Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Алфа Ромео GTV 2.0

  1. #1

    Default Алфа Ромео GTV 2.0

    Колeги искам да купя този автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...454&f1=details

    Ако някой нещо знае за него, струва ли си да се купи?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Funeff View Post
    Колeги искам да купя този автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...454&f1=details

    Ако някой нещо знае за него, струва ли си да се купи?
    GTV за 1990 лв. според мен не си заслужава , ще береш много ядове!!!

  3. #3

    Default

    Изобщо гледал ли си някое ГТВ или просто това си го харесал защото е за без пари? Ако се водиш само от ниската цена знай, че в 99.99% от случаите има защо тя да е ниска и в крайна сметка няма да ти излезе по-евтино...
    @Spellbound: То и за 10 бона да си купи, пак ще бере ядове...

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Funeff View Post
    Колeги искам да купя този автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...454&f1=details

    Ако някой нещо знае за него, струва ли си да се купи?
    И аз като се оглеждах за ГТВ попаднах на ази обява, но нещо тази кола ми прилича като на взета от морга
    липсват капачки на джантите ( което е необяснимо)
    Боята е мат...дори с пастиране трудно ще седи лъскава повече от месец.
    За да си спокоен, все пак я погледни! Това ми е съвета.
    И към колегите, които мислят че 2000лв са малко, направете сметка ремъци, масла, накладки, нови антифризи, спирачни течности, филтри!
    + регистрация + застраховки + данъци е колко става ццента?
    Все пак ще има и туй онуй за смяна и гуми приимерно...
    Та 2000 не са в съшност 2000

  5. #5

    Default

    100% не си заслужава, при това и ако е от Германия за 2000лв смятай това е тотална скрап...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Изобщо гледал ли си някое ГТВ или просто това си го харесал защото е за без пари? Ако се водиш само от ниската цена знай, че в 99.99% от случаите има защо тя да е ниска и в крайна сметка няма да ти излезе по-евтино...
    @Spellbound: То и за 10 бона да си купи, пак ще бере ядове...
    Аз мисля,че тези коли са Ферари за бедни хора. Затова колко спестя като купя да речем само регистрация всяка що годе запазена част или система като начало е от полза.Бих дал 6 до 8 хиляди лева но нали пак няма гаранция. Няма да се бърза с реставрацията.Затова е важно да има колкото се може повече части в оригинал. Не познавам модела и затова се включих във форума. Нали се знае, че като създадеш нещо сам по ти е мило, а като си по близо до оргинала си по истински алфист. НАЛИ?

  7. #7

    Default

    Разбирам идеята ти, и в голяма степен споделям виждането ти, само че тук е по-добре да се "започне" от колкото се може по-читав екземпляр... Най-важната причина е, че на алфите всеки предишен собственик им се "отразява" и ако е бил мърляч (каквито са 99.99% от тия които ги продават за без пари), после ще харчиш в пъти пари и нерви за да стигнеш до точката от която при други обстоятелства би могъл да започнеш...

    ПС: това не е чак толкова ретро кола, че да се "реставрира" И съответно да хващаш всеки екземпляр, който намериш...
    А за бързането - като си купиш и седнеш в нея, пак напиши тук дали искаш бавно и спокойно да си я оправяш или искаш ако може още утре да я изкарваш и да и раздаваш газта
    Last edited by badmadafaka; 01-05-2011 at 22:00.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Разбирам идеята ти, и в голяма степен споделям виждането ти, само че тук е по-добре да се "започне" от колкото се може по-читав екземпляр... Най-важната причина е, че на алфите всеки предишен собственик им се "отразява" и ако е бил мърляч (каквито са 99.99% от тия които ги продават за без пари), после ще харчиш в пъти пари и нерви за да стигнеш до точката от която при други обстоятелства би могъл да започнеш...

    ПС: това не е чак толкова ретро кола, че да се "реставрира" И съответно да хващаш всеки екземпляр, който намериш...
    А за бързането - като си купиш и седнеш в нея, пак напиши тук дали искаш бавно и спокойно да си я оправяш или искаш ако може още утре да я изкарваш и да и раздаваш газта
    Колега благодаря,че ми се се отделя време за мойта лудост.Аз я палих тази кола но не можах да видя дали много пуши. Двигателя няма някакви особени шумове. Продавача ще допусне разбиращ колега да я тества.Най ме притеснява да не би да има някъкъв прикрит удар и изкривена геометрия. Това за спортен автомобил е недопустимо, защото разтягането вече ще бъде неоправдано. Ако пък някой е по нетърпелив от мен нека да я взема. Аз ще обмисля по обстоен тест. Ще предложа и пари за това. И пак благодаря.

  9. #9
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз пък си мисля, че щом колегата има желание да си я "доправя" много правилно се е насочил към по-ниска цена. Тази от обявата сигурно ще се даде с още 200-300лв. надолу... В крайна сментка тия коли не са Ферари та да е толкова трудно да се приведат в добро състояние. Вече е на 15г. модела, има ги и по моргите по-често...
    Ако си купи за 6000лв. ГТВ нов внос, къде е гаранция че след 1000км. няма да роди.
    И пак ще му направи ремонт за 2000лв. като и на това дето го е купил за тия пари.
    Или ще си купи цял мотор от някоя ударена за 800 - 1000лв. и ще се надява на повече късмет...

    То и Жигули да си вземе, ако го подържа само с нови части и във фирмени сервизи
    пак ще му излезе цифра.

    П.П. Колега, може да си сигурен, че няма кой знае какви удари, щото никой няма да се занимава да я прави за тази цена дето е обявена.
    Last edited by Ilko Ivanov; 01-05-2011 at 22:57.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Аз пък си мисля, че щом колегата има желание да си я "доправя" много правилно се е насочил към по-ниска цена. Тази от обявата сигурно ще се даде с още 200-300лв. надолу... В крайна сментка тия коли не са Ферари та да е толкова трудно да се приведат в добро състояние. Вече е на 15г. модела, има ги и по моргите по-често...
    Ако си купи за 6000лв. ГТВ нов внос, къде е гаранция че след 1000км. няма да роди.
    И пак ще му направи ремонт за 2000лв. като и на това дето го е купил за тия пари.
    Или ще си купи цял мотор от някоя ударена за 800 - 1000лв. и ще се надява на повече късмет...

    То и Жигули да си вземе, ако го подържа само с нови части и във фирмени сервизи
    пак ще му излезе цифра.

    П.П. Колега, може да си сигурен, че няма кой знае какви удари, щото никой няма да се занимава да я прави за тази цена дето е обявена.
    Съгласен съм напълно!
    Даже имам предложение , да се съберем 3-4ма ГТВ-исти (каква дума само) и да се изсипем на продавача
    Като, ако бъде удобрена новия и собственик ще почерпи бири!

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Аз пък си мисля, че щом колегата има желание да си я "доправя" много правилно се е насочил към по-ниска цена. Тази от обявата сигурно ще се даде с още 200-300лв. надолу... В крайна сментка тия коли не са Ферари та да е толкова трудно да се приведат в добро състояние. Вече е на 15г. модела, има ги и по моргите по-често...
    Ако си купи за 6000лв. ГТВ нов внос, къде е гаранция че след 1000км. няма да роди.
    И пак ще му направи ремонт за 2000лв. като и на това дето го е купил за тия пари.
    Или ще си купи цял мотор от някоя ударена за 800 - 1000лв. и ще се надява на повече късмет...

    То и Жигули да си вземе, ако го подържа само с нови части и във фирмени сервизи
    пак ще му излезе цифра.

    П.П. Колега, може да си сигурен, че няма кой знае какви удари, щото никой няма да се занимава да я прави за тази цена дето е обявена.
    Пак благодаря. Тряваше да ви кажа на всички, че съм обикнал марката от колата на Гунди с 9-те. Гледах Я в Кюстендил и при жигулите и москвичите си представете вълненето на 18 годишен младеж. Така, че сега и аз мога да си позволя Алфа.Вие сте по задружни от феновете на италиянски клуб и с ваша помощ ще намеря нещо по добро. сигурно.

    ---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Съгласен съм напълно!
    Даже имам предложение , да се съберем 3-4ма ГТВ-исти (каква дума само) и да се изсипем на продавача
    Като, ако бъде удобрена новия и собственик ще почерпи бири!
    Колега и агнето добре опечено.Без майтап.Но млъкни сърце. Всичко се доказва.
    Last edited by Funeff; 01-05-2011 at 23:28.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    ...
    Затова в началото казах, че и за 10 бона да я вземе пак е вероятно да бере ядове...
    За удари, аз лично не мога да си представя 10++ годишна кола, която не е блъскана, особено тия докарани в БГ... Въпроса е дали е блъскана зверски или лекинко без изкривявания и нарушаване на геометрията... А тя се мери най-добре при тия, които правят реглажи (но потърси из форума кои са тези, дето ги разбират алфите, защото освен двигателите и окачванията са нещо, което трябва да се проверява и прави само от занимаващи се с алфи). Външно няма как да разбереш дали е блъскана, защото тая кола е пластмасова и при по-сериозен удар детайла най-вероятно се сменя направо... В тая връзка можеш да огледаш дали някой панел не и е прекалено запазен в сравнение с останалите

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Затова в началото казах, че и за 10 бона да я вземе пак е вероятно да бере ядове...
    За удари, аз лично не мога да си представя 10++ годишна кола, която не е блъскана, особено тия докарани в БГ... Въпроса е дали е блъскана зверски или лекинко без изкривявания и нарушаване на геометрията... А тя се мери най-добре при тия, които правят реглажи (но потърси из форума кои са тези, дето ги разбират алфите, защото освен двигателите и окачванията са нещо, което трябва да се проверява и прави само от занимаващи се с алфи). Външно няма как да разбереш дали е блъскана, защото тая кола е пластмасова и при по-сериозен удар детайла най-вероятно се сменя направо... В тая връзка можеш да огледаш дали някой панел не и е прекалено запазен в сравнение с останалите
    Колега е това вече е конкретика. При отворен преден капак се вижда липса на пластмасов елемент покриващ ръба на левия калник и зад него ботуша в който стои амортисьора изглежда странно. От вътре отпред в капака липсва някаква пластмаса.Това ми го посочи продавача.Върху капака на двигателя с надписа Алфа... с кръглите тапи е омаслено.От долу има ръжда само по гърнетата. Поне това можах да видя,а и маслото не беше много черно.Дано не станах досаден.Това е.

  14. #14

    Default

    Еее, ти сега ако искаш всичките пластмасови капаци и декоративни детайли да са си на мястото, верно ще трябва да се разтърсиш за кола за 10 бона...
    Явно си има нещица (ама на тая цена е повече от нормално)... Ръжда няма какво да търсиш, това не е германска кола, нищо, че е внесена оттам
    Това с ботуша не знам какво според теб е "странно" но имайки предвид конструкцията на колата, нали не очакваш ботуша да стои като на пасат примерно
    Двигателя само в сервиз с хора, разбиращи от алфа, окачването и геометрията ти казах вече...

  15. #15
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Щом липсват тея пластмаси значи колата е имала удар! Никой няма да си изхвърли капаците щото му пречат примерно ,просто са се строшили при катастрофа и са изхвърлени ,те реално никаква работа не вършат.....
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •