Results 1 to 13 of 13

Thread: Изключване на бензиновата помпа?

  1. #1
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Question Изключване на бензиновата помпа?

    Колеги, някой може ли да сподели читав вариант за изключване на БП при каране на газ, без да трябва да се натискат копчета и т.н. т.е. автоматично?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    За ГИ само ако има възможност софтуера.
    За обикновените у-би с едно реле.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моя ГИ е Omegas и е над 5 годишен едва ли има такива екстри, няма ли някакъв друг вариант?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Допълнително ръчно копче...цък-цък!
    Омегаз, изобщо Ит. марки и хората по света не мислят за такива неща.
    Напоследък Българските у-би го имат добавено като функция точно за да отговорят на желанието на клиентите си.
    Проблема е, че няма от къде да вземеш сигнал за спирането и пускането на помпата и това да става автоматично.

    Има некви идей за електроника която да се добавя ама не си спомням някой да се е заиграл толкова, че да го прави. Това е оправдано единствено и само ако някоя бензинова дюза "пикае" и прави проблем докато си на газ. Иначе не виждам смисъл от това упражнение. Даже и в такава ситуация е по-добре да се оправи дюзата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Допълнително ръчно копче...цък-цък!
    Омегаз, изобщо Ит. марки и хората по света не мислят за такива неща.
    Напоследък Българските у-би го имат добавено като функция точно за да отговорят на желанието на клиентите си.
    Проблема е, че няма от къде да вземеш сигнал за спирането и пускането на помпата и това да става автоматично.

    Има некви идей за електроника която да се добавя ама не си спомням някой да се е заиграл толкова, че да го прави. Това е оправдано единствено и само ако някоя бензинова дюза "пикае" и прави проблем докато си на газ. Иначе не виждам смисъл от това упражнение. Даже и в такава ситуация е по-добре да се оправи дюзата.
    Неможе ли да се добави едно реле (с нормално затворени контакти) което да се управлява от газовия клапан!?Като се подаде напрежение на същия релето да прекъсва бензиновата помпа!? Невиждам причина да не заработи това...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не става защото командата към газовия клапан е много преди да изключат дюзите. Това първо.
    И второ обратния ред също няма как да се получи. Ако свършва газта и МАП-а отчете ниско налягане, системата автоматично пуска бензиновите дюзи и спира газовите и клапана, само, че колата ще загасне докато се възстанови налягането в бензиновата система.

    Тва става при нормалната уредба както казах по-горе.

    П.П. Мимо знам, че си в час с електрониката и затова мога само да ти кажа, че подобно устройство е лесно изпълнимо като чете импулса на бензиновите дюзи и има едно реле време за примерно 5 сек. да изключва след тях. Просто личното ми мнение е, че спирането на бензиновата е помпа е голяма глупост и само утежнява нещата с живота и.
    Last edited by robygas; 08-04-2011 at 23:02.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Не става защото командата към газовия клапан е много преди да изключат дюзите. Това първо.
    И второ обратния ред също няма как да се получи. Ако свършва газта и МАП-а отчете ниско налягане, системата автоматично пуска бензиновите дюзи и спира газовите и клапана, само, че колата ще загасне докато се възстанови налягането в бензиновата система.

    Тва става при нормалната уредба както казах по-горе.
    При мен нее баш така.... А и аз нямам Мап
    Имам някакъв цикъл в които колата е на бензин но работят газовите дюзи (подгряване ли знам ли) и в момента в които минава на газ сработва и газовия клапан!!При мен системата с релето върши работа и работи ,но явно е по-къс интервала на превключването защото колата не гасне...
    Обратното превключване го правех по навик в движение на скорост с пусната газ и пак нямах грижи...
    Пиша в минало време защото прецених ,че е по-добре да си бръмчи помпата защото по този начин ще съм сигурен ,че след натискането на копчето "бензин" няма да има изненади (забиване и тн)....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Просто личното ми мнение е, че спирането на бензиновата е помпа е голяма глупост и само утежнява нещата с живота и.
    Ще помоля да си малко по-подробен, какво точно имаш предвид, иначе като изпълнение е ясно, че ще стане. Ако трябва и с някакво закъснително реле.
    пп Това, че няма да може да минава аварийно в движение на бензин не ме притеснява, щото и без това тази "екстра" съм я изключил.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз бях го направил това при мен... ( да се спира помпата)
    Обаче!!! Премахнах го както написах и по-нагоре!!!
    Просто за мое си успокоение искам да знам ,че ако тръгна да изпреварвам (примерно) и натисна копчето "бензин" няма да забие муцуна а ще се "изтреля"...
    От опит съм установил ,че с някои неща нетрябва да се експериментира и бензиновата помпа нетрябва да се управлява от разни схемки ,по-просто (заводски) по-добре
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Имам предвид, че от скромните ми наблюдения базирани на това, че се занимавам и с бензинова диагностика а не само с газ съм забелязал, че живота на една оригинална помпа е около 150000км. Не случайно повечето почват да дават фира и да не тръгват точно при пускане. Тогава е най-големия им товар.
    Второто нещо е смолистите отлагания които си ги има в резервоарите ни и които я затлачват и тормозят. Нещата стават доста по-зле когато не циркулира бензин през нея и не се отмива редовно.
    Третото е, че когато помпите са спрени общо взето хората не наливат редовно бензин да го опресняват и държат малко гориво в резервоарите си с надеждата ,че тя така или иначе не работи. Да ама като се наложи да се пусне и на всяко лашкане като има 5 л. и помпата остава и на сухо.
    Четвърто ако трябваше помпите да се спират хората щяха да го направят. Както е казал Мимо колкото повече глупости по веригата има ,толкова по-зле.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И при ГИ може. С две релета с часовник. Правил съм го вече Става супер.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    на старата ми 33-ка работеше помпата постоянно и един ден давам на контакт опа тихо не работи и какво стана компа капут.и сега с едно реленце се изключва.но 33-ка е от друго време и става дори и без еку -то си работи на газ
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  13. #13
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Тя - 33-ката си се изключва по схема /бенз. помпа де/ когато е с обикновена у-ба.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •