Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Не държи изобщо обороти 1,8 ТС

  1. #1
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default Не държи изобщо обороти 1,8 ТС

    Здравейте, преди малко паля тръгва за 2 секунди и се сриват оборотите и гасне за по малко от секунда - така 20 пъти. Накрая се прибрах на втора със триста зора и три гаснения на 2 кръстовища. Лятото пак ми е беше случило така но се оправи след 5 мин и нямах проблем до днес. Докато се бях прибрал бесе се качила температурата на 50 градуса но пак не държеше изобщо обороти. Хелп в петък сутринта трябва да пътувам
    156 1.8 TS

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    Здравейте, преди малко паля тръгва за 2 секунди и се сриват оборотите и гасне за по малко от секунда - така 20 пъти. Накрая се прибрах на втора със триста зора и три гаснения на 2 кръстовища. Лятото пак ми е беше случило така но се оправи след 5 мин и нямах проблем до днес. Докато се бях прибрал бесе се качила температурата на 50 градуса но пак не държеше изобщо обороти. Хелп в петък сутринта трябва да пътувам
    Познат проблем. Палиш и изпуснеш ли педала от газта - гасне. Качила е грешка даже.

  3. #3
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Сипи нов 100 октанов бенз. Може да се подобри.

  4. #4
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Проблемите ти са повече от един - термостат, може би датчик, стъпково моторче + бог знае още какво. Иди на диагностика в някой от сервизите препоръчани в техническия раздел, там ще ти кажат какво точно става с колата. Стъпковото моторче може да се зачисти, за да закрепиш временно положението.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    ХАйде и на мен ми е интересно да чуя какъв е проблема. При мен се е получавало 4 или 5 пъти за над 4 години.
    Паля колата и изведнъж държи сташно ниски обороти в момента който я изфорсирам гасне в движение гасне абе няма празен ход. При мен все се опрявяше или от самосебе си в рамките на наколко минути и паления или и помагах с откачване и закачване на дебитомера и температурния дачтик или направо махам двете букси на компа и ги слагам пак. След това съм я гледал на диагностика и нищо не е записала. Единия път мисля че я изгасих пред вкъщи с проблем взимам си такъмите и алфадиага сканирам нищо паля всичко си е наред.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ХАйде и на мен ми е интересно да чуя какъв е проблема. При мен се е получавало 4 или 5 пъти за над 4 години.
    Паля колата и изведнъж държи сташно ниски обороти в момента който я изфорсирам гасне в движение гасне абе няма празен ход. При мен все се опрявяше или от самосебе си в рамките на наколко минути и паления или и помагах с откачване и закачване на дебитомера и температурния дачтик или направо махам двете букси на компа и ги слагам пак. След това съм я гледал на диагностика и нищо не е записала. Единия път мисля че я изгасих пред вкъщи с проблем взимам си такъмите и алфадиага сканирам нищо паля всичко си е наред.
    Maни диага, пусни FiatEcuScan.
    Aз съм се обзаложил вече с Оem и го чакам да сподели, че колегата е от болярите

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз залагам на моторчето за празен ход
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Днес си е перфектна, но в събота се разбрах да я закачим да види има ли и нещо. Отвреме на време и се появявят някъкви бъгове. Преди време 4-5 пъти са ми се включвали чистачките от самосебе си и не можех да ги спра. От време на време не бачка централното но не се е появявало от лятото.
    156 1.8 TS

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    Днес си е перфектна, но в събота се разбрах да я закачим да види има ли и нещо. Отвреме на време и се появявят някъкви бъгове. Преди време 4-5 пъти са ми се включвали чистачките от самосебе си и не можех да ги спра. От време на време не бачка централното но не се е появявало от лятото.
    Топло, топло. Но знай, че този проблем може да ти угаси колата в движение

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Godfather View Post
    Maни диага, пусни FiatEcuScan.
    Aз съм се обзаложил вече с Оem и го чакам да сподели, че колегата е от болярите
    Не съм се обзалагал с никого и за нищо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз залагам на моторчето за празен ход
    И аз залагам на същото, имал съм подобен проблем. Сега, може да не е точно капачето, но истината е някъде там - в МПХ-а! Ето я темата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41369

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ХАйде и на мен ми е интересно да чуя какъв е проблема. При мен се е получавало 4 или 5 пъти за над 4 години.
    Паля колата и изведнъж държи сташно ниски обороти в момента който я изфорсирам гасне в движение гасне абе няма празен ход. При мен все се опрявяше или от самосебе си в рамките на наколко минути и паления или и помагах с откачване и закачване на дебитомера и температурния дачтик или направо махам двете букси на компа и ги слагам пак. След това съм я гледал на диагностика и нищо не е записала. Единия път мисля че я изгасих пред вкъщи с проблем взимам си такъмите и алфадиага сканирам нищо паля всичко си е наред.
    Сега да уточня при мен колата когато го правеше нямаше само празен ход иначе си върви както си трябва наема без прекъзвания само че в момента в който се освободи от скорост и просто гасен без да се замисли същото или заклати ако и подам газ преди да са паднали оборотите всичко беше наред. Когато я запаля държи 200-300 оборота и се тресе мотора(но не се дави просто са много ниски оборотите) и сле малко гасне сама ако леко бутна газта форсира се и пак гасен . А и ми го е правила преди и след смяната на МПХ (с ново Бош)
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13

    Default

    На мен ми е гаснала така в студено време -10 -15 градуса бях я спрял на една страна и имам чувството че в бензина има вода това се отразява на поплавака и той не отчита нищо.Иначе и термостата е от голямо значение ако по работи 2минути и няма проблем вече за мен е термостат.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тц тц тц.... един няма познал верния отговор Не е от бензина, нито термостат, нито датчик кол вял, нито тпс... какви бяха други препдоложения, че забравих. Проблема е друг
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тц тц тц.... един няма познал верния отговор Не е от бензина, нито термостат, нито датчик кол вял, нито тпс... какви бяха други препдоложения, че забравих. Проблема е друг
    Е айде де че ми е интересно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •