Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Тресе при тръгване 156 JTD

  1. #1

    Default Тресе при тръгване 156 JTD

    Здравейте колеги! Когато колата е студена и потеглям на ниски обороти се появява едно тресене на мотора, което за мен не е обичайно. Когато потеглям с на по-високи обороти 1100-1600 мин-1 си потегля нормално. Сменял съм тампона на скоростната кутия защото беше заминал, съединителя отделя нормално, смяната на скорости е безпроблемна, но това тресене ме дразни и не знам на какво се дължи.

  2. #2

    Default

    маховик...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    Може и да е маховик, но тресе само при тръгване на много ниски обороти през другото време не тресе, а когато спирам на кръстовище да речем и потеглям като първоначалната ми скорост е 5км/час и пак на ниски обороти продължавам да ускорявам всичко е по мед и масло не трепва.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Я пробвай да смениш спирачната течност като преди това промиеш системата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    А за скъсан тампон на двигателя ?
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  6. #6

    Default

    колково ти е жтд-то.............бе вътрешно каре прай същите несгоди,само че, при малко по-високи обороти....колега я препипай вътр. карета за всеки случай.......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Я пробвай да смениш спирачната течност като преди това промиеш системата.
    Това е много интересно би ли споделил защо?

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колково ти е жтд-то.............бе вътрешно каре прай същите несгоди,само че, при малко по-високи обороти....колега я препипай вътр. карета за всеки случай.......
    Да това е вариянт също!


    Питам и аз защото имам идентичен проблем, след проверени тампони на двигателя и ск. кутия, всичко е здраво, съединителя не приплъзва грам...единствено всички ме насочват към маховик...интересното при мене е че понякога е така да кажем една, две седмици, после ако тръгна по рязко или нещо друго стане и се оправя...сега примерно от 3 седмици си потегля нормално...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    Когато се разбие лагера на маховика, той започва при ниски обороти да бие - един вид балансът му се нарушава. От там има непостоянен достатъчен контакт с феродовия диск и това довежда до вибрациите, който тук се тушират в определни граници от пружините на маховика. Ако се продължи да се кара така може нещо да влезне в купето при най тежкия случай. Най-лекият е - оставаш на пътя, не че и и в другите случаи не е така
    Имам маховик, но това на ЛС

  9. #9

    Default

    Пробвай преди да тръгнеш натисни съединителя няколко пъти 2-3 и тогава потегляй.Виж да ли има разлика .Може да имаш задържане от помпата както казва колегата по горе за спирачната течност и обърни внимание при каква околна температура го прави.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    [QUOTE=Jivko7777;854527]Това е много интересно би ли споделил защо?
    Сепарация на течността + студ - става много забавно
    И аз така си мислех по едно време,че съм пред хвърляне на маховика,но причината се оказа много по-евтина и прозаична.Понеже бях обслужил спирачната система,а съдчето е общо,въобще не бях отчел факта,че гнястта в системата на съединителя си стои.Резултата беше,че ми ободри космите на тила,като застудя.После се стопли времето и всичко изчезна,което ме накара и аз да стопля,че не съм си довършил работата.
    Изводът е:Простият се учи от собствен опит,а умният от опита на другите.Та бъдете умни.
    Няма гаранция,че при колегата е същото,но от опит глава не боли.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Колата е 156 -1,9 жтд- 110кс.Благодаря колеги за мненията, ще пробвам и пиша какъв е резултата.

    ---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

    Какви пари иска колегата за маховика ако става за мен?

  12. #12
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Чак пък маховик ..... ако е маховик ще е все тая дали е студена или топла.

  13. #13
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Сепарация на течността + студ - става много забавно
    И аз така си мислех по едно време,че съм пред хвърляне на маховика,но причината се оказа много по-евтина и прозаична.Понеже бях обслужил спирачната система,а съдчето е общо,въобще не бях отчел факта,че гнястта в системата на съединителя си стои.Резултата беше,че ми ободри космите на тила,като застудя.После се стопли времето и всичко изчезна,което ме накара и аз да стопля,че не съм си довършил работата.
    Изводът е:Простият се учи от собствен опит,а умният от опита на другите.Та бъдете умни.
    Няма гаранция,че при колегата е същото,но от опит глава не боли.[/QUOTE]

    Доста логично, струва си да се опита.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by miri4a View Post
    Колата е 156 -1,9 жтд- 110кс.Благодаря колеги за мненията, ще пробвам и пиша какъв е резултата.

    ---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

    Какви пари иска колегата за маховика ако става за мен?
    Toва не се коментира тук, а на ЛС

    ---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:35 ----------

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Сепарация на течността + студ - става много забавно
    И аз така си мислех по едно време,че съм пред хвърляне на маховика,но причината се оказа много по-евтина и прозаична.Понеже бях обслужил спирачната система,а съдчето е общо,въобще не бях отчел факта,че гнястта в системата на съединителя си стои.Резултата беше,че ми ободри космите на тила,като застудя.После се стопли времето и всичко изчезна,което ме накара и аз да стопля,че не съм си довършил работата.
    Изводът е:Простият се учи от собствен опит,а умният от опита на другите.Та бъдете умни.
    Няма гаранция,че при колегата е същото,но от опит глава не боли.
    Доста логично, струва си да се опита.[/QUOTE]
    Това се проверява много лесн - едно принудително обезвъздушаване на лагер-помпата ще покаже има ли гняз или не. А че ти не си го направил - все едно си правил това ->

  15. #15
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Първо си направи свясна диагностика!Почти съм сигурен че имаш прблемна дюза!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •