Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: Въпрос за задна чистачка на SW

  1. #31
    Младши алфист Nightfreak's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София, България
    Posts
    1

    Default

    Привет колеги. Имам един леко глупав въпрос. Задната чистачка на моята 156-ца също не работи и четох за това какво трябва да се направи, но не мога да сваля кората на багажника. Развих винтовете и видях и в книжката, че се държи на някакви пластмасови щипки ли са не знам. Та моля за съдействие. Знам, че е леко глупав въпрос, но....
    156 2,4 JTD SportWagon

  2. #32
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мдаа и при мен ги имаше тия щипки преди да ги строша, с тях и без тях не виждам разлика или скърцане. Мойта мърша днеска след измиване реши че ще си пуска сама задната чистачка, изкормих моторчето, отворих му платката, никакви видими следи от нещо, почистих с ВД-40, затворих и вече всичко беше ок, докато не натиснах стоповете след което отново тръгна сама. Общо взето интересно се получава, утре ще го гледам вече на светло че се стъмни и ме изнерви. Другото което наблюдавам е че предните чистачки се движат много мудно, което не е нормално, скоро и с тях ще се занимавам явно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #33
    Алфалянко craf's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    гр.Монтана/Варна
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Nightfreak View Post
    Привет колеги. Имам един леко глупав въпрос. Задната чистачка на моята 156-ца също не работи и четох за това какво трябва да се направи, но не мога да сваля кората на багажника. Развих винтовете и видях и в книжката, че се държи на някакви пластмасови щипки ли са не знам. Та моля за съдействие. Знам, че е леко глупав въпрос, но....
    пъхаш една отвертка колкото да може да бръкнеш с ръка и дърпаш рязко-първите две щипки са тегавите.аз от 7 успяш да счупя само една . Ако счупиш кората-мажеш със секундно лепило , отзад лепиш някф текстилно парче и сичко е 6
    Аlfa 147 2.0 TS

  4. #34
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    А как се решава проблема с луфт на рамото?
    От този луфт осуква цялото рамо и яко дере джама!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •