Results 1 to 14 of 14

Thread: Разход на газ Алфа 156 2.0

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Question Разход на газ Алфа 156 2.0

    Здравей те, от 2 седмици съм на газов инжекцион Ланди, поставен и закупен от Ямбол. Разхода ми при пълна до пълна бутилка на 103-105км ми сипаха 16,3 газ, при положение че имам минато сигурно и 10км на бензин докато включи газта. Значи излиза 17/100 и извън града със скорост 120 11/100. За мене този разход е голям и отидох до сервиза казаха ми че нямало фрапиращи неща, донастрои ли яи сега като я карам и към 5000об я усещам, че не е мн ок няма мощност, даже като сам на втора при тия обороти и прекъсва за малко.Най-вероятно са я намалили много.Сега мисля да мина 100км да заредя пак и да видя какъв е разхода.
    Искам да ви попитам вашите коли и специално с такъв мотор какъв разход дават в града и извънграда? Дали този разход е нормален в студено време, който ми дава?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    разхода ти не е много нормален трябва да е поне 1,5 литра надолу. Н засичането ти не е правилно. По принцип пълниш няколко пъти напълно празна бутилак до горе и примрно ако е 40л виждаш че събира 34 л средно и засичаш с една бутилка колко изминаваш после го смяташ че за това разстояние ти е изгорила 34л (това е пример)
    За да е горе долу точно зареждането когато е частично. Трябва да е на една и съща бензиностанция на една и съща колонка и да внимаваш да не я препълват след като изключи пистолета. И гледай да с по големи разстоянията.
    Да не забравяме че качеството на газта също е от значение и то голямо за разхода.
    На газаджиите им кажи да ти опрявят колата да върви без прекъсвания в целия работен диапазон и да не е много обогатена. Защото и да е обднена много и да е обогатена все разхода ще е голям.
    А иначе на това което описваш като каране при малко по висока температура 4-5 градуса на пълна кола ми дава около 9-9,5л/100
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default

    Според мен не е нормален. При мен без да жаля гаста извън града ми дава макс 10/100, градско в същия дух на чувство за ефтенийка ми качва не повече от 15/100, това при положение, че ми прехвърля на минимум температура или около 25-30 градуса, карам със 17/225/45 и ГТВ-то е по-тежко. А настройките са ми агресивни и карам на най-неикономичния режим от трите с които разполагам. Вече повече от 2 години карам на газ, и сега като се замисля лято и зима разхода ми е почти идентичен, тоест няма някаква фрапантна разлика
    Last edited by Доко; 08-03-2011 at 18:59.

  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами на една и съща газстанция беше на Шел и я спряха като предния път, като изключи и докато свари да спре пистолета.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Новочев, с две думи трябва да я зареждам догоре и на празна бутилка да смятам. Аз и извънградското го заредих и на 105км долях и така ми изкара 11/100км
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    С две думи: пълно-празно, а не с доливане.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Новочев, с две думи трябва да я зареждам догоре и на празна бутилка да смятам. Аз и извънградското го заредих и на 105км долях и така ми изкара 11/100км
    Да ама трябва и да ти хареса как върви колата тогава ще гори и колкото трябва. Трябва настройка в движение и следене на ламбдата за да е настройката както трябва. После вече ако не ти харесва в определен диапазон могат само там да я пипнат леко или да обогатят или да я намалят същото важи и ако почне да ти се дави сутрин при палене на бензин.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не забравяй, че си с чип колега. Повечето аванс помага за намаляване на разхода на газ в същевременно и получаване на мощност в някои диапазони дори по-добра от на бензин. Без ремап по-малка разлика от 2 литра между бензин и газ е почти непостижима.

    Аз горя 12/100 бензин в града и 12.5 - 13.0 газ. Извън града 7.5 бензин и 9 газ. А разлика в мощностите е недоловима. Като предимството на газта е до 4000 об, и обратното за бензина след тези обороти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    С две думи: пълно-празно, а не с доливане.
    E това е начина. Даже ако искаш да си мега прецизен, пълни догоре и карай докато сама мине на бенз (демек тотално празно да стане) и тогава засечи колко КМ си изминал.
    Друго, което чух от мой познат (но нямам достатъчно познания в областта за да преценя дали има някаква логика) е, че като е нова системата и харчи повече, като постепенно разхода спада (поне около 1000 км) - тук има доста грамотни колеги по темата и те ще кажат дали има нещо такова

  10. #10
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Междудругото колега, когато слагах на едно пежо газ(обекновено) първите месеци беше като че ли един разхода и след време разхода спадна, след това и аз чух подобни неща, че колата в началото когато е монтирана ГУ гори повече и с времето всякаш "свиква" с това гориво.

    Сега говорих с газаджийте да я върнат в първоначалните настройки (тогава не усещах кога карам на газ или бензин във високите диапазони, а за ниските всякаш предимство имаше газта).Сега когато я настройваха вчера, колата като я вкарам на втора в 5000об и започва всякаш да глъхне, едно чуство което се създава в мен, е че всеки момент ще се включи прекъсвач, образно казано.

    Колега Новачев, до колкото ми е известно я настройват на място. И аз знам, че в движение трябва да се следи. Газовото е сложено при Таньо Видев. Дюзите са сини.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    в началото когато е монтирана ГУ гори повече и с времето всякаш "свиква" с това гориво.

    В действителност като е нова уредбата е с малко завишен разход, но това е защото мембраните не са разработени
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Междудругото колега, когато слагах на едно пежо газ(обекновено) първите месеци беше като че ли един разхода и след време разхода спадна, след това и аз чух подобни неща, че колата в началото когато е монтирана ГУ гори повече и с времето всякаш "свиква" с това гориво.

    Сега говорих с газаджийте да я върнат в първоначалните настройки (тогава не усещах кога карам на газ или бензин във високите диапазони, а за ниските всякаш предимство имаше газта).Сега когато я настройваха вчера, колата като я вкарам на втора в 5000об и започва всякаш да глъхне, едно чуство което се създава в мен, е че всеки момент ще се включи прекъсвач, образно казано.

    Колега Новачев, до колкото ми е известно я настройват на място. И аз знам, че в движение трябва да се следи. Газовото е сложено при Таньо Видев. Дюзите са сини.
    Моята я настройваха на ход в всички диапазани общо взето 1-2-3 до червено 4 не чак до тавана че скоростите стават големи. Гледахме разликата на бензин и газ в различните диапазони вскоярване от ниски обороти и ускоряване при вискои обороти и я донастройваха ако има разлика и ако позволява. Даже два пъти сме го парвили това упражнение но втория път беше замо за донастройка. И след това ако нещо не ми хареса примерно празния ход или ако не върви в ниските или се дави при палене ми правят леки корекции в малки работни диапазони.
    Мен ако питаш хубаво е да я разкарат с теб ти да даваш каз някой до теб с лаптопа да гледа какво се случва и да направи необходимите корекции. Защтото ня място ти пуска готови коефициенти и това е. Дали обеднява или обагатява в даден диапазон не е много0 ясно нищо че копира от бензиновия комп.
    Всяка кола си е индивидуална и си иска индивидуална настройка.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post

    В действителност като е нова уредбата е с малко завишен разход, но това е защото мембраните не са разработени
    И колко литра газ трябва да изгори докато се разработят?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    2, 3 пълни зареждания и разреждания на бутилката. Причината не е в изпарителя, а в зареждането И моята така при първите зареждания даваше 16 - 18 /100 после си падна на 13/100
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •