Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Поправка на механизъм за отваряне/затваряне на стъкло

  1. #1
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default Поправка на механизъм за отваряне/затваряне на стъкло

    Реших да напиша тема за проблема с който се сблъсках.
    ... и така, реших да си отремонтирам механизма на стъклото, тъй като от 2-3 месеца нещо се счупи и изпадна във вратата. Оказа се че трябва да подпирам стъклото с хартийки Замислих се дали е удачно да дам на някой 40 или 50лв. да оправи нещо което мога да си го оправя сам и така се заех...
    Първо започнах с разглобяването на кората на вратата, от пръв поглед ми се видя сложно но се оказа че не е така:



    намерих къда са видиите които ми спъваха премахването на кората


    Постепенно започнах да свалям всичко което пречеше да се разглоби кората




    Продължих с премахването на говорителите от вратата...




    ...оказа се че има и болтове под говорителите, които спъваха свалянето на кората...



    ... кората беше свалена остана да се откачи само буксата на плафона...




    След като "падна" кората се появи още един проблем...



    ...всичко това беше залепено с някаква пяна, оказа се доста трудно да я разлепя, но така че да не се скъса и наилоновото покритие



    И така разглобих всичко, дори се наложи да сваля целия механизъм. Проблема се оказа малко по сложен от колкото очаквах! Мислех че ще има развита гайка, болт или нещо подобно...



    И така... оказа се че е счупена планката със зъбите която се задвижва от моторчето



    Тази планка била с точкова заварка, която се оказа слаба при напън на стъклото зимно време



    И така, занесох целия механизъм на заварка, която ми излезна едно кафе и сглобих всичко.

    Замислих се това ако го бях закарал да ми го направят, някъде "майстори" щяха да ме одрусат най малко 40 - 50лв.! А то какво стана, можело и за едно кафе
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  2. #2
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Thumbs up

    ЕВАЛА !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Колега провери си отточните канали че толкова ръжда по механизма за първи път виждам.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default

    Чудесна тема ,но бих помолил да уточниш как свали самото стъкло и откъде измъкна механизма.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Чудесна тема ,но бих помолил да уточниш как свали самото стъкло и откъде измъкна механизма.
    Предполагам не е свалял стъклото заклинил го е вътре вдигнато. А механизма излиза, като го прибереш максимално - отговаря на отворено стъкло. След това издърпваш механизма към големия отвор долу в ляво на неговата снимка. Извърташ леко и издърпваш през отвора. Слагането по обратен ред.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  6. #6
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Изваждането на механизъма стана по лесно от колкото предполагах. Всичко излезна през големия отвор, след като развих всички болтове на които се държи. Също така и двата болта на лапите които държат стъклото. Самото стъкло остана горе все едно е затворено. Механизма изпада надолу и с няколко движения излиза!

    На снимката съм показал големия отвор през който излиза и влиза механизъма, а малките отвори са всички болтове които го държат.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 023022282.jpg  
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  7. #7
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега провери си отточните канали че толкова ръжда по механизма за първи път виждам.
    Ами колега няма ръжда никъде! Ако имаш в предвид онези точки които се виждат, това са заварките при тях е възможно да ръждясат след като се нарушат.
    НА друго място няма ръжда!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    при мен задното не работеше и го разглобих ,но там беше с жило, оказа се счупен пластмасов водач

  9. #9
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    и при мен е така и не мога да си намеря такава и заради една малка пластмаска не ми работи стъклото...

  10. #10
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by munio View Post
    при мен задното не работеше и го разглобих ,но там беше с жило, оказа се счупен пластмасов водач
    Колеги има тема по този въпрос и съответно решения.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Колеги аз пък имам странен проблем със стуклата:Шофиорското много рядко се отваря почти никога но понякога се сеща,за вдигането няма проблеми като го отворя се прибира после,пътническото се отваря само от шофиорската врата а не мога да го вдигна от нея,а само от пътническата!А за задните да не говорим тях изобщо ги няма!Има ли някакви кутии в багажника които ги командват,щото цялата ситуация е мн изнервяща чесно! ))

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Varnensko
    Posts
    23

    Default Добре, че го има форума като цяло и тази тема...

    Откакто съм си купил колата...стана вече 1 година, задното ляво стъкло ми е затиснато с една отверка... и сега мисля да се захвана сам да го оправям... проблема е разгледан от няколко страни.Всичко сте описали. Браво!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by michalev89 View Post
    Откакто съм си купил колата...стана вече 1 година, задното ляво стъкло ми е затиснато с една отверка... и сега мисля да се захвана сам да го оправям... проблема е разгледан от няколко страни.Всичко сте описали. Браво!
    Задното е с доста по-различен механизъм от предното
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by michalev89 View Post
    Откакто съм си купил колата...стана вече 1 година, задното ляво стъкло ми е затиснато с една отверка... и сега мисля да се захвана сам да го оправям... проблема е разгледан от няколко страни.Всичко сте описали. Браво!
    Задната врата, както казва колегата е с механизъм от различен тип (за разлика от предната е със жила). Но този механизъм, според мен е по-лесен за ремонт. Обикновено се чупи един пластмасов детайл, който го има по магазините и струва около 15 лв. Останалото е разглобяване и сглобяване, аналогично на описаната процедура в тази тема. Така, че действай смело. Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    При мен задните стъкла изведнъж отказаха, бяха изгубили минусовата връзка, ако има прекъснат кабел не би трябвало да свети светлинната индекация на бутоните на вратите.
    166 2.4JTD-00г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •