Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Виене след 80км/ч

  1. #1

    Default Виене след 80км/ч

    Здравейте колеги, имам следния проблем, от стана вече 8 месеца имам странно пулсиращо виене след 80км/ч което се засилва до такава степен .. 4е на 120 не си чувам двигателя. Обиколих всички майстори който намерих в Шумен и Варна и всички казваха 4е е от лагер-главина. Първо ми казаха 4е било преден-десен та смених го .. шума остана , следващия каза 4е били задните смених ги - шума пак остана ... вчера ми казаха 4е бил преден ляв и тай като само той остана викам може пак и да е било от него. Преди 1 час я взех от майстора и колата си звучи по сащия начин .. той разбира се по4на да ме убеждава 4е сега звука е различен и 4е това ве4е е от гумите. Гумите са ми чисто нови Йокохама С-драйв по таблиците нивото на звук им е доста прилично. Вече съм в безисходица .. май единсвеното което ми остана е да си усилвам музиката .. ;( но така се чувствам като герой от някои тъп виц. Ако някой споделя този проблем или има някаква идея от какво може да е това виене моля да сподели. Колата ми е алфа 147 дизелак. Благодаря

  2. #2

    Default

    Гумите.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Гумите.....
    По-специално, ако някой гумаджия им е обърнал ротацията(ако имат) и ги караш на обратно, какъвто и резултат за шум да имат-ще вият...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Градски здрасти.
    Няколко неща:
    1) Пиши грамотно много те моля, не използвай цифри вместо букви, също така използвай буквичката "ъ"
    2) Това което описваш наистина звучи като лагер главина. Отпред ли се чува или отзад? При кой майстор ходи? Ти видя ли как ти сменя лагера? За напия град е напълно нормално да ти вземат пари за работа която реално не е свършена. Върна ли ти стария лагер?
    3) Провери си гумите имат ли посока и дали тя е спазена.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #5
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Също виж и колко са напомпани и 4те гуми. Виж по таблицата за твоя автомобил.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Градски здрасти.
    Няколко неща:
    1) Пиши грамотно много те моля, не използвай цифри вместо букви, също така използвай буквичката "ъ"
    2) Това което описваш наистина звучи като лагер главина. Отпред ли се чува или отзад? При кой майстор ходи? Ти видя ли как ти сменя лагера? За напия град е напълно нормално да ти вземат пари за работа която реално не е свършена. Върна ли ти стария лагер?
    3) Провери си гумите имат ли посока и дали тя е спазена.
    извинявай за правописа приятел .. просто нямах мн време за писане, а и то с тая латиница сам почнал да ръждясвам
    И да първия лагер го смених при Олимпията - бях там като го избиваха, задните два са сменени във Варна там също присъствах, а последната главина я смених при АвтоДан и него го видях след избиването му. Четох доста за това какви са типичните звуци на лагер-главините, това че когато завиваш в едната от двете посоки звукът става по силен, но не забелязвам такова нещо звукът е винаги един и същ. Също така четох и 4е когато е от гуми при натискане на спирачките тъй като се засилва натиска върху тях вието трябва да се засили ... това също не се получава.
    Просто се появява като достигна 80-120 след това заслабва, а самия звук е като пулсиращо виене .. незнам има ли други лагери и може ли да е от лагер в полоската. Просто вече незнам на каде да се насоча

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Също така четох и 4е когато е от гуми при натискане на спирачките тъй като се засилва натиска върху тях вието трябва да се засили ... това също не се получава.
    Не се получава защото не винаги трябва да е така......ако е шум който не можеш да определиш откъде идва, единствения ти изход е да пробваш с поне 2 други гуми, ако нямаш 4 за да си 100% сигурен.......
    Другия момент е да са те набутали тотално с 4 главини, теоретично не че е невъзможно, но приемам че не е така......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    с риск да говоря пълни глупости ще изкажа своето предположение пък по разбиращите да кажат . Щом се появява при скорост над 80 км/ч може и да е дефециал или нещо по механизма предващ въртящят момент от скорсната кутия към предните колела -там карета , полуоски , лагери на главините .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Пулсиращо виене - ако някой е карал "Лада НИВА" сигурно ще знае - диффф
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Виенето се явява и при проблем с вътрешните карета. Не е зле да се провери дали няма аксиален луфт там над допустимото. Говоря за изпуснала зегерка.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Виенето се явява и при проблем с вътрешните карета. Не е зле да се провери дали няма аксиален луфт там над допустимото. Говоря за изпуснала зегерка.
    Тц няма как да вие на ниските скорости ще си тресе и ще щрака

    Ако сте сигурни че не е от гумите - търсете проблема във висящия лагер на полуоската
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Пулсиращо виене - ако някой е карал "Лада НИВА" сигурно ще знае - диффф
    Е да де ама диференциала на ладата (по точно самото главно предаване пиньон корона) се различава досат там е хипоидна предавка а при алфара са даже няма пиньом короната е зацепена направо на изходящия вал а зъбните колела са с наклонени зъби а не с еволвентен профил.
    Колега има ли промяна при подаването и отнемането на газ
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13

    Default

    Ами не .. не се променя когато подавам или отпскам газта, стига разбира се да не падам под 70-80 тогава вече не се чува, също така и няма значение на коя скорост съм или дали съм на инерция - винаги е едно и също. Но както и да е Благодаря на вкички отзовали се реших 4е не ми пречат едни 60 лв да си стоят в портмонето ми вместо да ги давам само за да видя дали това е от гумите .,, ще го разбера като дойде зимата

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е да де ама диференциала на ладата (по точно самото главно предаване пиньон корона) се различава досат там е хипоидна предавка а при алфара са даже няма пиньом короната е зацепена направо на изходящия вал а зъбните колела са с наклонени зъби а не с еволвентен профил.
    Колега има ли промяна при подаването и отнемането на газ
    А там където влизат полуоските (каретата) няма ли нек`ви лагери, щото вчера гледах как вадят едни сачми от едни разбити лагери на един още по-разбит диференциал, ма може и нещо да съм се объркал
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #15
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default виене

    Това пулсиращото виене над 80 км/ч учестяващо със скоростта и при мен го има и не ще да е от гумите а идва някъде от средата отпред - такова едно леко и ритмично врънннн, връннн, врънннн, врънннн...
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •