Results 1 to 9 of 9

Thread: Не ще да се заключва?!

  1. #1
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default Не ще да се заключва?!

    Малко предистория:
    Значи като взех колата централното на задна дясна врата не работеше (работеше за трите други врати, а задна дясна ръчно натисках бутончето и си стоеше заключена )
    от няколко месеца веднъж в седмицата излизам пъхам ключа да заключа и блокаж ключа не мърда - влизам вътре натискам с ръка бутона за заключване на пасажерската врата - предната , заключва се цялата централно, отварям вратата отключва се цялата и после с ключа заключвам...до тази сутрин. Прави същия номер , влизам натискам бутончето на вратата, ама не юе в смисъл всички бутончета блокирали, пробвам и на шофьорската и на пасажерската блокирали, слизам пробвам с ключа и на двете предни врати , ама не ще блокаж.
    Как мога да разреша този проблем и КЪДЕ щото сам едвали ще се справя?!?!
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    За това, че ключа не мърда си трябва ключар......а за задействането на машинките проблема може и да е прекъснат кабел в маншоните на вратите където минават....при мен съшо задна дясна врата по някой път сработва, друг път не....но не съм ровил доста е пипкаво...и ми трябва време...
    Също така може и да е релето за управление на централното заключване....но нека някой спец да каже къде се намира....едва ли са се бъгнали всички машинки от раз....невъзможно...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Най-голямото блокче на буш. табло е модула за централното\дългото реле\...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Провери кабелите по згъвките на вратите ,а после си свали въпросното реле и виж за окиси по крачетата или нагар. А ключът за да неще значи има прах в ключалката,за целта напръскай с контактен спрей и има шанс да се оправи.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Васе,проблема е в релето за което казва Тренди.Правила го ми е този номер 2-3 пъти.При мене се е оправяла като извадя релето и пак го сложа.Намира се под волана,няколко релета са,за централното заключване е най-голямото.Последния път зачистих контактните пъпки с фина шкурка и не беше правила проблем повече от година,но явно трябва пак да се попрешкурят.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    OK Благодаря на всички ще пробвам релето
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Колеги, имам същия проблем. Купих алфа 155 и още от първия ден, задна дясна врата не се отключва с централното. Ходих в сервиз при един познат.. Ток по кабелите тече, но не отключва вратата. Купих нова брава, понеже ми казаха, че бобината в моята брава е изгоряла, и това е проблема да не се отключва. Смених си бравата, проблемът остава. Моля за съвети, предположения и помощ.

  8. #8

    Default

    Най- лесно и евтино става с една машинка за 5 лв. И някой, който слага аларми да ти я закачи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Смених си бравата, в която се предполага, че е машинката. Също, като се вози някой на пасажерското място, при отваряне и затваряне на вратата, понякога ми светят лампичките, все едно имам отворена врата, оказва се, че е заради задна лява, но тя не е докосвана.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •