Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Alfa Romeo 156 1.8 Проблем при палене ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default Alfa Romeo 156 1.8 Проблем при палене ?

    Здравейте колеги.

    Имам Алфа Ромео 156 1.8 2000г,досега винаги съм я правел в специализиран сервиз.От 2 3 седмици забелязах,че сутрин колата пали отива на 1000 оборота и почват да падат на 500 на 400 някои път дори на 100 200 оборота седи колата почва да се тресе и гасне.Така 4 5 пъти и след това паля и сичко е нормално.Като карам вече и след това дори и да я загася и примерно след някои друг час да я запаля си пали без проблем.В сервиз я оставих преди 2 3 дена още търсят проблема.Не са свещите,дебитомера ми е чисто нов,не е ламбдата,не е горивния филтър,не е дросела,не е датчика на коляновият вал които също е нов.Тези работи ми казаха,че са проверени не е в тях причината.
    Някакви идей...?

  2. #2
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    Колега и мойта е по същия начин сутрин като я запаля,но това ми го прави от както сложих газов инжекцион,ти газ имаш ли
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Нямам...

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ох де що през ден го дискутираме това нещо и двамата имате проблем със сместа единия с газовото проблема му е че е обогатена повечко а на другия колега щом няма газ трябва да се направи качествена диагностика и да се види защо не е наред сместа
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    колеги аз мойта като я запаля рано сутрин и нормално ми държи високи обороти около 30сек.Ако през това време дам дам газ за да я форсирам почва да се дави и да се тресе.Като я изфорсирам нещата се правят и после като дам пак газ всичко е нормално(форсира се без проблем)не мога да си го обясня(карам само на бензин 1.8тс).Дали някой знае какво ми е????
    ПС.Извинявам се че ползвам темата на колегата но нещета са сходни!
    поздрави на всички

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ох де що през ден го дискутираме това нещо и двамата имате проблем със сместа единия с газовото проблема му е че е обогатена повечко а на другия колега щом няма газ трябва да се направи качествена диагностика и да се види защо не е наред сместа
    Каква смес...?

  7. #7

    Default

    Горивна смес.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  8. #8
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    баце забележи когато не пали дали на таблото ти свети един жълт ключ!

  9. #9
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by Platinatabe View Post
    не е горивния филтър,не е дросела
    Не е горивния филтър защото тая кола няма такъв.
    Надявам се в специализирания сервиз да не са ти взели пари за смяната му.
    Проблема с клатенето на обороти е повсеместен и има тонове информация във форума. Потърси и ще намериш всичко което те интересува. След качествена диагностика, ако действително висчко си работи наред, много колеги препоръчват почистване на дроселовата клапа. При мен се оправи след смяна на МПХ(моторче за празен ход)

    @viksans - ако му свети ключа изобщо няма да запали.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Утре ще пиша...
    Last edited by Platinatabe; 08-04-2011 at 14:17.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Ще сменям компютъра...там нещо е свързано и със имобилайзера...не разбрах много добре защото бързах да отивам на работа.Но е факт ,че като я запалих работеше като часовник с новият комп(не чисто нов комп,просто друг).
    Цената ми казаха,че е 300 лв.

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by Platinatabe View Post
    Ще сменям компютъра...там нещо е свързано и със имобилайзера...не разбрах много добре защото бързах да отивам на работа.Но е факт ,че като я запалих работеше като часовник с новият комп(не чисто нов комп,просто друг).
    Цената ми казаха,че е 300 лв.

    300 лв. за комп? Колегата ОЕМ продаваше 2 доста по ефтино.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57359
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз ги продавам евтино защото ми изпаднаха без пари Дефакто цената за компютрите е долу горе цената за декодирането (махането на имото от тях). Масово компютър с ключове, имобокс, а на по-новите коли по КАН се продават заедно с табло, боди модул и т.н. цената е точно около 250 - 300 лв.

    На колегата ако проблема му е само в имото, то проблема може да се реши за доста по-малко от 300 лв.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Platinatabe View Post
    Но е факт ,че като я запалих работеше като часовник с новият комп(не чисто нов комп,просто друг).
    Дано да се е оправила, но ще е добре да не бъдеш учуден ако след 1-2 дена според карането ти започне да го прави пак.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Дано да се е оправила, но ще е добре да не бъдеш учуден ако след 1-2 дена според карането ти започне да го прави пак.......
    И аз залагам на това
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •