130лв+ -.,в зависимост от общината.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Spellbound View Post
    Има доооста изписано за 145-те и за JTD-тата
    Колега, добре дошъл, но ако мислиш да продължаваш в тоя стил няма да те бъде!
    Това не е някой от полуживите автофоруми, където на всеки въпрос имат готов отговор!
    Да, доста има изписано, но все нещо ново и свежо може да се каже!
    Това, което е писано преди 3-4 години, може да е било и погрешно.
    Като си чета стари постове, какви дивотии сме писали
    Това е форум, а той предполага общуване!
    Та на въпроса!
    ЖТД е все още съвременен Комън-Рейл.
    Мощността да не те заблуждава, защото има и огромен въртящ момент.
    За отбелязване е факта, че който се е метнал на такава печка не признава нищо друго.
    Аз съм на тема боксер, ама сигурно защото "гроздето е кисело"
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Аз имам 145 JTD, моята е 2000 година и смея да кажа, че съм много доволен от колата. Обслужването (ремъци, ролки и т.н.) е горе-долу като на 16v TS двигателите, по-скъпо излиза ако е за смяна демпферната шайба, около 200 лева по спомен.
    Съединителят също е по-скъп от на TS двигателите.
    Хубаво е ако си решил да купуваш да закараш колата в някой от препоръчаните сервизи. Всички имат опит с този двигател и могат да ти спестят много ядове впоследствие - примерно повредено турбо, проблемни дюзи и т.н.
    Според мен двигателят е много надежден, според някои майстори е по-здрав от 2.4 - за това не знам, но определено е по-евтин за обслужване.
    Динамиката е много добра като за такъв автомобил, разходът също е много приятен - при мен винаги се движи в стойностите дадени по каталог от производителя, но и аз като цяло не съм от нервните шофьори. Въпреки това, мисля че и с повече настъпване пак е в задоволителни граници.
    Ходовата част е относително евтина и надеждна (както и на всички други модели трябва да се внимава за ментета)
    Ами май е това, само като купуваш си мисли дали ще ти върши работа с оглед на това че е с две врати
    Аз примерно я взех защото беше от тези оферти, които не са за изпускане, но ми е малка и определено ми липсват още две врати.

    П.П.: Понеже споменахте и данъка, в момента в София е 159 лева и някакви стотинки, това без отстъпката за плащане до края на април.
    Last edited by Max; 24-04-2011 at 23:30.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    62

    Default

    мерси мн колеги значи само да разкарам моита и си зимам 145 1.9 JTD модераторите могат да махат темата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •