Results 1 to 5 of 5

Thread: проблем с ГИ на алфа 156

  1. #1
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default проблем с ГИ на алфа 156

    Здравейте колеги газовата уредба ми е "Ланди Ренцо" и проблема ми е следния:
    При подаване на газ до към 4000-5000 оборота отпускам леко след това пак подавам газ и се усеща леко прекъсване.
    отделно като напълня оборотомера применорно на някоя скорост до 6000-7000 оборота при превкл.на следваща предавка колата забива муцуната за 1-2 секунди и се оправя
    Тези проблеми са от около 1 седмица и при бензина ги няма
    Въпроса ми е можете ли да ме насочите къде да отида да я погледнат щото вчера само си дадох парите в един сервиз а резултата е нулев!!!
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  2. #2

    Default

    Само ще кажа, че моята до към 5 000 оборота я карам и то рядко, 2000-3000 ми е основното и икономично, не знам каква е целта да има газ и да се кара на високи обороти, за това има бензин.

    При всички положения щом има проблем е добре да се отиде там където е ментирана или при някой по-знаещ да я диатностицира.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какъв е изпарителя? Филтри сменял ли си? Ако преди е била добре и не е бутано нищо по настройките това което казваш прилича на недостиг на газ. При някои изпарители може да има запушване и вътре при други само във филтрите... трябва да се провери защо има недостиг на газ.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Какъв е изпарителя? Филтри сменял ли си? Ако преди е била добре и не е бутано нищо по настройките това което казваш прилича на недостиг на газ. При някои изпарители може да има запушване и вътре при други само във филтрите... трябва да се провери защо има недостиг на газ.
    Филтрите са сменени а тъй-като купих колата с ГИ не знам за изпарителя какъв е,освен това не съм много в час с газовите затова и питам за някой свестен майстор в софия

    ---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

    Не че често я вкарвам в тези обороти ,но искам като това се случи всичко да е наред
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На самия изпарител пише каква марка е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •