Results 1 to 3 of 3

Thread: Скърцащи втулки

  1. #1
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default Скърцащи втулки

    Здравейте, въпросът ми е колко трябва да са набити въпросните втулки понеже моите ги смених и ги вкарах толкова, че се показват равно от двете страни на шенкела. Още не съм минал реглаж(чакам да ми звъннат днес да ходя). Притеснява ме, че пак има наклон на колелата който не е както беше...смисъл поизправиха се колелата но има още за изправяне така да се каже. Въпросът ми е дали трябва да се по средата втулките набити и този наклон може ли да се дължи на това. Старите не можах да ги преценя до къде бяха, че доста изместени по посока на оста си-смисъл разбити хахаха?

  2. #2
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Това колко е набита втулката не оказва влияние на страничния наклон( ако говориш за него). Той се регулира като се отхлаби планката която държи горния носач към моста и планката се избута навън( към колелата).
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #3
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Минах на стенд вчера и ми казаха, че е била много отворена отдолу задницата но само от накрайниците се оправи.Аз си мислих, че страничният наклон не се променя от там но казаха, че от там се е регулирало. Сега я оставих да видят стартера, че трудно върти нещо, а ток уж има и ще я покарам да видя как е. Даже не съм я гледал отзад как изглеждат още ... преди смяната на втулките и реглажа си беше видимо отворена отдолу...сега ще я гледам като я взема.
    Вече волана е изправен и колата върви напред без да дърпа на никъде.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •