Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Подложки за повдигане на 166 ?

  1. #1

    Exclamation Подложки за повдигане на 166 ?

    Здравейте отново, смятам, вече, по най - бързия начин да си повдигам Алфата, със спортни пружини съм, амортисьорите, утре ще ги разберем какви са (най - вероятно стандартни), та........ако всичко е спортно ще действам по скъпия вариант - нови пружини, ако, обаче амортисьорите са стандартни - слагам подложки, защото всичко по окачването е здраво и не ми се купуват нови,скъпи пружини - ментета, та на въпроса - има ли някой чертежи, размери и някакво инфо за въпросните подложки, правени на стругар за повдигане на Алфа 166 ? И още едно инфо - чашки от Голф 2,3 - кажете нещо повече за тях, къде и как се монтират, искам...1.да отида при стругар с конкретна и точна информация, а след това при майстора, отново с точно и конкретно искане или 2.да взема въпросните чашки и да ги дам на човека да ги монтира, но като питам по моргите ми обясняват, за някакви чашки, дето били на амортисьорите, трябвало да се избиват, можело да не станат на макферсон, можело да станат само отпред или само отзад и т.н. и т.н....та за това - дали чашки или подложки - кажете нещо повече моля, аз по принцип се занимавам с хартий за печатници и офиси - не съм майсторче, макар че доста неща научих през последните 2 години, по неволя (откакто карам 166), искам и за тва историческо повдигане да съм в час, търасчката използвах - никъде няма конкретни цифри, размери и начини, пише само вземаш тва от тва и го слагаш на онова и то се вдига с 3 пръста или отиваш при стругар и готово - много общо, по бързата процедура !
    Благодаря Ви предварително,всеки път помагате, ударете и сега едно рамо.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  2. #2

    Default

    Има развитие, амортисьорите ми са стандартни, с моя човек обмисляме вариант за удължаването им, и евентуално, реално повдигане с 4-5 см, малко ни притеснява, че променяме структурата на колата но, ще обмислим всичко, преди да преминем към действие.Все пак очаквам съвети и информация от вас.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  3. #3

    Default

    Абе нови пружини, пък мойте, спортните ги пускам за продаване, който се интересува от червени, спортни пружини - да заповяда на лично съобщение, ще ги пусна и в раздела за обяви, а между другото - кажете нещо за качествени пружини, марки, производство, цени.
    Last edited by vnimavai; 27-08-2010 at 14:28.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  4. #4

    Default

    Да не забравиш да споменеш от къде и какви нови пружини си купил, че и на мен ми предстои същото, както и колко пари струват пружините.

  5. #5
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Пружини (рикамби оригинали) Александър Ауто 270 лева за брой - тези са диференцирани за всяка една моторизация, има общо 4-5 вида, трябва да се гледа маркировката на някоя от навивките, която представлява две цветни кръгчета при дизеловия мотор са лилаво и оранжево.
    Алтернативата е универсални пружини (примерно от АХМ) цена за брой 80 лева и с нищо не отстъпват на оригиналните единствената разлика е, че нямат шлаух на първата навивка (където най-често контактува пружината).
    Колеги, рядко срещан проблем при нашите коли са пружините, има случай на чупене на първата навивка точно на чашката на макферсона и ако не се гледа може и да не забележите, колата пада леко по-ниско и става много "мека"
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #6

    Default

    Добре при случая с чупенето на навивката, какво следва после ?

  7. #7

    Default

    Обмислям още един вариант - 4 пружини втора употреба, и евентуално, ако не съм доволен - добавям подложки - цена на всичко това с труда (пружини и подложки) - не повече от 220 лева.

    ---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

    И, със сигурност, при варианта с пружини и подложки, повдигането ще е поне 4-5 пръста, а само с пружините - поне 2-3, сега разстоянието е по - малко от 1 пръст.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  8. #8
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    Добре при случая с чупенето на навивката, какво следва после ?
    ами смяна на пружини

    ---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Обмислям още един вариант - 4 пружини втора употреба, и евентуално, ако не съм доволен - добавям подложки - цена на всичко това с труда (пружини и подложки) - не повече от 220 лева.

    ---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

    И, със сигурност, при варианта с пружини и подложки, повдигането ще е поне 4-5 пръста, а само с пружините - поне 2-3, сега разстоянието е по - малко от 1 пръст.
    Това въобще не е вариант щото ще падне егати търсенето на пружини от една кола (задължително) освен тва ще ти ги продадат заедно с амортисьора, което е пари на вятъра а и вероятността да са омекнали е много голяма по добре си вземи едни от магазина ей ония за 80 лева бройката и виж как се държи колата и след това нищо чудно и да забравиш за подложките
    Tormentvm In Dvm Demens

  9. #9

    Default

    Пружините вече са намерени, от една кола са и са без амортисьрите,за омекване - скоро ще разбера, но вече съм решил.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  10. #10

    Default

    Повдигам темата от прахта, защото най-накрая, вече целта е постигната, ето резултата http://vnimavaiset.snimka.bg/automob...63353.22157653 , подложките от колегата teodor80, стана страхотно !!!

    http://clubalfaromeo.com/forum/pictu...pictureid=3081
    http://clubalfaromeo.com/forum/pictu...pictureid=3080
    Last edited by vnimavai; 21-01-2011 at 14:13.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  11. #11
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Колега какви подложки сложи Интересува ме отзад Моята има два пръста разстояние но като седне дори един човек гумата се изравнява с калника Интересува ме подложките има ли ги оригинални или нещо препрайвате и какви пари са горе долу
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  12. #12

    Default

    Моите ги взех от колегата teodor80, само че за предницата, която, при моделите преди 2001, малко увисва (след това започват да слагат малко по-дълги амортисьори), правени са от стругар и излизат около 130-150 лева (зависи и стругара познат ли ти е), но трябва да свалиш пружини и амортисьори за да измериш, правят се и по два болта на подложка, които удължават тези на макферсона - поне отпред е така, подложките се слагат между носача и амортисьора. Провери си амортисьорите, може би проблема не е само в меки пружини.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  13. #13
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Амортисьорите са сухи но наистина имам съмнение дали държат А ако са изтървали и ги сменя с колко ще се повдигне колата или е относително от факта колко държат в момента амортисьорите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  14. #14

    Default

    Аз бях със спортни пружини и стандартни амортисьори, смених пружините (4 втора ръка от една кола), вдигна се със два пръста, отзад винаги е изглеждала добре - и със спортните и с нормалните пружини, отпред - винаги висеше, пак и с двата вида пружини, като сложих подложките отпред всичко си дойде на мястото (не забравяй, че картера, повечето карантии и тежест са отпред), при теб мисля, че може би колата доста е товарена, което е довело до омекване на задните пружини доста, прибавяме и евентуално амортисьори за смяна (дадоха ми информация, че не е задължително да са омаслени за да са изспуснали), като натиснеш задницата рязко и силно, отгоре на багажника, гледай как се връща и дали подскача няколко пъти нагоре надолу или си застава в изходно положение без люлеене.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  15. #15
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    И отпред е ниска но си я вардя Искам леко да я повдигна само отзад За самата проба с амортисьорите - пробвал съм но тя много тежка и немога да я залюлея добре При по малките коли кат я натиснеш и пуснеш и си личи но тази ного голяма и имам чувството че от самата си тежест не мърда в смисъл неможе да се залюлее
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •