Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 78

Thread: Малко проблеми след смяна на двигател.

  1. #31
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Следващия път преди да отвиеш капачката на загрят двигател пипни дали не са се "надървили" маркучите, които влизат в радиатора. Това както го разправяш прилича на "духнала" гарнитура на главата и обяснява и белите пушеци от ауспуха.
    П.С. И не я карай "интензивно с много газ" - аз 2 пъти за 1 год. свалях главата на буса благодарение на едни "модерни" гарнитури от един официален Фносител на италиански части.
    Last edited by kiko73; 28-03-2011 at 12:08.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #32
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Следващия път преди да отвиеш капачката на загрят двигател пипни дали не са се "надървили" маркучите, които влизат в радиатора. Това както го разправяш прилича на "духнала" гарнитура на главата и обяснява и белите пушеци от ауспуха.
    П.С. И не я карай "интензивно с много газ" - аз 2 пъти за 1 год. свалях главата на буса благодарение на едни "модерни" гарнитури от един официален Фносител на италиански части.
    Маркучите се ,,надървят" но мисля че в рамките на нормалното,неса ,,бетон"твърди,могат да се стиснат има луфт вътре,пак я обезвъздуших,докато работи на место всичко е ОК,покарах я 20км и пак същата работа,дърпа въздух от някаде,дано не е гарнитурата на главата.
    Това с гарнитурата колко пара излиза?Как може да се разбере с точност дали е издухала?
    Както гледам пак по сервизи ще се ходи.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти как я обезвъздушаваш?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти как я обезвъздушаваш?
    Това намерих в еда тема и го правя по този начин,както и от пробката на радиатора.
    1. пълниш до казанчето до горе
    2. палиш колата като НЕ затваряш капачката
    3. като отвори термостата и спре да бълбукат мехурчетата гасиш и доливаш до макс
    3. палиш пак и пак като отвори термостата гледаш нивото
    4. повтаряш при нужда докато спре да бълбука и да пада нивото
    От пробката докато непотече антифриз без мехури,при отворена капачка на казанчето.
    Ако нещо неправя като хората или има и друг метод казвай.
    Last edited by Кайо; 28-03-2011 at 15:50.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Долу горе това е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    След 3 опита за обезвъздушаване, даже и да не спазваш точно правилата би трябвало всичко да е ок. При каране е по-вероятно да се обезвъздуши, а не да дърпа въздух. Въздуха се "набива" според зависи колко е духнала гарнитурата или е изкривила или спукала главата. Моят съвет е да си намериш някой да ти докара колата с платформа или пътна помощ `щот на тоя "каиш" към БГ може хептен да роди. Тия твоите майстори не ти ли казаха, че е желателно на "новия" мАтор да му се махне главата, да се шлайфа и да се смени гарнитурата.
    Last edited by kiko73; 28-03-2011 at 19:43.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #37
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    След 3 опита за обезвъздушаване, даже и да не спазваш точно правилата би трябвало всичко да е ок. При каране е по-вероятно да се обезвъздуши, а не да дърпа въздух. Въздуха се "набива" според зависи колко е духнала гарнитурата или е изкривила или спукала главата. Моят съвет е да си намериш някой да ти докара колата с платформа или пътна помощ `щот на тоя "каиш" към БГ може хептен да роди. Тия твоите майстори не ти ли казаха, че е желателно на "новия" мАтор да му се махне главата, да се шлайфа и да се смени гарнитурата.
    А тая процедура колко излиза и за колко време става?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    А тая процедура колко излиза и за колко време става?
    Колега ще те накарат мотора да си отвориш за може би нема нищо бре Карай леко колата и като си дойдеш в БГ я докарай на некои свестен майстор да види за какво става въпрос!!!
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #39
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ся за пари мисля, че гарнитура на "Виктор Рейнц" е около 70-80 лв., шлайф на главата е 20 за труд не знам `щото на мен не ми взимат (приятелчета гадни - аз си разглобявам, нося на шлайф, той ми пасва клапаните, стяга главата и после пак съм аз)... Времето, ако е печен майстора и няма нек`ви гадни драми с главата може да стане днеска я почват и утре си на чертата.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Ся за пари мисля, че гарнитура на "Виктор Рейнц" е около 70-80 лв., шлайф на главата е 20 за труд не знам `щото на мен не ми взимат (приятелчета гадни - аз си разглобявам, нося на шлайф, той ми пасва клапаните, стяга главата и после пак съм аз)... Времето, ако е печен майстора и няма нек`ви гадни драми с главата може да стане днеска я почват и утре си на чертата.
    В Дупница е едно на всякъде другаде е по различно По твои сметки излиза 100лв. по мои 700лв. (без труд) читава ревизия на матор, така че не обърквай колегата моля. Че не мое да оправяме коли по интернет е ясно, но не ги и разваляй
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #41
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Нямам ник`ви такива намерения. Просто съм чел темите на колегата и доколкото ми е останал спомен ДВГ му е ремонтиран и в "гаранция". Това предполага, че ремъци, ролки, помпа, семеринги и т.н. са сменени. Освен това по неговите твърдения колата си е работила перфектно без никакви тропания и др. странни шумове от двигателя, така че се предполага, че проблема му е главата. А и ако си прочел поста ми - аз го съветвам да НЕ си докарва колата на самоход и да НЕ и "тупа кюнците" в опит всичко да се оправи от само себе си. А сега ти ми кажи кое е по-правилно - да се опита да изкачи "полека" хуууубавия дълъг баир след Солун както го съветваш или да си докара колата на платформа при положение, че има голяма вероятност да има сдухана гарнитура на главата. Преди 2 дни колегата казваше, че антифриза не мърда, днес каза, че някъде му изчезва и като освободи налягането препълва казанчето. Не знам за теб, ама на мене това ми се е случвало 3 пъти - и трите пъти резултата беше един и същ - главата на земята.
    Last edited by kiko73; 29-03-2011 at 01:07.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #42
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Колеги благодаря на всички за съветите!Че ще се ходи пак на лекар се е видяло,снощи паля колата и ново 20,тая гадната оранжева лампичка(дюза,чек) на таблото светна и негасне,още днес отивам на диагностика пък после ше го мисля.
    Последни въпроси,може ли да свети ако е гарнитурата или главата тая гадория?Ако главата е пре..на мога ли да сложа глава от друг двигател,тоя е 98 а стария ми е 01?В най-лошия случай колко ще ми излезе цялата работа?
    Заключение,май сам международен карък.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Колеги благодаря на всички за съветите!Че ще се ходи пак на лекар се е видяло,снощи паля колата и ново 20,тая гадната оранжева лампичка(дюза,чек) на таблото светна и негасне,още днес отивам на диагностика пък после ше го мисля.
    Последни въпроси,може ли да свети ако е гарнитурата или главата тая гадория?Ако главата е пре..на мога ли да сложа глава от друг двигател,тоя е 98 а стария ми е 01?В най-лошия случай колко ще ми излезе цялата работа?
    Заключение,май сам международен карък.
    Звънни на някой "форумните" - по-надолу в "платени" ще им намериш номерата - няма да откажат да отговорят на въпросите ти. Те вече тука почти не пишат `щото явно им писна да спорят с "форумните капацитети"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #44
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Полека лека откриваме проблемите:
    1.Гарнитура на главата е почнала да издава багажа,мериха нещо в един сервиз тук в Солун и това констатираха,според думите на майстора мога да карам колата ама да следя температурата и нивото на антифриза,без много юркане и да не чакам лятото.
    2.Чувствителния волан се оправи с реглаж на предницата.
    3.Тресенето на двигатела и светещата дюза са от неработещ 4 цилиндър или проблем със запалването според диагностиката,причината неизвестна засега.
    Та сега значи за 4 цилиндър,докато е студена колата си работи нормално,колата нетресе,махам кабелите един по един от бобините,всеки цилиндър реагира на махането и след закачване на кабела се оправя,като загре добре колата почва тресенето,пак махам кабелите,1,2,3 цилиндър ок,4 няма разлика с махнат и сложен кабел.
    Чистим грешката,колата изстива,всичко е нормално,карам 15-25 км и оп пак светва дюзата.
    Свещите са добре,чисто нови,проверих бобините добре са,лули добре са,почистих всичко с контактен спрей,разменям лули,кабели,бобини за да видя дали ще се появи проблена на друг цилиндър,нищо нестава 1,2,3 си работят нормално и на студена и на загряла кола,само 4 се бъзика.
    Е са тва чудо що е?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какво дава на 4-ти? Missfire?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •