Results 1 to 12 of 12

Thread: и отново проблем с Алфонсо ;(

  1. #1
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default и отново проблем с Алфонсо ;(

    колеги вчера докато минавах едни от ''малкото дупки'' в София на полусъединител,педала на съединителя ми остана долу.Слеед намеса с ритник отдолу на педала той се върна и всичко продължи нормално за около 5-6км.
    на един сфетофар пак така.
    обадих се на майстора и отидох до него (близо 10км) без ядове и точно пред него пак така-педала заяде в долна позиция.След 2 дни ми каза 4е никуде не е имало теч,а лагер помпата не била умаслена,тази в купето била ОК.Каза да карам докато протече някъде за да рзберем какво е .
    и тръгвам аз радостен и за 3км направо ме разби-около 10-15пъти ми заяде.педала е станал по мек мисля.
    и сега незнам какво да правя,Дали ще се прецака нещо ако я карам така докато протече някъде.До сега не съм имал никъкви проблеми със съединителя.
    НАправо незнам какво да правя.ПОМАГАЙТЕ.
    мисля че най-добре 6те буде да я закарам на друг майстрор нно за сега помагайте ви ако можете .
    благодаря ви предварително

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    100% проблема е в помпата която е на купето

  3. #3

    Default

    Да не ти опира в стелката педала и да се заклещва там, от ЛС-тата разбрах че надали имаш пружина зад педала дето да я връща......едно аверче така вика - Абе изведнъж колата спря да върви"......стелката му се мушнала под педала за газта, и дотам.....така че виж да не се заклещва педала някъде......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    за съжаление се оказа лагерпомпа.Днес кото оотидох до майстораа протекох от долу посредата ;(

  5. #5

    Default

    Ако ще сменяш съединител, използвай случая.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    а как да разбера дали съединителя ми е за смяна(сигурно е много тъп въпрос)Скоростите се сменят нормално,само понякога като дам на задна скорост ''къркори'',но можеби е нормално .отделя малко под средата на хода си .
    а ТОва че е прокапала колата поосредата ,а не в купето значи че с сигурност с лагарпомпа ,НАЛИ?
    Last edited by DZVERA; 06-04-2011 at 13:32.

  7. #7
    започва да се пристрастява Pandev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    30

    Default

    Направи стандартния тест за съединител - пробвай да потеглиш на 4та - ако не можеш (колата гасне) значи съединителя е наред.
    Alfa Romeo 156 04" 2.4 20v M-Jet Progression

  8. #8

    Default

    Друг тест, който съм чувал е да спреш пред малко препятствие (бордюр примерно) и да се пробваш да тръгнеш от място (директно през препятствието) на трета - ако колата гасне, съединителя е здрав. Ако ръчната ти държи добре, драмата с бордюра отпада - просто тръгваш на ръчна от трета предавка и ако изгасне си ОК

  9. #9
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Вариант 3 - набираш по баир, и от втора директно набиваш 5-та скорост и натискаш газта здраво. Или ще почне да тресе (здрав съединител), или ще вдигне рязко обороти и няма да набира по баира (съединител за смяна).
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  10. #10
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    Извинявам се че ви занимавам с моите простотии
    пак тъп въпрос ;(
    ''Направи стандартния тест за съединител - пробвай да потеглиш на 4та - ако не можеш (колата гасне) значи съединителя е наред.''
    със или без форсиране-защото предполагам че с фориране колата ще тръгне и от 5-та скорост!
    ПС.днес забелязах че като натисна съединителя -до половината път е много мек(все едно го няма)и след това се усеща и понадолу сменям скоростите.
    Дали е от лагер помпата този ''мек''път на съединителя???

  11. #11
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Pandev View Post
    Направи стандартния тест за съединител - пробвай да потеглиш на 4та - ако не можеш (колата гасне) значи съединителя е наред.
    Стандартната не е ли от 5-та?
    Quote Originally Posted by DZVERA View Post
    Извинявам се че ви занимавам с моите простотии
    пак тъп въпрос ;(
    ''Направи стандартния тест за съединител - пробвай да потеглиш на 4та - ако не можеш (колата гасне) значи съединителя е наред.''
    със или без форсиране-защото предполагам че с фориране колата ще тръгне и от 5-та скорост!
    ПС.днес забелязах че като натисна съединителя -до половината път е много мек(все едно го няма)и след това се усеща и понадолу сменям скоростите.
    Дали е от лагер помпата този ''мек''път на съединителя???
    Предполагам че щом са разбрали че е лагерпомпа са свалили скоростите и просто трябва да махнат и съединителя и да се види.Ако неси сменял никога съединителя си смени поне феродовия и си карай.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by DZVERA View Post
    а как да разбера дали съединителя ми е за смяна
    Много лесно, и без всякакви тестове - ако планираш да караш тая кола в близките 3-4 години, смени съединителя.....особенно ако не знаеш предишния и хал какъв е бил.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •