Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Нов колега в раздела с няколко въпроса

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Колеги днес проверявах луфта на свещите и се изненадах ,че три от бобините са с пукнатини. Бобината с най голяма пукнатина е спукана и от двете страни но на снимката не се вижда. Проблем ли са пукнатините ,да търся ли други бобини или може да се кара тека.
    Че аз май не съм виждал ТС на 10+ години със здрави бобини Моите всички са пукнати поне от пет години и моторът си работи перфектно. Виж ,ако се сцепят докрай вече си е проблем... Ама ако пък им видиш цената в магазина, проблемът става доста по-голям

  2. #32
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Притеснява ме тази от ляво на снимките,тя е най-много пукната и свеща не е работила добре (бубината е на четвърти цилиндър а свеща е 8-мата (най-дясната,малка) всички други свещи са добре.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Притеснява ме тази от ляво на снимките,тя е най-много пукната и свеща не е работила добре (бубината е на четвърти цилиндър а свеща е 8-мата (най-дясната,малка) всички други свещи са добре.
    Имаше някъде дискусия по въпроса с пукнатините но в момента не мога да я намеря. Накратко - пукнатините могат да се залеят с подходящ материал, който е леко еластичен и същевременно добър диелектрик (изолатор). Така няма да прониква влага и мръсотии и практически проблемът се решава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Здравейте колега ,тая мръсница 166-цата ми скъса нервите. реших да почистя цедката на бензиновата помпа, свалих помпата почистих цедката (много мръсна) и кошницата, сглобих я и изненада.....Като дам на контакт се чува едно бучене до като помпата подкачи гориво, след това бученето изчезва, като е запалена колата го няма, бучи само до като подкачи.Бучи силно а преди го нямаше, помпата и до като подкачаше беше тиха, всичко е сглобено както е и разглобено, до такава степен съм яхнал метлата, че след малко я почвам със секирата
    Тъкмо мислех да я свалям от продажба, но това преля чашата, с такова желание я купих и поддържах до сега но такива дребни работи ме изкарват извън нерви, бензина е малко утре ще сипя и ако бученето не изчезне я засилвам в първият стълб.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Много вероятно да бучи заради това че не е добре обезвъздушена. Предполагам, че като налееш малко повече бензин, ще изчезне бученето. Не я пали така преди да налееш бензин, защото ако е вярно предположението ми, може да изгориш помпата. Тя се охлажда от преминаващия през нея бензин и като върти на сухо може да прегрее и изгори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Преди малко пак свалих помпата за да видя как съм поставил цедката, както и предполагах върху отвора където смуче бензин помпата се падаше пластмасова преграда,завъртях малко цедката ,тека ,че върху отвора да е мрежичка и бученето малко понамаля. Има толкова бензин ,че кошницата е почти залята, а ламбата свети и стрелката се отлепя много малко.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  7. #37
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Колеги някой знае ли колко тежи 1бр (или направо 4бр) железни джанти 16", да знам колко ще ми излезе куриера.
    Мисля от другата зима да не я глезя да седи цяла зима в гаража а да я карам когато няма много сняг и пътя е чист.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  8. #38

    Default

    имам една джанта без гума, в събота ще е претегля и
    ще ти кажа
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Колеги някой знае ли колко тежи 1бр (или направо 4бр) железни джанти 16", да знам колко ще ми излезе куриера.
    Мисля от другата зима да не я глезя да седи цяла зима в гаража а да я карам когато няма много сняг и пътя е чист.
    Потърси по местните морги. Намерих си 4 джанти в перфектно състояние за 80лв. С куриер ми идваха около 120.

  10. #40
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Значи доставката излиза около 40лв,а тези трябва да ги поръчам от Димитровград до Костинброд и може и да излезе повече, мерси колега.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  11. #41
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Колеги вчера с радост си монтирах изправените джанти и какво да видя-ляво вътрешно каре разбито, умрях от мъка.

    Някой ако е сменял може ли да каже как се сваля за да не разглобя цялата кола?

    Още не съм я събудил от зимен сън и се започнаха ремонтите, масло филтри, пробка за картера, изправяне на джанти. Искам и да сменя ролките на пистовият ремък защото не ги смених при обслужването и да махна ремъка на балансваловете.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  12. #42

    Default

    Моите вътрешни карета никога не съм ги гледал, как разбра, че е разбито?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Маншона му беше скъсан и това ме накара да го проверя. като завъртях диска на ляво на дясно се чува едно чукане. Мислех ,че е от диференциала но си е баш карето, през скъсаният маншон се вижда колко е голям луфта, толкова разбито вътрешно каре не бях виждал.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  14. #44
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Обадих се да питам за цена и ме питаха от кой вид е?
    Едното било с болтове а на другото името започваше с "т" ако не се лъжа, някой знае ли каква е разликата?
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  15. #45
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Някой ако е сменял може ли да каже как се сваля за да не разглобя цялата кола?
    Тонче, не се предавай брат. Май 164-ките повече ни слушаха...

    Първото и най-важно - купи си камък черен с дупка (за гайковерт) 36 и иди при един стругар маааалко да го скоси. Входа на главината при 166-цата е скосен и ако камъка е стандартен лови по периферията на гайката и стават ядове.
    После си осигури як върток за тоя камък и права дълга тръба (вервай ми с тая сол по пътищата ще ти требе).

    Надигаш колата на крик и от двете страни за да освободиш стабилизиращата щанга от напрежение. Иначе ще береш яд, защото ще се опита да компенсира наклона на колелата и става гадно. Махаш колелото. Гайката е зачуката в канала на карето - с остър секач, шило, много майни газини и ядове ще го изправиш. После ядовете продължават - трябва ти човек, който да държи яко спирачките! И напъваш да охлабиш с камъка, удължението и тръбата. След това откачаш накрайника, биалетката и най-накрая охлабваш долния носач/шарнир от шенкела. Като ти е свободен вече шенкела - скубеш карето от главинката. Ако неще - не напразно има център на карето - пак корозия - трябва ти яко шило иииииииии БОЙ! Докато не отлепи.
    Късаш маншона (моя съвет е да си запазиш скобите ако са хубавите перфорираните, че напоследък какви лай.яни скоби продават - не е за приказка) и бъркаш със зегер-клещи да свиеш зегерката. С леко почукване - равномерно карето излиза.
    Сглобяването е по обратния ред. Дано съм ти бил полезен.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •