Results 1 to 10 of 10

Thread: Когато загреят спирачките, започва да тресе предницата

  1. #1
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default Когато загреят спирачките, започва да тресе предницата

    Здравейте моля за вашето мнение.Проблема е, че когато загреят спираките на колата започва да тресе предницата и се чува някъкъв шум . при студени спирачки няма никакви проблеми но задаржа ли ги повече натиснати и и сеполучава това, бях в един сервиз и ми казаха че, е лагер на главината. Накладките ми имат още малко каране в тях ,дисковете имат ръб около 1-2 мм. а не се чува да вие лагер ,моля за мнение защото не ми се дават излишни 200 лв ако сменя лагера а не е от него . Колата е 156 1.9 жтд 2000 г, имам я от скоро

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    Здравейте моля за вашето мнение.Проблема е, че когато загреят спираките на колата започва да тресе предницата и се чува някъкъв шум . при студени спирачки няма никакви проблеми но задаржа ли ги повече натиснати и и сеполучава това, бях в един сервиз и ми казаха че, е лагер на главината. Накладките ми имат още малко каране в тях ,дисковете имат ръб около 1-2 мм. а не се чува да вие лагер ,моля за мнение защото не ми се дават излишни 200 лв ако сменя лагера а не е от него . Колата е 156 1.9 жтд 2000 г, имам я от скоро
    Почни от най-евтиното.
    Смени си спирачната течност, ако не со го правил до сега.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    сменена е скоро сменях съединител и течноста

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    сменена е скоро сменях съединител и течноста
    Само в казанчето или цялата система?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5

    Default

    Ако тресе само при натискане на спирачките когато са загрели си за спирачни дискове, но ако тресе постоянно вероятно е това което са ти казали

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако дисковете са за смяна тресе при натискане на спирачки, без значение дали са топли или студени. Ако накладките са опекани са такива симптомите, отначало спира добре после почва да претриса и бучи. Твърде вероятно е да са и накладките и дисковете, тъй като при интензивни спирания загравят и двете и ако посинеят дисковете в последствие се изкривяват(особено ако са износени доста). Огледай ги, ако са посинели сменяй и двете. Измери ги колко са дебели, гледам че е 1,9ЖТД, значи не са вентилирани, а джамбазите често носят дисковете на стругар за да ги пристържат и да не си личи колко са износени. Имаше теми за дискове и накладки, можеш да намериш полезна информация относно марки и впечатления. Също можеш да си направиш ъпгрейд (ще останеш доста по-доволен), като си купиш от някой блъсната предните апарати заедно с вентилираните дискове, трябват ти от 2,0ТС или 2,4ЖТД - има темички в раздел продава. Успех и си оправи подписа заедно с данните на колата, за да не ти се нагала всеки път да пишеш подробности.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7

    Default

    Абе дисковете ако имат 2 мм ръб както казваш са за смяна независимо дали тресе от тях

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ако дисковете са за смяна тресе при натискане на спирачки, без значение дали са топли или студени. Ако накладките са опекани са такива симптомите, отначало спира добре после почва да претриса и бучи. Твърде вероятно е да са и накладките и дисковете, тъй като при интензивни спирания загравят и двете и ако посинеят дисковете в последствие се изкривяват(особено ако са износени доста). Огледай ги, ако са посинели сменяй и двете. Измери ги колко са дебели, гледам че е 1,9ЖТД, значи не са вентилирани, а джамбазите често носят дисковете на стругар за да ги пристържат и да не си личи колко са износени. Имаше теми за дискове и накладки, можеш да намериш полезна информация относно марки и впечатления. Също можеш да си направиш ъпгрейд (ще останеш доста по-доволен), като си купиш от някой блъсната предните апарати заедно с вентилираните дискове, трябват ти от 2,0ТС или 2,4ЖТД - има темички в раздел продава. Успех и си оправи подписа заедно с данните на колата, за да не ти се нагала всеки път да пишеш подробности.
    Сигурен ли си, че всички 1.9ЖТД са с плътни дискове?
    Щот мойте са вентилирани......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    благодаря ,утре ще проверя дисковете и ще пиша като имам напредък

  10. #10
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    здравейте моят проблем се оказа накладките , бяха доста опекани и липсваха парченца от феродото . сега сложих текстар и всичко е ок
    alfa romeo 156 1.9 jtd

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •