Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Гуми регенерат

  1. #1
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default Гуми регенерат

    Някой карал ли е с такива гуми,имал ли е проблеми?

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Аз имах регенерати Malatesta - като сцепление стават, не са лоши. Обаче са по-тежки от стандартните гуми и се напукват доста по-бързо! Моите са дот 2008 година и вече са си сцепени прилично...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Айде бе хора,никой и нее карал с такива гуми?! Гледам 205/50/15 са по 60-70 лева нови!!

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Айде бе хора,никой и нее карал с такива гуми?! Гледам 205/50/15 са по 60-70 лева нови!!
    Не, че искам да ти се бъркам колега, но АЗ такива гуми не бих си сложил на колата.......
    На колата в гоято возя семейството си..........
    Педставяш ли си, тази гума някой е карал 1-2-3години.... тя се е изтъркала, напукала и т.н. и след това някой е остъргал и е излял върху нея някакъв каучук........
    Ся, то вярно технологиите са доста напред и има някакъв стандарт и контрол, нооооо.......... тва е моето мнение.......
    Чувал съм, че някой немогат да се балансират, но това е старичко инфо......

    Според мен по-добре си потърси някви 2-употреба вярно, че трудно се намират запазени гуми, но понякога изпадат добри гуми......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Аз съм карал с Малатеса зимни, много добре се държат на обилен сняг.За зимни давам + с уговорката за зимни и ги караш при температура до 20 градуса на въздуха!От опит ще ти кажа, на третата година реших че няма да изкарат четвърта зима и ги карах лятото.На път за морето, около Айтос представляваха гъба за миене или къпане.Мисля че за летни не стават, но не съм карал летни.Мисля че бяха студен регенерат, а за топлия само лошо съм чувал.

    п.п. На колегата с лошата оценка за регенерата, мога да кажа че новите модели комиони волво излизат от завода с гуми регенерат.
    Last edited by Kuker; 12-03-2011 at 08:42.
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Боклук са си...мн тежки, нацепват се лесно, не напразно са толкова евтини!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Да съгласен съм, НО ключовата дума в случая е КАМИОН............ Който би трябвало да не се движи с повече от 90км.ч.
    А с лекия автомобил ще искаш да караш с 130+ км. и да спираш за разтояние колкото е камиона..........
    А всъщност камионите се карат с регенерат по ред други причини..........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #8
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    За скоростта съм съгласен, забравих да го отбележа.Аз ги карах предимно градско, и до 90км няма никъкъв проблем, при 100-120км/ч се чува шум като при леко отворен прозорец.Тези гуми имат своите плюсове и минуси.Иначе като цена нямат аналог.Ако трябва да избирам между зимна регенерат Малатеста и зимна Америка, които са горе долу на една цена, избирам регенерата.Говоря от опит.
    Last edited by Kuker; 12-03-2011 at 08:44.
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  9. #9
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Втора употреба НИКОГА,няма да купя.Само идеята че Ханс ги е свалил и изхвърлил, ми е предостатъчна да не ги погледна дори.Сега,понеже имам камион (Волво FH12) съм доста добре запознат с регенерата.Само да ви информирам че гумата на камиона,загрява,натоварва,износва,зацепва и спира...в ПЪТИ ПО-ЖЕСТОКО,отколкото вие си "натоварвате" гумите на колите.Един камион,средно "вози" себе си и товар,сумарно около 35-38 ТОНА.Тотала който ни е определил закона е 5 оси по 8 тона на ос - 40тона.Незнам колко от вас са наясно че в БГ,камионите "мъкнат" 50тона+ (нарушавайки този закон)
    Така,сега от 3 години въртя "геврека" на моя (лично мой) и съм пробвал много марки,много шарки и много регенерати.Проста аритметика е че една "редовна" гума - кара около 180 000 - 200 000км.Един регенерат,изкарва между 150 000 - 200 000. (много зависи каркса на коя фирма е) (каркс) е този слой,който се слага върху основата) (основа - износената гума)
    Когато го купувах,камиона беше "обут" със 80% регенерат и 20% редовни гуми (предните бяха редовна Фулда) Ремаркето беше 100% регенерат.( камиона е купен от,забележете ШВЕЦИЯ!)От тогава продължавам да го карам по този начинкамион - 80-20% - ремарке 100% регенерат.За толкова години и малко над 700 000 километра,никога,никъде не съм пукал,разлепвал,гръмвал...гума.Имаше момент в който износен регенерат,го дадох за повторен такъв и така основата изкара около 500 000 километра!!!!Същия беше свален от мен и подарен на приятел-колега за резервни гуми
    Няма да ви изнасям лекция за гумите регенерат в цял свят,няма и да ви казвам колко спестявате на себе си и природата,като карате с такива гуми.Пропускам също и това че гуми от този тип,търпят безкомпромисен контрол за качество.В България ми е ясно че манталитет трудно се сменя,затова моля само колеги които са карали с такива гуми,да дадат мнение за марка и лични наблюдения.

  10. #10
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    малатеста са студен регенерат за зимна гума от опит ти казвам че няма да сгрешиш.правят ги в италия







    mod edit:
    Колега, опитай да слагаш главни букви на изреченията!

    Kuker
    Last edited by Kuker; 12-03-2011 at 02:10. Reason: .
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  11. #11
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    малатеста са студен регенерат за зимна гума от опит ти казвам че няма да сгрешиш.правят ги в италия

    За следващата зима съм решил да слагам 195/60/14 зимни,мисля да ги пробвам предни,тазгодишните ми нови ще идат за задни.

    Не знам как е с летни и то в такива "тегави" размери,205/50/15.

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - Карането на предни гуми регенерат е забранено не случайно,
    - Нито знаеш колко скъсани тела има, нито какъв каучук са ползвали,
    - Толкова много като количество канални и маркови гуми са си цяло състояние, това е една от причините, камионите а ползват регенерат!
    - Нямат такова добро сцепление, шумят, не стават да се кара с висока скорост, или поне един нормален човек не би опитал.

    Колега, защо питаш дали регенератите стават, след като си защитаваш твоето...за камион няма др. алтернатива, щото са скъпи и не са размер 15 цола...като искаш давай смело, колата си е твоя!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    За летни несъм карал и незнам.Зимните след третата зима ги карах лятото уж да не купувам летни,та си купих на морето.От горещината и високата скорост каучука стана като вътрешността на напикан памперс
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  14. #14
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    - Карането на предни гуми регенерат е забранено не случайно,
    - Нито знаеш колко скъсани тела има, нито какъв каучук са ползвали,
    - Толкова много като количество канални и маркови гуми са си цяло състояние, това е една от причините, камионите а ползват регенерат!
    - Нямат такова добро сцепление, шумят, не стават да се кара с висока скорост, или поне един нормален човек не би опитал!
    Алтернативите са Китайски гуми за камиони,не благодаря.
    Забраната за предните гуми важи само за единия тип регенерат (студения,канален - по-стария и вече почти неизползващ се вариант)
    Гумата регенерат,минава през ренген и контрол за качество,същия при който минава и новата гума.Точно за това скъсан тел,неможе да има.Преди да се вземе една основа за регенерат,също минава през ренген и ако има скъсан тел,отива на боклука.
    Само да вметна,виждам че има хора които изобщо си нямат идея какво е регенерат.В Европа по спомен гумата е за смяна при 2.2 милиметра дълбочина на грайфера.Денек гума,която е нова като дот,не е удряна и може да бъде регенерирана за втори живот.Останалото се изкупува от Българи,Сърби и Македонци и се продава по крайпътните гумаджийници

  15. #15
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Втора употреба НИКОГА,няма да купя.Само идеята че Ханс ги е свалил и изхвърлил, ми е предостатъчна да не ги погледна дори.Сега,понеже имам камион (Волво FH12) съм доста добре запознат с регенерата.Само да ви информирам че гумата на камиона,загрява,натоварва,износва,зацепва и спира...в ПЪТИ ПО-ЖЕСТОКО,отколкото вие си "натоварвате" гумите на колите.Един камион,средно "вози" себе си и товар,сумарно около 35-38 ТОНА.Тотала който ни е определил закона е 5 оси по 8 тона на ос - 40тона.Незнам колко от вас са наясно че в БГ,камионите "мъкнат" 50тона+ (нарушавайки този закон)
    Така,сега от 3 години въртя "геврека" на моя (лично мой) и съм пробвал много марки,много шарки и много регенерати.Проста аритметика е че една "редовна" гума - кара около 180 000 - 200 000км.Един регенерат,изкарва между 150 000 - 200 000. (много зависи каркса на коя фирма е) (каркс) е този слой,който се слага върху основата) (основа - износената гума)
    Когато го купувах,камиона беше "обут" със 80% регенерат и 20% редовни гуми (предните бяха редовна Фулда) Ремаркето беше 100% регенерат.( камиона е купен от,забележете ШВЕЦИЯ!)От тогава продължавам да го карам по този начинкамион - 80-20% - ремарке 100% регенерат.За толкова години и малко над 700 000 километра,никога,никъде не съм пукал,разлепвал,гръмвал...гума.Имаше момент в който износен регенерат,го дадох за повторен такъв и така основата изкара около 500 000 километра!!!!Същия беше свален от мен и подарен на приятел-колега за резервни гуми
    Няма да ви изнасям лекция за гумите регенерат в цял свят,няма и да ви казвам колко спестявате на себе си и природата,като карате с такива гуми.Пропускам също и това че гуми от този тип,търпят безкомпромисен контрол за качество.В България ми е ясно че манталитет трудно се сменя,затова моля само колеги които са карали с такива гуми,да дадат мнение за марка и лични наблюдения.
    Мииии, гледам си наясно с материята........
    И би трябвало сам да си отговориш на логични въпроси.....
    Отговори ми само, кои производители предлагат гуми регенерат за леки коли?
    И също защо лятото е пълно с парчета гума която се е разфърчала от камионите край пътя, а понякога и цели гуми разпарцаливени?!!!!!!
    И казваш, че 2-ръка гума с 5-6+см. грайфер от реномирана марка, е по-лоша от някоя изтъркана на 2мм. и после някой незнаен производител е облякъл за 2-ри живот!!!!!!!
    Те новите гуми които се продават в БГ са пълно шкарто, камоли тия регенерат.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •