Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Alfa Romeo 156 1.8 Проблем при палене ?

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    +
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Не го сложих защото ми казаха,че немогат да ми дадат гаранция,за компа които ще ми сложат.И те неискаха да се ангажират,защото ще ми земат парите,ама ако нещто не е както трябва ще има разправии...
    Засега така ще е първо палене за деня няма да пали от първия път и това е...

  3. #18
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Колега, при мен проблемът се реши със подмяна на една дюза, която течеше и дебитомер. Имах същите симптоми. Успех!
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Колега, при мен проблемът се реши със подмяна на една дюза, която течеше и дебитомер. Имах същите симптоми. Успех!



    Колега писах ти ЛС.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Не са и дюзите...Направо ще се самоубия...

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колко неща трябва да смениш докато отидеш и си направиш качествена диагностика нека да се погледне каква е сместа(гориво въздушната) на място и в движение. С каква лабмда сонда е колата и кога е сменяна за последно. Има доста причини за това което описваш но най вече се дължат на богата смес или което може да се дължи на проблеми с ламбда сонда дебитомер дюзи и не знам още какво, или просто може ламбда сондата да е забила или да не работи както трябва.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Ламдата ми е на 4 5 хиляди километра.но въпреки това пробвах с още 3.Дебитомера ми е на 3 седмици,пробвах и с друг...Абе абсолютно всичко е сменяно и пробвано.Човека които ми прави колата от сервиза ми каза,че авансът ми бил много малък...продължавам да търся изход от тази гадна ситуация...

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Авансът е малък в следствие на друго нещо. По принцип на студен мотор да речем при 10 градуса аванса трябва да е около 15 градуса. При по-ниски температури може да стига и до 18. Тези адаптации на ЕКУ-то са свързани с много неща. Включително и аванс в студените режими.

    Не бъди поредния който ще смени почти всичко по колата и точно това което трябва не, а вземи отиди на качествена диагностика. Проблема ти не е сложен
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А налягането на бензина някой мерил ли го е
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Platinatabe View Post
    Ламдата ми е на 4 5 хиляди километра.но въпреки това пробвах с още 3.Дебитомера ми е на 3 седмици,пробвах и с друг...Абе абсолютно всичко е сменяно и пробвано.Човека които ми прави колата от сервиза ми каза,че авансът ми бил много малък...продължавам да търся изход от тази гадна ситуация...
    А като сменяш тези неща дали се зануляват адаптивните параметри на ЕКУ-то щото ако не се занули трябва повече време да се адаптира екуто към новото положение. Т.Е сменяш в сервиза отиваш си увас палиш и казваш ъсщата работа а на практика сондата не е адптирана и общо взето нещата са си както преди. Даже ако само се занулят настройките без да сменяш нищо е много вероятно първите няколко дни всичко да е наред.
    Общо взето ОЕМ е прав трябва си човек който разбира от диагностика и който знае какво прави, а не стрелба на посоки
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •