Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 78

Thread: Малко проблеми след смяна на двигател.

  1. #46
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Какво дава на 4-ти? Missfire?
    Буквален превод от Гръцки на Български
    1.Проблем със запалването
    2.Неработещ 4 цилиндър
    За жалост незаписах номера на грешките
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #47
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    P0300
    P0304

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #48
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    P0300
    P0304

    Ми незнам,ма се чудя от какво е?И как се лекува?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Причини много.

    Ето няколко:
    1. Бобина
    2. Свещ
    3. Кабел
    4. Компресия
    5. Инжектор
    6. Клапан
    7. Лошо гориво
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Колега ти сам си отговаряш в момента и по долу- студена не тресе ,няма чек,бачка Ок и държи водата.
    Загрява и почва да губи вода,грешка на запалването 4-ти цилиндър,и сичко друго - имаш проблем с водата и огъня някъде около 4-ти цилиндър.
    Дет са вика малко ама от сърце (влиза водица и не може да палне )
    Ако не ти идва скъпо прави я в Гърция - поне са качественни сервизи
    Колега и аз така някак си го обяснявам за себе си,ама несъм компетентен та пиптам,от друга страна ако е така няма ли да има следа от влага по свещите на 4 цилиндър?Свещите и гнездата на 4 цилинър са перфектно чисти и сухи.
    За ,,качествените гръцки сервизи" неискам и да чуя,писал съм го няколко пъти,за една година 7 пъти зацепване на ангренаж,1 път удрях клапани и един път клапани бутала и каквото още се сетиш по двигатела.
    Всичко иначе с фактура и 23% ддс,оригинални части,45 евро на час работа,оторизиран сервиз на официален представител на Алфа за Гърция,иначе частите ги дават с около 20% по-скъпо от 1001 магазина тук и за гаранцията се катанчат като магаре на мост,особенно когато е нещо по-сериозно,и както работят уж само с оригинални нови части почват да ти пускат разни оферти за части втора ръка и без фактура за частите разбирасе,а нали се сещаш какво става ако стане проблем пак в този случай-ОПРАВЯШ СЕ САМ.
    Имам заведено дело към ,,качествен гръцки сервиз" и препоръчвам на всички колеги ако не е крайно наложително да нестъпват поне в сервизите на представителствата на Алфа Ромео.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #51
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Т`ва с "карането полека" по някога става, ама не винаги щото в един момент някой цилиндър се пълни с водичка до горе и.... или пък смесва водата и маслото и
    Тоя мАтор не беше ли писал някъде, че е "гаранционен"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #52
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Т`ва с "карането полека" по някога става, ама не винаги щото в един момент някой цилиндър се пълни с водичка до горе и.... или пък смесва водата и маслото и
    Тоя мАтор не беше ли писал някъде, че е "гаранционен"
    Не колега няма гаранция мотора стария беше обслужен с гаранция,тоя го взех го от частно лице на юнашко доверие,иначе момчето го знам,даже е навит да ми върне част от парите.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #53

    Default

    Мерни съпротивлението на ижекторите, и на кабелаците към тях......и по мое мнение дали оборотите се менят поради неработещ цилиндър на ТС-а е добре да се прави като се вади буксата на ижектора, а не на бубината.....все пак има две свещи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #54
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Не колега няма гаранция мотора стария беше обслужен с гаранция,тоя го взех го от частно лице на юнашко доверие,иначе момчето го знам,даже е навит да ми върне част от парите.
    Според мен момчета не е виновно. Все пак двигателя ти е заработил (по твоите думи) перфектно и то в продължение на 20 дни - колкото да издуха "изсъхналата" гарнитура.И аз направих веднъж същата грешка - купих мотор, който не се знаеше от кога седи "сух" и `щот бързах (буса трябваше да се движи) и по него нямаше капка масло избила - смяна на семеринги, водна помпа, ремък и ролки от стария щото бяха чисто нови и набързо го метнах в коша. Мотора замърка като котарак и след 2-3 х. км една сутрин паля - бял дим - пипам маркучите - кокал. Аз го знаех и майстора, който ми е приятел ми го каза, ама нямах избор тогава. А твоите майсторчЕта е трябвало да ти го кажат пък ти да си решаваш как да постъпиш.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #55
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Usa
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Според мен момчета не е виновно. Все пак двигателя ти е заработил (по твоите думи) перфектно и то в продължение на 20 дни - колкото да издуха "изсъхналата" гарнитура.И аз направих веднъж същата грешка - купих мотор, който не се знаеше от кога седи "сух" и `щот бързах (буса трябваше да се движи) и по него нямаше капка масло избила - смяна на семеринги, водна помпа, ремък и ролки от стария щото бяха чисто нови и набързо го метнах в коша. Мотора замърка като котарак и след 2-3 х. км една сутрин паля - бял дим - пипам маркучите - кокал. Аз го знаех и майстора, който ми е приятел ми го каза, ама нямах избор тогава. А твоите майсторчЕта е трябвало да ти го кажат пък ти да си решаваш как да постъпиш.
    Подкрепям това мнение аз имам 3 такива случая

  11. #56
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Грешката за гарнитурата си е моя,човека в сервиза ми каза че е добре да я сменим,щото както казах колата донор не е карана 7-8 месеца,ама аз зор да приключвам колкото се може по-бързо.Но 20 ден си работеше наистина перфектно,даже по-добре от стария мотор.
    Ще пробвам и с буксите на инжекторите,и дано намеря време от понеделник да ида за 2-3 дена до Благоевград да сменя гарнитурата и дано е само тя,че до Великден име бая време,данеземе да умре пак та да трябва отново да я възкресяваме.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #57
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Рано,рано сутрин,пия кафе и тругвам да я лекувам моята красотница.Стискайте палци да издекса без проблмно до сервиза и да е малко злото,да се размина само с гарнитурата.
    За жалост в магазина от който пазарувам части тук нямаха налична гарнитура за главата,от България каква да търся,кои марки са читави?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #58
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Viktor Reinz си вземи колега да ти е мирна главата. И щом ще сваляш главата смени и гумичките на клапаните и проверка на самите клапани дали затварят плътно. Ако се наложи ги пасвай. И шлайф на главата задължително! Не се поддавай на майсторски думи от сорта на (щом не е прегрявана няма нужда от шлайф). Ще ти кажа от личен опит. Слагаш шлайфана глава, стягаш, караш 1000 км, вадиш я и при проверката е мръднала 0.05 някъде, че има случай и с 0.10. Гарнитурата уплътнява на 100% до 0.03 е препоръчителното отклонение, като се допуска до 0.06. Има ли повече отклонение е рисковано скоро пак да сваляш глава. Със сигурност ще имаш и язвички от антифриза така, че шлайфаш докато излезнат язвите или ако няма шлайфаш само за да я изчистиш от остатъци и подравниш. До сега не съм имал глава която не е махана никога и да е минала шлайф с по-малко от 0.20
    Last edited by oem; 06-04-2011 at 09:29.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #59
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Послушай ОЕМ и няма да сбъркаш, да не забравят да ти "преслушат" ролките и водната помпа щот така и така ремъка ще е на черешата
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #60
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Главата е свалена и шлайфана,клапаните са напаснати,единственият проблем е гарнитурата,за жалост в Благоевград няма Viktor Reinz за Алфа 156 и за Алфа въобще,има някакви PAYEN,що за сорт са?Вършат ли работа?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •