Results 1 to 9 of 9

Thread: 156 1,8TS Трака като дизел

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default 156 1,8TS Трака като дизел

    Колеги помагайте. От 1 месец колата почна да трака като дизел, дори и след форсиране на двигателя и след дълго каране пак трака. Маслото е Селения 20К на около 13 000км. нивото е нормално - не е оставала без масло. Възможно ли е маслото да си е заминало или повдигачите са дали фира? Кажете как да диагностицирам проблема.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Колеги помагайте. От 1 месец колата почна да трака като дизел, дори и след форсиране на двигателя и след дълго каране пак трака. Маслото е Селения 20К на около 13 000км. нивото е нормално - не е оставала без масло. Възможно ли е маслото да си е заминало или повдигачите са дали фира? Кажете как да диагностицирам проблема.
    Първо маслото си предобрил, сменяй си го на 10К да ти е мирна главата но вероятно проблема е от вариатора, като и маслото му помага де
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Или направо да сменя марката на маслото. Като го купувах ми казаха 15К И само да допълня, до преди месец двигателя не се чуваше, дори като карам бавно зад пешеходци не се обръщаха докато не форсирам ))) колата я карам обикновенно с 2500-3000 об/мин, не съм го форсирал (може би това ми е грешкат , имайки предвид как работи вариатора) и колата не гори грам масло.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Или направо да сменя марката на маслото. Като го купувах ми казаха 15К И само да допълня, до преди месец двигателя не се чуваше, дори като карам бавно зад пешеходци не се обръщаха докато не форсирам ))) колата я карам обикновенно с 2500-3000 об/мин, не съм го форсирал (може би това ми е грешкат , имайки предвид как работи вариатора) и колата не гори грам масло.
    За твоето каране 20к става, но не за повече от 10к. Смени го спешно и виж дали има подобрение, но не е лошо и да минеш през някои майстор да чуе за какво иде реч, че се сещам няколко супер гадни варианта
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Симптомите ми приличат типични за вариятор,но така от веднъж,да се разтрака....?! Другото,което си мисля се надявам да не е,че не е добре,ако е.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Миналата година един търговец докара същата при мойто майстор: "Калински, виж там некой клапан май щрака..."
    Той я заслуша, направи оная физиономия, която само редовните му клиенти разбираме и я нареди на опашката.
    Та вследствие на експериментите, които ти провеждаш - смяна на маслото, як форсаж да напълни повдигачите щот не била карана дълго, сипване на добавки и т.н. търговски номера накрая Алфата се сдоби с друг колянов вал, биели, биелни, основни лагери, сегменти. Получи се перфектно и сега работи и върви невероятно за този уж слаб мотор ама можеше да мине и само с лагери, ако не бяха експериментирали с нея. Дано при теб не е така, ама това че я караш 1 месец и тя си трака изобщо не е добре.
    Last edited by kiko73; 10-04-2011 at 23:58.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Миналата година един търговец докара същата при мойто майстор: "Калински, виж там некой клапан май щрака..."
    Той я заслуша, направи оная физиономия, която само редовните му клиенти разбираме и я нареди на опашката.
    Та вследствие на експериментите, които ти провеждаш - смяна на маслото, як форсаж да напълни повдигачите щот не била карана дълго, сипване на добавки и т.н. търговски номера накрая Алфата се сдоби с друг колянов вал, биели, биелни, основни лагери, семеринги. Получи се перфектно и сега работи и върви невероятно за този уж слаб мотор ама можеше да мине и само с лагери, ако не бяха експериментирали с нея. Дано при теб не е така, ама това че я караш 1 месец и тя си трака изобщо не е добре.
    Аз пък три пъти съм си купувал Алфа тракаща кат дизел с масло много над максимума на безценица заради тракащ вариатор Ако тракането се чува откъм смукателния вал отляво няма как да е от коляновия вал нали така Същевременно на хванати на време биелни лагери може да се сменят само те и да си свиркаш Варианти хиляди аз залагам на масло станало на вода и на тръгнал вариатор и те ти дизеловия ефект.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    За твоето каране 20к става, но не за повече от 10к. Смени го спешно и виж дали има подобрение, но не е лошо и да минеш през някои майстор да чуе за какво иде реч, че се сещам няколко супер гадни варианта
    Супер гадния вариант не трака ли от долу при натоварен двигател? До колкото знам лагерите на коляновия вал на празен ход не би трябвало да се чуват освен ако не са яко износени - по скоро при ускорение на колата? Как мога да направя диагностика на вариатора, само на слух ли или има и друг начин (примерно с изключен ел. клапан)?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  9. #9
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Абе какви са тия разсъждения на тема ТС мотор... това, само при споменаването как трака, подсеща за детската болест на туин спарковете - вариатор. От веднъж надали се е разтропал, със сигурност най-малкото при палене сутрин за момент се е обаждал, давал е знак, че лека-полека ще си заминава... колега, потърси с търсачката темата за вариаторите, там пише всичко и това е до болка познат проблем.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •