Results 1 to 9 of 9

Thread: проблем с обороти!

  1. #1
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default проблем с обороти!

    здравейте колеги,колата е 164 ТД Супер,а проблема е следния: при изстинал двигател,някой път пали веднага,друг път при 2-3 път,като второто е доста рядко. До тук добре. Като запали не сваля веднага оборотите а ги държи на 1100 за около 20-30 сек. някой път до 1 мин. и после се почва едно играене на горе на долу и ако не и подавам газ при падането на оборотите под 600 изгасва.като при падането на оборотите при гасненето ми светва за момент дюзата и подгряването. направи ми и впечатление че някой път докато оборотите играят в рамките на 100-200 оборота,двигателя се форсира все едно съм натиснал до 2000 оборота. Оборотите си играят и при подаване на газ на свободна. Така. Тръгвам така като оборотите играят,на скорост при подаване на газ се получава едно придърпване което според мен е защото оборотите продължават да играят макар и не толкова колкото на празен ход,като дюзата и подгряването отново присветват,но изключително рядко. точно след 5 до 10 мин. след първото запалване на колата (явно след като загрее) оборотите се стабилизират в нормите си като остава едно много леко трептене или припукване което май само аз си го усещам. след около 20 мин и то изчезва и все едно колата е перфектна......всичко започна след като смених въздушен филтър и масло и това всеки път като изстине колата..... някакви съвети или идеи от какво може да е проблема.
    Last edited by guvech; 07-04-2011 at 01:14.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  2. #2
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    ????


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Колега вариянта е да се диагностицира в сервиз, така на пръв поглед е възможно датчика на хол да ти прави проблем без него колата не стабилизира оборотите, но по-вероятно причината да е в ГНП - толкова мога да гадая от тук
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Мерси за коментара Бобо, днес я закачихме и показа грешка при въздуха и предполагаме че е датчик(не знам дали това е този за който ти говориш) кой е датчика на Хол?
    Но тези дни ще я пробваме да я закачим като е студена защото като загрее и всичко е наред,но пък докато загрее е страшно..... иначе днес видях че единия маркуч на преливника между 3 и 4 дюза се беше скъсал и се чудя дали не е възможно да е дърпала въздух от там?


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  5. #5
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    здравейте колеги,колата е 164 ТД Супер,а проблема е следния: при изстинал двигател,някой път пали веднага,друг път при 2-3 път,като второто е доста рядко. До тук добре. Като запали не сваля веднага оборотите а ги държи на 1100 за около 20-30 сек. някой път до 1 мин. и после се почва едно играене на горе на долу и ако не и подавам газ при падането на оборотите под 600 изгасва.като при падането на оборотите при гасненето ми светва за момент дюзата и подгряването. направи ми и впечатление че някой път докато оборотите играят в рамките на 100-200 оборота,двигателя се форсира все едно съм натиснал до 2000 оборота. Оборотите си играят и при подаване на газ на свободна. Така. Тръгвам така като оборотите играят,на скорост при подаване на газ се получава едно придърпване което според мен е защото оборотите продължават да играят макар и не толкова колкото на празен ход,като дюзата и подгряването отново присветват,но изключително рядко. точно след 5 до 10 мин. след първото запалване на колата (явно след като загрее) оборотите се стабилизират в нормите си като остава едно много леко трептене или припукване което май само аз си го усещам. след около 20 мин и то изчезва и все едно колата е перфектна......всичко започна след като смених въздушен филтър и масло и това всеки път като изстине колата..... някакви съвети или идеи от какво може да е проблема.
    Проблема е решен оказа се кабела на датчика на хол,с времето е спекал и се е втвърдил (направо като пластмаса е станал) и се е пречупил на едно място,та даваше на късо. Всичко 20 лв. диагностика като за френд + 15 лв работа и още 15 лв. от сърце за биричка за майсторчето


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Проблема е решен оказа се кабела на датчика на хол,с времето е спекал и се е втвърдил (направо като пластмаса е станал) и се е пречупил на едно място,та даваше на късо. Всичко 20 лв. диагностика като за френд + 15 лв работа и още 15 лв. от сърце за биричка за майсторчето
    Радвам се че си се оправил Начи понякога и с гадаене познавам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Радвам се че си се оправил Начи понякога и с гадаене познавам
    Обикновено
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  8. #8
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Радвам се че си се оправил Начи понякога и с гадаене познавам
    добре че не позна за ГНП-то


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Проблема е решен .
    Ключ за да не се цапа .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •