Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 83

Thread: Полиране на автомобил

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    5-6 часа? камоли машинно, нещо си в огромна гешка
    Макс за една кола 1 час
    То ако беше 5-6 часа по автомивките нямше да струва 80-100 лв ами х3.
    Как 1 час? Ти за 1 час не можеш да измиеш само колата, ако решиш да миеш качествено.

    Даже аз като казвам 5-6 часа имам предвид само времето, в което работи машината, а реално поне 10-тина часа отнема, че и повече. Сега вярно, че има пастиране и пастиране.

    Както и да е де- идеята ми е че батерията не може да издържи едно качествено пастиране, а ако може, то машината би станала прекалено тежка. Моята машина е към 2-3 кг и ми окапват ръцете, представи си ако имаш още 2 кг батерия..
    Lexus IS200

  2. #47
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Как 1 час? Ти за 1 час не можеш да измиеш само колата, ако решиш да миеш качествено.

    Даже аз като казвам 5-6 часа имам предвид само времето, в което работи машината, а реално поне 10-тина часа отнема, че и повече. Сега вярно, че има пастиране и пастиране.

    Както и да е де- идеята ми е че батерията не може да издържи едно качествено пастиране, а ако може, то машината би станала прекалено тежка. Моята машина е към 2-3 кг и ми окапват ръцете, представи си ако имаш още 2 кг батерия..
    Няма начин да мия кола 1 час връскам с водоструйката , сапуснисвам и изплаквам пак с водоструйката. грубо 15-20 мин. подсушаване със гюдерията и съм готов да почвам
    Ама 0 часа пастиране.....това може да се случи на кола която е седяла 15 години на улицата без каквито и да е грижи....при нормално износена боя максимум 1 час ми е отнемало...а смело смея да заявя че съм пастирал над 25 автомобила по няколко пъти всеки. В рамките на 10-тина 15 години

  3. #48

    Default

    Ето снимките на още една кола, която правих днес.

    Преди пастирането:

    ---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

    след пастирането:

    Нещо се е бъгнал форума и не се качват снимките
    Lexus IS200

  4. #49
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    46
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post

    Нещо се е бъгнал форума и не се качват снимките
    Да, за това не качвайте докато не се отстрани проблема!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    В Лидъл има машини за полиране / пастиране с акумулатор. Моля за мнение дали някой ги е ползвал. Струва ми се, че въртящата повърхност е доста голяма и не са подходящи за коли с извит профил на вратите, като АР 166 например. Моля да дадете координати от къде могат да се намерят продукти на 3М в София, защото търсенето в Гугъла дава инфо само за официалното представителство, което е за дилъри.

  6. #51

    Default

    Най-известното е зад бензиностанция Петрол срещу КАТ.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #52

    Default

    Ето малко снимки от едно БМВ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC08205.jpg   DSC08207.jpg   DSC08195.jpg   DSC08202.jpg   DSC08200.jpg  

    DSC08206.jpg  
    Lexus IS200

  8. #53

    Default

    Колега ти си бил скрита лимонка, ако си със същия ник и в Лексус форума , ама си траеш, не казваш че си бил колега в занаята
    П.П. Понеже имх запитване на ЛС от mochko1 , но май не ми дава системата да изпращам лични преди да имам определен брой коментари, ще го пусна тук , а това ще е полезно и за някой друг с подобен проблем, а проблема е петънца от варовик по стъклото.


    Ако си имал варовик и си го изчистил поне да не стои на бучици, остават едни малки петънца, които се махат с полиране има пасти за полиране на стъкло(машинно) и такива за ръчно полиране, но е повечко търкането.Ако не си намериш паста може да си вземеш цериев оксид(това е на прах) и като го размешаш с вода пак да стане паста, но незнам от къде да те насоча да го купиш.Пастата за полиране на стъкло е тази http://www.automaniasliven.com/sonax.html (а аз ползвам другата за машинно професионално полиране) в каталога пише паста за полиране на стъкла, може да им го поръчаш ако няма при вас.Вземаш после вълнено парцалче нанасяш паста и минаваш цялото стъкло с триене на ръка, с машината е по-лесно но трябват специални киче и накрайник, а ако не си го правил може да направиш беля.Пастата е към 15 лв. мисля беше, но може да си обиколиш и другите стъкла с нея ефекта ще е добър, просто трябва по упорито триене.Иначе аз с машина го правя ето http://www.youtube.com/playlist?list=PL167A22D2132DED76
    една алфичка дето правих тея дни https://picasaweb.google.com/1177300.../AlfaRomeoRed#
    Last edited by exteriorcardetailing; 03-02-2012 at 12:59.

  9. #54
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Малко да се обнови темата. Искам да споделя, че за мен това е изключително приятно занимание доставящо ми удоволствие. Всичките ми автомобили досега не са били мити на автомивки а са поддържани от мен.

    Тук мога да споделя страшно много неща за правилното отношение към автомобила и всички негови компоненти, някой колега знаят за какво говоря. Ако пък някой се интересува от разни въпроси може да изпраща ЛС.

    След двумесечно полиране поради липса на време и заради моето лично убеждение да правя по един или максимум два детайла резултатът е следния:



    Last edited by DJraceman; 12-03-2012 at 15:26.
    EX 156 1.6 TS

  10. #55
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Това е оная нечовешки хубавата 159-ка ..... страшен гланц

    Какви пасти използваш колега?
    146 Turbo

  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Това е оная нечовешки хубавата 159-ка ..... страшен гланц

    Какви пасти използваш колега?
    Благодаря! Пастите са различни както и гъбичките но предмно използвам на 3М продуктите и накрая салгам висок клас карнaуба вакса. За джантите абсолютно същите неща.
    Last edited by DJraceman; 13-03-2012 at 09:43.
    EX 156 1.6 TS

  12. #57
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Какво е ''карануба'' ? Аз също сам си мия и пастирам возилата...но това карануба за пръв път срещам...да не е от тези нано запечатките?

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Какво е ''карануба'' ? Аз също сам си мия и пастирам возилата...но това карануба за пръв път срещам...да не е от тези нано запечатките?
    Моя е грешката в писането правилно е "карнауба" и е най-добрата съществуваща естествена вакса добиваща се от листата на палма. Повече информация на следния линк http://en.wikipedia.org/wiki/Carnauba_wax
    EX 156 1.6 TS

  14. #59
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    Моя е грешката в писането правилно е "карнауба" и е най-добрата съществуваща естествена вакса добиваща се от листата на палма. Повече информация на следния линк http://en.wikipedia.org/wiki/Carnauba_wax
    Би ли снимал шишенцето или тубичката на ''Карнауба-та''
    Да се отвора и аз на някви тънкости....
    Интересно някой тук ползвал ли е нано запечатка?

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by exteriorcardetailing View Post
    Колега ти си бил скрита лимонка, ако си със същия ник и в Лексус форума , ама си траеш, не казваш че си бил колега в занаята
    П.П. Понеже имх запитване на ЛС от mochko1 , но май не ми дава системата да изпращам лични преди да имам определен брой коментари, ще го пусна тук , а това ще е полезно и за някой друг с подобен проблем, а проблема е петънца от варовик по стъклото.

    Същия съм от лексус форума аз не се занимавам професионално с пастиране. Правя си само моята кола и на приятели от време на време. За съжаление напоследък не ми остава никакво време за това занимание.

    ---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Би ли снимал шишенцето или тубичката на ''Карнауба-та''
    Да се отвора и аз на някви тънкости....
    Интересно някой тук ползвал ли е нано запечатка?
    Сонакс имат такава вакса. Миналата година като си купувах беше към 80 лв. и стига за 6-7 коли със среден размер.
    Lexus IS200

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •