Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Въпрос за 17 ки джанти???

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Извинявам се че цапам темата на колегата обаче аз съм със 16" Спиидлайн от Alfa 155 MY95 Sport обаче ми опират отзад при големи неравности дори и на празна кола гумите са 205/45/16 ЕТ 40 7J , но има и фланци отзад по 5мм защото джантите опираха в спирачните апарати(без фланци дори не може да се завърти джантата опряла е в апарата).Има много място от гумата до калника (колата е с нормално окачване) но пак опира моля и дайте съвет защото на мен много ми харесва така колата? Пружини от Марея комби и газови двойно действащи амортисьори? дори на място като седнат 2-ма души отзад доста "кляка" колата, аз я купих с 15 и като гледам пластмасовия подкалник май и те са опирали. Моля кажете ми къде да търся проблема, искам спокойно да се качат 4-ма души и багаж...
    Дано някой помогне!!!

    това е колата и джантите: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=57154&page=2
    Аз имах същите джанти и до известно време същия проблем. Двама човека да кача отзад и опираше при неравности, след това сложих спортното окачване и колата заспа.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  2. #17
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Аз имах същите джанти и до известно време същия проблем. Двама човека да кача отзад и опираше при неравности, след това сложих спортното окачване и колата заспа.
    Колега гледам че си с 1.8ТС мотор отзад наложи ли ти се поставяне на фланци? и какво мислиш да вариант-а пружини от Марея комби дали ще се получи?
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Колега гледам че си с 1.8ТС мотор отзад наложи ли ти се поставяне на фланци? и какво мислиш да вариант-а пружини от Марея комби дали ще се получи?
    не колега без фланци си ми паснаха идеално, фланци имах само отпред 5мм стандартните, но дори и без тях мисля че нямаше проблем. А колкото до пружините не разбирам много много, мисля че всички с Типо платформа стават, но тук да кажат по компетентните.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  4. #19
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    не колега без фланци си ми паснаха идеално, фланци имах само отпред 5мм стандартните, но дори и без тях мисля че нямаше проблем. А колкото до пружините не разбирам много много, мисля че всички с Типо платформа стават, но тук да кажат по компетентните.
    При мен се наложи да сложа фланци отзад иначе опираше в апарата но явно имаме разлика в задните апарати. А по повод на пружините стават на 100% проблема е дали ще ми свършат работата от която имам нужда
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  5. #20
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Извинявам се че цапам темата на колегата обаче аз съм със 16" Спиидлайн от Alfa 155 MY95 Sport обаче ми опират отзад при големи неравности дори и на празна кола гумите са 205/45/16 ЕТ 40 7J , но има и фланци отзад по 5мм защото джантите опираха в спирачните апарати(без фланци дори не може да се завърти джантата опряла е в апарата).Има много място от гумата до калника (колата е с нормално окачване) но пак опира моля и дайте съвет защото на мен много ми харесва така колата? Пружини от Марея комби и газови двойно действащи амортисьори? дори на място като седнат 2-ма души отзад доста "кляка" колата, аз я купих с 15 и като гледам пластмасовия подкалник май и те са опирали. Моля кажете ми къде да търся проблема, искам спокойно да се качат 4-ма души и багаж...
    Дано някой помогне!!!
    Aз колега имах този проблем тези джанти на 155 от подписа бяха на 145 2.0 16к и не закачаха никаде но без фланци .На този модел стават без фланец .После ги сложих на 155 и закачиха в апарата ,наложи се да сложа орегинален фланец от 155 ,но на 155 не закачат в калника защото моята е новото купе.За тебе решението според мен е да смениш спирачките отзад с някой който не закачат и да махнеш фланците
    Last edited by tonov; 24-04-2011 at 23:44.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #21
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Извинявам се че цапам темата на колегата обаче аз съм със 16" Спиидлайн от Alfa 155 MY95 Sport обаче ми опират отзад при големи неравности дори и на празна кола гумите са 205/45/16 ЕТ 40 7J , но има и фланци отзад по 5мм защото джантите опираха в спирачните апарати(без фланци дори не може да се завърти джантата опряла е в апарата).Има много място от гумата до калника (колата е с нормално окачване) но пак опира моля и дайте съвет защото на мен много ми харесва така колата? Пружини от Марея комби и газови двойно действащи амортисьори? дори на място като седнат 2-ма души отзад доста "кляка" колата, аз я купих с 15 и като гледам пластмасовия подкалник май и те са опирали. Моля кажете ми къде да търся проблема, искам спокойно да се качат 4-ма души и багаж...
    Дано някой помогне!!!

    това е колата и джантите: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=57154&page=2
    Колега, вариантите са ти 2 или по-твърди пружини (от TI или QV) или други амортисьори, защото тези или са прекалено меки или са на път да заминават, защото с 5 човека и пълен багажник моята се сваля с около 3-4 пръста, а с двама отзад да речем, че ляга с около 1 пръст, че и по-малко. Така че се замисли за един от двата варианта, не мога да ти кажа кой е по-добър, защото аз съм хем с по-твърдите пружини, хем пък съм и с двойно действащи газови амортисьори на Монро, така че виж кой ти е по удачният вариант и действай
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •