Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Какво до го правя този кантар?

  1. #16
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Колеги, бързо въпросче - при читав кантар и празна кола, пружинката трябва да е силно натегната, или съвсем хлабава?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Хлабава, бе!
    Нали при товар кляка и с нея се натиска буталата и клапите се отпушват.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18

    Default

    Имах същия проблем с бившото типо при мен обаче не спираха почти задните колела зареди тоя смотан кантар.Свалихме го беше го хванала корозията и го почистихме и раздвижихме със спрей, стана почти свободно да се движи това рамо.След като го сложиш на колата можеш да си настроиш спирачното усилие спрямо тая пружина беше някъв филм, та както и да е всичко си беше Ок.

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колеги , когато кантара се прецака и не се движи, няма спирачно усилие в задните колела когато колата е натоварена.

    дали се движи кантара, се проверява лесно. качва се колата на рампа и като се натиснат спирачките , усилието върху пружината трябва да се променя.
    друго което се сещам, може да става нещо с механизма или жилата на ръчната.
    точка

  5. #20
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Незнам какво направих вчера стази отверка и как оцелих реглажа на прожината,но днес за двайсетина километра спирачките са ок.Днес нямах врема но утре ще си го сваля и излъскам кантарчето.Благодаря на всички отзували се.И колега Колев каква е тази плочка преди кантара?Аз такава нямам.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ето тука номер 7, ама тя е само свързваща плочка. при тебе може и да няма. не знам на ТС-ите как е.
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:37.
    точка

  7. #22
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    На мен там са ми снадени тръбите но по отделно.Гледах едни чертежи на спирачната система и там има нещо като плочка.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  8. #23

    Default

    И аз бях така колега, само че при мен задните спирачки изобщо не функционираха, и поради високата цена на този кантар реших проблема като го премахнах и на негово място отидоха 2 маркуча ама какви бяха и от какво не си спомням и единствения недостатък сега е, че спират малко повече задните колелета отнолкото е необходимо, но иначе се свиква

  9. #24
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Аз не мога да свиквам.Това спиране със задните колела е ужасно а и доста ОПАСНО.Още нямам време да го смъкна и почистя но сега спирачките са ок.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  10. #25
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Съжалявам, че вдигам темата, но да не правя нова.. как се стига до тоя кантар? Трябва ли да се сваля резервоара? Че ми писна задницата да се опитва да ме изпревари особено на мокро...

    145 1.6ts 16v 97г.

  11. #26
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    нищо не трябва да се сваля, но ако са ръждясали спирачните тръбички /които са от горна страна на кантара и се развиват с напипване/ в голям филм се вкарваш.
    точка

  12. #27
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    На самия кантар на петлето има само една пружина не трябва ли да са две? Понеже на самото петле отзаде има още една дупка и си мислех, че е имало пружина там. А иначе като отхлабя пружината то си се мърда съвсем свободно и седи затворено - ако е отпусната.
    EDIT: Схванах му принципа на работа Разхлабих на макс пружината и сега задните колела не блокират преди предните
    Last edited by roshaf; 05-12-2012 at 11:12.

    145 1.6ts 16v 97г.

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не, само една е пружината. другата дупка е за настройка. след като освободиш винта на 2-те планки и колата е стъпила с 4-те гуми на равно и ненатоварена, там на тая дупка закачаш един домакински кантар, опъваш го на дадените в мануала кантари и стягаш винта. това е.
    колкото по-опъната пружината-толкова повече усилие към задните. като вдигаш задницата с крик, пружината естествено охлабва.
    ако махнеш маншона на кантара ще видиш как планката натиска една шайба, а тя бута цилиндърчетата на кантара. реалния ход на тия цилиндърчета е само няколко милиметра. при отхлабена пружина на кантара и натискайки спирачката, можеш да видиш тяхното движение.
    обикновено кантара блокира или някое от цилиндърчетата се запушва или цялото нещо става една ръждива буца и си е ебало мамата.
    точка

  14. #29
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Значи като съм разхлабил пружината (доста хлабава) Спирачното усилие към задните колела би трябвало да е 0% при работещ кантар. Но при мен пак спират но сега не блокират преди предните. Значи ли това, че кантара ми не е изправен?

    145 1.6ts 16v 97г.

  15. #30
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не, ако е разхлабена пружината не е нулево спирачното усилие. мисля до към 30% намаля ама може и да лъжа.
    точка

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •