Results 1 to 3 of 3

Thread: клапата на климатика

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default клапата на климатика

    Здравейте колеги,
    дълго време се чудех защо климатика нещо ми се чуди като го включа и един ден си нямах работа и я разглобих отпред. Първото, което видях е, че няма поленов филтър, всъщност то дори и кутия няма - нормално ли е - не зная, надявам се да ми кажете. Но с това не приключи всичко, стана по - интересно, клапата изобщо не помръдва, стои в отворено положение. успях да се навра под таблото в дясно (въпреки моите 1.92м и почти 100 кг.), защото мислех, че моторчето не работи. Доколкото видях то си е ОК. Явно механизма е счупен. Та въпросът ми е, някой имал ли е такъв проблем или дори и да е нямал, знае ли как се оправя това нещо. По мое му май трябва да се свали таблото за да се стигне до тези нещица. Тази мисъл обаче не ме прави особено щастлив, но ако се налага...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    По принцип моторчето сдава багажа но е възможно да се е скапал и механизма Таблото не се сваля, но трябва да си доста сръчен и да имаш подходящ инструмент Ако го закъсаш пиши ЛС
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    моторчето си е наред, защото върти, но промяна в положението на клапата няма. ако не се сваля таблото, то може би трябва поне жабката да махна, защото лежайки на пода едва стигнах до моторчето, а до механизма си нямам идея как. От гледна точка на пространството GTV - то е доста оскъдно. този weekend най - вероятно ще я помъча пак и ако излезе нещо ще пиша.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •