Results 1 to 9 of 9

Thread: окабеляване на 146

  1. #1
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default окабеляване на 146

    Здравейте колеги
    Искам да попитам дали има разлики в окабеляването на 1.4 и 2.0тс на АР 146,понеже ще ми се налага прехвърлям мотора на ТИ-ката на купето на 1.4тс,защото алфата ми е доста игнила а пък и имам под ръка бракувана друга 146-ца която е с перфектно купе.Икам да знам дали ще имам проблеми при преместването на 2.0тс на купе от 1.4тс и да добавя едното купе с фейстлифтовия мотор
    Ще съм благодарен ако има някакви проблеми по инсталацията да ми кажете как да се справя с тях
    Благодаря предварително

  2. #2
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    2.0 кубика? коя година е? 1,4 също?
    Last edited by Majed_146; 18-03-2011 at 18:35.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  3. #3
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    2.0тс е 97год.с металния капак
    1.4тс е 98год.пластмасовия капак и компа който е на дросела

  4. #4
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Thumbs up

    Колега здравей, специално за 146 след 98 не съм се занимавал но за тези от 96-97 мога да ти кажа

    ЕКУ-то на 2.0 е в купето с отделна инсталация за инжекцията и датчиците, която се свързва към инсталацията на колата с две букси в краката на пасажера! Трябва да провериш на новата инсталация от 1,4 дали е разделена, така както при старата инсталация и дали има такива букси? Евентуално ако са разделени и съвпадат с тези от 2.0, ще ти се наложи да добавиш единствено инсталацията на ЕКУ-то от 2.0!

    Провери дали имаш инсталация за Ел.стъклата отзад на новата инсталация !

    поздрави! и успех
    Last edited by Majed_146; 19-03-2011 at 00:01.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ще трябва да прехвърлиш инсталацията. Другия вариант е ЕКУ от 2.0 на дросела Ако минеш на този вариант имам перфектно ЕКУ с изключено иммо. Слагаш и палиш

    Ще се наложи да купиш някой друг сензор за 2.0. Като дебитомер например.
    Last edited by oem; 19-03-2011 at 00:17.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    отностно инсталацията за ел.тъкла отзад на 1.4тс незнам дали има само знам че нямам ел.стъкла
    А за ЕКУ-то ще гледам смятам,че ще се справя с задачата ама ако ми скимне нещо Ники ще ти звънна

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това с местенето на инсталацията е доооста трудна задача. Общо взето трябва цялото табло да преместиш, заедно с кабелите, бушонното табло, имобокс-а, всички ключалки (предполагам ключа ти е от капсолованите дето не се разглабят) и още кой знае какви неща дето не се сещам сега. Не е невъзможно, но си е бая играчка. Ще влезеш със филма
    Last edited by oem; 19-03-2011 at 14:31.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    здр.
    знам,че е филм ама купенцето е изгнило и най-вече левия бутуш е изгнил и за това искам да сменя мотора поне знам на този етап какъв мотор слагам в перфектно купе че дори и фейтлифт и за това.Пък и мисля понеже колата си е по километраж на 200000км,че и още толкова мисля да си сменя лагери,сегменти,гумички и там каквото излезне поне да не се занимавам за по натъка,макар,че колата върви добре

  9. #9
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    здр.колеги
    днес започна разглобяването по 146-цата ми и подготвяне за слагане на 2.0тс на мястото на 1.4.Както съм писал по горе 2-та мотора са със различна инсталация по инжекциона.На 2.0-та там където стои компа му има още 2- букси кооито най вероятно отиват към инсталацията на купето,а на 1.4тс където ще отива по-големия мотор също има такива 2-е букси.Това ме кара да мисля,че ще прехвърля само инсталацията на мотора
    Очаквам сигурни мнения
    Last edited by lokara; 19-07-2011 at 11:10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •