Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Проблем с дебитомера 156 1.9 JTD

  1. #16
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    казаха ми че вакуум клапанчето за егр а правело проблем , но ново е скъпо и ще търся 2ра употреба. дали може да е от него, или ме качиха на върбата?

    ---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------


    ми при пълняа газ трябва да е 1280 а то е 630 незнам в какво се измерваше
    за клапанчето на ЕГР когато дебитомера не работи и той не функционира.Поне при мен беше така.На празен ход на мотора даваше стойности 29(тяхната единица незнам каква беше) при форсиране отива до 500 и остава там , а беше нов на БОШ.От сервиза ми препоръчаха да си купя 2 ръка дебитомер и от морга си взех дебитомер втора употреба на цената на нов 120лв но е от Испания и се надявам наистина да е оригинален.След смяната му сойнодтите се промениха започва от 450 в ниските обороти и стига до 900 във високите и после пак пада на 450 на празен ход и тогава започна да действа и клапана на ЕГР то ЕГР контролер ли се води забравих вакумното клапанче.
    156 1,9JTD 2000

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    42

    Default

    Колега щом веднъж си решил да си затапиш ЕГР-а, значи ти е харесвало да караш така. Просто го затапи отново и ако е от клапана проблема, колата ще се оправи и няма да има нужда да купуваш друг. Ако не се оправи със затапването, послушай колегата Mury и потърси дали нямаш пукнат въздуховод между Дебитомера и турбото.

  3. #18
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    Quote Originally Posted by MitakaNeikov View Post
    Колега щом веднъж си решил да си затапиш ЕГР-а, значи ти е харесвало да караш така. Просто го затапи отново и ако е от клапана проблема, колата ще се оправи и няма да има нужда да купуваш друг. Ако не се оправи със затапването, послушай колегата Mury и потърси дали нямаш пукнат въздуховод между Дебитомера и турбото.
    имам приятел с алфа 1.9 жтд ще пробвам с неговото клапанче ,че до ся съм дал пари за една сватба, и тогава ще мисля нещо
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    имам приятел с алфа 1.9 жтд ще пробвам с неговото клапанче ,че до ся съм дал пари за една сватба, и тогава ще мисля нещо
    Имах в предвид, че ако искаш да караш със затапен ЕГР няма смисъл да сменяш този клапан!

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Колко мъка има по тоя свят - колега смени си майстора и колата ще се оправи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •