Results 1 to 5 of 5

Thread: Алфа Ромео 145 1.9ТД 98г

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default Алфа Ромео 145 1.9ТД 98г

    Колеги вчера си купих поредната алфа ма тоя път дизел 98г до сега никога не съм имал дизел.Днес купих някои консумативи ,термостат, че забелязох че повече от 60 градуса не вдига ма нещо много ме закърпиха 95 лв.нормално ли е да е толкова скъп "Варнет"за сметка на това ремаците и ролките поне са малко по ефтини от на ТС където го имах.Взех и масло Селения Турбо дизел две туби по 2 литра не знам дали ще стигнат на пръв поглед видях че и спирачните дискове са много зле и трябва да ги сменя.Та въпросите ми са за термостата нормално ли е да е толкова скъп като в сайта на ахм дават няколко вида аз май съм взел най скъпия, колата е с климатик .4 литра масло ще стигнат ли или трябва да взимам още.Какво трябва да погледна на дизела още че не му разбирам много.Благодаря

  2. #2

    Default

    Няма да ти стигнат 4 литра.Вземи си още 1,защото така или иначе ще ти трябва,ако се наложи и да доливаш.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Честито колега,маслото няма да ти стигне, 4,5 литра събира до горната черта на щеката.За термостата много скъп ми се вижда,аз взех Вернет за 40 лв.,засега работи добре.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    термостата в евро 07 ми казаха че е тоя http://axm-auto.com/image_display.ph...81427_5975.jpg събота като сваля стария ще ги сравня и ако трябва ще ходя да им го върна тоя.

    ---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

    горивния филтър мисля да си го сменя сам има ли някакви особеностти от смяна на бензинов обезвъздошаване и т.н.

  5. #5

    Default

    Отвиваш стария.Пълниш новия с гориво и го завиваш на мястото му.Това е!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •