Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Гуми регенерат

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Мн добре съм запознат с регенерацията на гуми...за леки коли с забранено да се слагат отпред в нормалните държави, няма да минеш никога преглед или да вземеш ТЮВ там.
    - В бг не се знае колко е затегнат контрола, и не казах скъсани телове, а "тела" !!
    - Лятото по магистрали и пътища е пълно със скъсани гуми от камиони, от какво ли?!
    - за камиони е единствената алтернатива, евтини са.
    - за леки коли трябва да си луд, по добре втора ръка гума с дот 2008 например и с грайфер 6-7мм
    Имам приятел кара на задните колела регенерат, тая гума тежи мн, напукана е а е с дот 2008, отделно нищо не става от нея на сняг, като шейна е, аз не бих сложил такова нещо на колата си.
    За тир става!!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Мн добре съм запознат с регенерацията на гуми...за леки коли с забранено да се слагат отпред в нормалните държави, няма да минеш никога преглед или да вземеш ТЮВ там.
    - В бг не се знае колко е затегнат контрола, и не казах скъсани телове, а "тела" !!
    - Лятото по магистрали и пътища е пълно със скъсани гуми от камиони, от какво ли?!
    - за камиони е единствената алтернатива, евтини са.
    - за леки коли трябва да си луд, по добре втора ръка гума с дот 2008 например и с грайфер 6-7мм
    Имам приятел кара на задните колела регенерат, тая гума тежи мн, напукана е а е с дот 2008, отделно нищо не става от нея на сняг, като шейна е, аз не бих сложил такова нещо на колата си.
    За тир става!!!
    Гумите каква марка са и какъв регенерат са СТУДЕН или ТОПЪЛ.Има много голямо значение.За зимни малатеста студен гегенерат съм сигурен че са много добри.Когато ги взех в София заваля в 2 след обяд на парцали и така до 12 вечерта.Бях една от малкото коли качиха Черни връх при Кемпински ,а в Драгалевци колите които се качиха се брояха на пръсти
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  3. #18
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Мииии, гледам си наясно с материята........
    И би трябвало сам да си отговориш на логични въпроси.....
    Отговори ми само, кои производители предлагат гуми регенерат за леки коли?
    И също защо лятото е пълно с парчета гума която се е разфърчала от камионите край пътя, а понякога и цели гуми разпарцаливени?!!!!!!
    И казваш, че 2-ръка гума с 5-6+см. грайфер от реномирана марка, е по-лоша от някоя изтъркана на 2мм. и после някой незнаен производител е облякъл за 2-ри живот!!!!!!!
    Те новите гуми които се продават в БГ са пълно шкарто, камоли тия регенерат.......
    Незнайните производители са фирми като мишелин,дънлоп,гудуър,тоьо...да продължавам ли?Просто влез в нета,напиши retreading и виж за какво става дума.Искам мнение за някой който примерно е слагал такива гуми и има конкретно мнение за модел и шарка.
    Колеги,както на вас ви се вижда нормално да си слагате боклуците изхвърлени в депата за гуми (че и пари да давате за тях) така на мен ми се вижда нормално да си купя регенерат,минал тестове за качество.
    Алтернативите за камионите са китайските гуми колега,не регенерата!Регенерат на Мишелин (мишелин ремикс) е на цена по-висока от нова китайска гума.Регенерата минава през X-rey,а вашите секънд хенд гуми през къде минават?
    Парчетата които виждате по пътя са от всички видове гуми ( за справка,вижте парчетата гуми по шиканите на Ф1) ама там едва ли карат с регенерат,но чудно как гумите им се къртят!Регенерата страда единствено от ниско налягане в гумата,това му разказва играта.И ако такава гума се "разпадне" след 100 километра,нормалната след 150 също ще е за боклука.Изобщо влизате в някакви спорове без въобще да знаете за какво иде реч.Малко става като в поговорката; "Аз баница не съм ял,но на зълва ми третата братовчедка,майка и видяла че веднъж един ял и била вкусна"

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Абе приятел, не си разбрал какво ти пишем...темата е твоя, искаш мнения, даваме ти ги...след като си мн убеден, че с супер карай си с тях и това е!
    На лека кола регенерат е немислимо. Една гума било то втора ръка е лесно да се разбере дали е добре. дот, дълбочина на грайфер, шарка, марка, и как е каучука...няма как да те излъжат.
    Най -добре нова гума..

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Абе приятел, не си разбрал какво ти пишем...темата е твоя, искаш мнения, даваме ти ги...след като си мн убеден, че с супер карай си с тях и това е!
    На лека кола регенерат е немислимо. Една гума било то втора ръка е лесно да се разбере дали е добре. дот, дълбочина на грайфер, шарка, марка, и как е каучука...няма как да те излъжат.
    Най -добре нова гума..

    Искам мнение за марка и модел,не да ли стават или нестават.Това го написах още в началото май,решил съм да пробвам и толкова,искам да знам кой с какво е карал и има ли нещо за което да гледам! С теб в няколко теми се засичаме и все сме на контра Нищо лично,нито пък целя да дразня някой

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Еми ето съвет...гледай някоя известна марка. Мишелин например! Просто мнение колега, аз не бих карал с това, карах на авер колата, и видях за какво иде реч!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Незнайните производители са фирми като мишелин,дънлоп,гудуър,тоьо...да продължавам ли?Просто влез в нета,напиши retreading и виж за какво става дума.Искам мнение за някой който примерно е слагал такива гуми и има конкретно мнение за модел и шарка.
    Колеги,както на вас ви се вижда нормално да си слагате боклуците изхвърлени в депата за гуми (че и пари да давате за тях) така на мен ми се вижда нормално да си купя регенерат,минал тестове за качество.
    Алтернативите за камионите са китайските гуми колега,не регенерата!Регенерат на Мишелин (мишелин ремикс) е на цена по-висока от нова китайска гума.Регенерата минава през X-rey,а вашите секънд хенд гуми през къде минават?
    Парчетата които виждате по пътя са от всички видове гуми ( за справка,вижте парчетата гуми по шиканите на Ф1) ама там едва ли карат с регенерат,но чудно как гумите им се къртят!Регенерата страда единствено от ниско налягане в гумата,това му разказва играта.И ако такава гума се "разпадне" след 100 километра,нормалната след 150 също ще е за боклука.Изобщо влизате в някакви спорове без въобще да знаете за какво иде реч.Малко става като в поговорката; "Аз баница не съм ял,но на зълва ми третата братовчедка,майка и видяла че веднъж един ял и била вкусна"
    Дай линк на мишелин, гудиер........ да видим..... Но не за камиони...

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #23
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    malatessta m77t е модела който аз аз съм карал 195/65/15
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Точно с такива гуми,със 130 км/ч , след тунела при Катерини, като ми думна предна дясна, как оцеляхме не знам!
    Каквото и да пишат, каквото и да ви казват, регенерата е до 80 км/ч.
    Всичко останало е боза.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Точно с такива гуми,със 130 км/ч , след тунела при Катерини, като ми думна предна дясна, как оцеляхме не знам!
    Каквото и да пишат, каквото и да ви казват, регенерата е до 80 км/ч.
    Всичко останало е боза.
    Тъй тъй,напълно съгласен.
    Аз живея посока Драгоман,тук доста често се поставят рекорди за температури и сантиметри сняг.А където съм аз,сняг не се чисти.Няма кои.....та мисълта ми беше...две години карах с Малатеста 225/45/17 е няма такава гума.Никога ама никога не съм закъсвал когато съм тръгвал към София,още повече че къщата ми е доста на ниско.Главния път не се почиста редовно,и там не съм имал проблем,даже и на много сняг с около 140-150 км/ч .Грешката ми беше че не ги смених навреме с летните и с около 150 км/ч.предна гума просто се пръсна.След оглед се оказа че и другите три са напукани.Но за грайфер.......страхотия!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Само като слушам при какви скорости се пръскат тези гуми никога не бих си купил такива- това си е чисто самоубийство...

    п.п. Не трябва да се пести от гуми, защото може да ви излезе много повече, отколкото сте спестили.
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  12. #27
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Колеги,аз не искам да пестя!!!Нека сме на ясно.Дали като си купиш втора употреба,също не пестиш,от пари,сигурност....Аз не съм камикадзе екстремист,нека се разберем.Просто искам да пробвам с такъв тип гуми,като ще се пробват само и единствено за задни.При положение че не вдигам повече от 120 на магистралата и карам под 90 извън града.Не виждам опастност за мен и за вас,ако пробвам това лято с такива гуми.Ако са толкова опасни,първо няма да се продават и второ ще са абсолютно забранени.Но при положение че ги продават в цял свят,незнам какво толкова не се харесват?!?!Просто търся летни такива.Вече знам че за догодина ще пробвам зимни,Малатеста Сега търся лятни

  13. #28

    Default

    За употребявани гуми, които споменават колегите (дот до около 2-3 макс години назад) единствения потенциален проблем е, че може да са изтърпели някакъв сериозен удар (дупка, бордюр и т.н.) от който на едно място да са "отслабнали" теловете но не достатъчно, че да е станала "жабка", та на това място гумата е по-слаба и с по-голяма вероятност да се спука при натоварване.
    Това е за летните, за зимни мисля, че е ясно, че се купва само чисто нова гума

    Ако не искаш да пестиш, не питай за такива неща, защото регенерата е точно вариант за пестене. Иначе доколкото знам и сликовете са регенерати повечето, така, че едва ли е чак пък толкова опасно (аз лично не бих си сложил де)
    Щом вече си взел решението, като намериш и ги покараш, може да напишеш какви са ти впечатленията за да разсееш всякакви съмнения тук (които като гледам мненията на другите май ги няма ама все пак...)

  14. #29
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=9N5cjm1ROyM Ето какво представлява регенерата.Остава с впечатление че много малко изобщо знаят какво точно е думата - регенерат.

  15. #30
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Аз съм си много наясно.ТИ май не си наясно.Ако дядоти ти е разказвал че едно време са карали с регенерат на Шкода РТ и той бил гръмнал...тогава мога да те разбера.Ама да говориш на изуст теми четени по другите форуми и акъли как било по-добре да карам с нови,ама били те и Корморан или Дебица,ае мерси от такива акъли Я ми кажи,колега Водафон,кога за последно някой се е убил,щото му гръмнал регенерата?И логиката ти камион-кола малко издиша.Разликата между нова гума и такава регенерат за камион е точно 2 пъти.Или равна с цената на китайска гума.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •