Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Разлика м/у 2.4 136 кс и 2.4 140 кс?

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Разлика м/у 2.4 136 кс и 2.4 140 кс?

    Колеги ново 20!Сега се връщам от КАТ след като се оказа,че не само турбото е сменявано,а и колата е 99-та,но номера на мотора не е АР3250... а е 839 А6.000,който излиза 140кс.Сега нз тва плюс ли е сега,че съм с малко по-мощният мотор,иначе тия 4 коня отгоре как са постигнати-турбото ли е надуто повече или дюзите впръскат повече?Най-странното е,че в големия талон номера на мотора е АР3250.Тва означава ли,че при предишният собственик е сменяванм мотора и си е затраял пред мен или и той я е купил така???
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Интересно с какво турбо е сменено.
    Защото главната разлика е точно в турбината...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Турбината е ИХИ,казаха че на Фиат се слагала
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4

    Default

    Ако е 140-те коня трябва турбината да е gt2256 с електронно управление... А иначе честито това е по-добрия мотор
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Ако е 140-те коня трябва турбината да е gt2256 с електронно управление... А иначе честито това е по-добрия мотор
    Кое да му е честито, като са му сложили ИХИ...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Абе манджа с грозде направо...140 коня с не знам вече каква електроника и съвсем обикновена турбина,която не е за жтд...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Абе манджа с грозде направо...140 коня с не знам вече каква електроника и съвсем обикновена турбина,която не е за жтд...
    Щракни му една снимка да видим с кой мотор си. По принцип 136цата е с целия сив капак , а 140ката с сиво и черно и самия капак изглежда по модерен. Има доста разлики които съвсем да не разбираш можеш да видиш какъв е двигателя. Ето ти 140ка
    Last edited by thecleaner; 12-03-2011 at 01:18.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8

    Default

    Тая кола не беше ли евтина и един колегаго посъветва "по-добре дай малко пари, та после ти да си я оправиш с останалите"? А сега какво се оказа - колегата запълни ворума с проблеми от кола сбирщайн.
    Когато на един двигател започнеш да сменяш отделните възли само и само да го скалъпиш, пиши го "бегал". Затова тия пари, дет ги спести от евтинджоса, ги дай на някой квалитетен сервиз да ти оправи и настрои и турбината, и ECU-то, и т.н.
    Тук има описан поне един такъв сервиз с малко серт собственик, ама поне прави нещата
    Last edited by Godfather; 12-03-2011 at 09:31. Reason: грешка

  9. #9
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    При 140 коня турбото е раЗлично,сьщо така и капака на клапаните е пластмасов,а при 136 е алуминий.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  10. #10
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Колега капака не е такъв,целият е сив,но тия от КАТ като се узъртаха за номера на мотора излезна,че е 140 конъовия,вече и аз нз в кво да вярвам-в тия пенсионери от КАТ,които 1 час не можеха да снимат номера на рамата с апарат,защото не знаеха,че трябва просто да се спре светкавицата(не че знаеха как да я спрат) или,че мотора си е 136 кс.

    Към колегата The Godfather -Спести си такива коментари,защото не всеки човек има възможност да изкара 7000-10000 лв за перфектната 156-ца и то не от последните версии,но това не трябва да го спира от желанието му да кара такава кола.Да-колата има проблеми,но стотинка не дадох да си оправя турбото,което всъщност си работеше,окачването и е здраво(за сега),салона е като чисто нов и дори и мотора да е сменен,ако е здрав какъв е проблема???Не ми казвай само,че на някой колега,който е вкарал още 3000 за оправяне на такива проблеми е застрахован,че колата вече няма шанс да и стане нещо.Ако те дразни,че не съм я купил за 8000 лв,не ми пиши в темите,ако имаш желание да дадеш съвет,както до сега правеше,само ще се радвам
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Колега капака не е такъв,целият е сив,но тия от КАТ като се узъртаха за номера на мотора излезна,че е 140 конъовия,вече и аз нз в кво да вярвам-в тия пенсионери от КАТ,които 1 час не можеха да снимат номера на рамата с апарат,защото не знаеха,че трябва просто да се спре светкавицата(не че знаеха как да я спрат) или,че мотора си е 136 кс.

    Към колегата The Godfather -Спести си такива коментари,защото не всеки човек има възможност да изкара 7000-10000 лв за перфектната 156-ца и то не от последните версии,но това не трябва да го спира от желанието му да кара такава кола.Да-колата има проблеми,но стотинка не дадох да си оправя турбото,което всъщност си работеше,окачването и е здраво(за сега),салона е като чисто нов и дори и мотора да е сменен,ако е здрав какъв е проблема???Не ми казвай само,че на някой колега,който е вкарал още 3000 за оправяне на такива проблеми е застрахован,че колата вече няма шанс да и стане нещо.Ако те дразни,че не съм я купил за 8000 лв,не ми пиши в темите,ако имаш желание да дадеш съвет,както до сега правеше,само ще се радвам
    Но трябва да слушаш по-опитните, а не такива дето казват да купиш евтиното, а после да оправяш. А и ти не взе никой с теб да я провери
    Last edited by Godfather; 12-03-2011 at 18:59. Reason: допълнение

  12. #12
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Е кво,да взема някой и щеше с фенерче да се завира да гледа номера на мотора,или да свали турбото,защото тва което се вижда като е на мотора,нз как ще се познае коя турбина е.Като я пробвахме колата си вървеше,не тропа,забележките-бяха драскотини и тва,че като пуснеш ксеноните скоростомера спира да работи...Просто толкова пари събрах,но вече 3-4 месеца карам само ауди а4 и пасат 4ка,които само като им видя селския салон и неубодните седалки ми бяха достатъчни набързо да си купя нова алфа.След като 3 години карах 146-ца 1.3 боксер и се накарах и нагледах на жтд-а(либрата предимно),не издържах да седя без собствена кола още поне 1 година и тогава евентуално да си взема 156-ца за 8000 хилки
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  13. #13
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Е кво,да взема някой и щеше с фенерче да се завира да гледа номера на мотора,или да свали турбото,защото тва което се вижда като е на мотора,нз как ще се познае коя турбина е.Като я пробвахме колата си вървеше,не тропа,забележките-бяха драскотини и тва,че като пуснеш ксеноните скоростомера спира да работи...Просто толкова пари събрах,но вече 3-4 месеца карам само ауди а4 и пасат 4ка,които само като им видя селския салон и неубодните седалки ми бяха достатъчни набързо да си купя нова алфа.След като 3 години карах 146-ца 1.3 боксер и се накарах и нагледах на жтд-а(либрата предимно),не издържах да седя без собствена кола още поне 1 година и тогава евентуално да си взема 156-ца за 8000 хилки
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  14. #14

    Default

    Korny карай си колицата, всичко се оправя, не се ядосвай и не съжалявай за нищо, още по малко пък да хабиш клавиатурата да даваш тук обяснения на някой който не ти е майка или баща....

    Между другото аз като взимах моята, в КАТ разбрах че е сменян двигателя.
    Преди 1-2 месеца проверих в нета и разбрах, че е от 166-ца...но те мисля са напълно еднакви,единствено това, че е по нов поне с година.
    Last edited by danniel; 12-03-2011 at 19:57.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ходил ли си на диагностика, защото по ECU-о ще се разбере много точно? Все си мисля, че е 136hp
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •