Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: тресе предницата?

  1. #1
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default тресе предницата?

    здравеите колеги искам да попитам някои сблъсквал ли се е с този проблем в петък се хванах и смених отпред спирачните дискове с нови мисля че бяха нещо от сорта на lpr също и накладки същата марка но се получи нещо сега почна да тресе като натисна спирачките след 80км в час и то не при всяко натискане ако го натисна леко на тресе ако го натисна силно пак не тресе а само в средно положение някои имали на идея от какво може да го прави това нещо че вече се побърках а щях да забравя че и с старите дискове пак тресеше и за това ги смених мислех че са се истъркали много та чак са се изкривили ама уви проблема си остана та незнам.колата е от подписа
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вдигни я на крик и провери за шарнири и накрайници.
    Освен това и виж да не би да имаш и разбит лагер на главината или самата главина.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Почисти ли хубаво главините от ръжда и боклуци преди да сложиш новите дискове?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    Да взичко е почистено мито изсъхнало и сглобено водачите намазани с грес дето немойе да я отмива водата нямам нищо разбито предния ден ходих на проверка на предницата и хората казаха че е добре уш
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    Да взичко е почистено мито изсъхнало и сглобено водачите намазани с грес дето немойе да я отмива водата нямам нищо разбито предния ден ходих на проверка на предницата и хората казаха че е добре уш
    Абе и мене в Плевен ми казаха че имам само един накрайник да сменя, после се оказа че освен него и двата носача...
    145 1.7 16V Boxer


  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако приемеме, че си почистил всичко и всичко друго е наред, остава да е станала простотията, както при мене.
    АБС се беше сбъркал и от това и на мене ми тресеше педала.
    Сега въпроса е дали имаш такъв или си плещя простотии!
    Да приемем, че давам само информация от Патилан!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Да имаш някоя крива джанта или крива гума, като изключим жаби,балони фуски .може да е паднало оловото от предишно балансиране ...
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #8
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    нямам аbs колега нз нямам време да отида на гумаджия да видя как е баланса а въпроса ми е ако е крива гума или баланс няма ли и без да натискам спирачките пак да тресе а имам и един сруг въпрос да не пускам нова тема по някои път ми остава педала на съединителя доло сменял съм миналата година цилиндър или тъи наречената долна помпа а погледнах горната няма теч от какво може да е това чудо а не губи и течност??????

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Абе и мене в Плевен ми казаха че имам само един накрайник да сменя, после се оказа че освен него и двата носача...
    тампоните съм ги сменял преди 3 месеца на носачите а шарнирите са добре поне така ми казаха на диагностиката на предницата
    Last edited by tonov; 29-03-2011 at 19:31.
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  9. #9
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile кал

    Колега здравей, провери ли дали случайно има кал по вътрешната страна на джантите? На мен ми се появи подобен проблем след посещение на Автомивка. Бяха минали джантите с водоструйката но не бяха изчистили калта от вътрешната страна. Беше останал неравномерен слой кал по тях. проблемът не изчезна, докато не свалих всички джанти и ги изчистих.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  10. #10
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    джантите като сжалях да сменям дисковете ги измих от вътрешната страна неможе да е от това нз от какво може да се получи вече право полудявам всичко ново и
    тресе
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  11. #11

    Default

    Ако си с лети джанти виж дали фиксатора им ги центрира точно за главината......1 мм разлика и знайш кво шоу става.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    колега извиняваи ама на кое викаш фиксатор??
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  13. #13
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    фиксатори са едни "пъпки" които влизат в едни по малки дупки.
    Alfa 155 2.0 16v

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    колега извиняваи ама на кое викаш фиксатор??
    От вътрешната страна на джантата(на снимката - макар че на тая го няма) там където тя влиза в главината, има полиамиден, алуминиев, или пластмасов фиксатор(или както и да го наричат) който центрира джантата спрямо главината - но това е проблем само при летите джанти, и то когато например се ползва джанта 4х100 вместо 4х98 с раздвижени болтове.....
    Затва и питах с какви джанти е колегата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    колега с ляти джанти съм и фиксатора си пасва добре аз преди го нямах този проблем но тук от един месец насам се получи тресенето та за това реших че са крижи дискове и ги смених заедно с накладките ама уви не се оказа от това и незнам вече умръзна ми
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •