Results 1 to 6 of 6

Thread: датчик на радиатора за перките-

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default датчик на радиатора за перките-

    ето го въпросния датчик, на който ясно се виждат градусите на които сработват перките. сега мися че не сам голословен. освен това другия които го сложих е с едентични параметри и на кутийката имаше доста изброени 145 и 146 като никоя от тях не беше дизел
    http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-156560 освен това намерих и едни снимки на колега от форума който показва кога сработват перките, малко над 80 http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-156558 http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-156559 ами това е аз вярвам на това което виждам и на това как се държи колата
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  2. #2
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: датчик на радиатора за перките-

    Quote Originally Posted by vamfan
    и на кутийката имаше доста изброени 145 и 146 като никоя от тях не беше дизел...
    Въпросния датчик с прилежащите температури е за ТД какво ли прави на твоя радиатор е друга работа
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default Re: датчик на радиатора за перките-

    Quote Originally Posted by Yon
    Quote Originally Posted by vamfan
    и на кутийката имаше доста изброени 145 и 146 като никоя от тях не беше дизел...
    Въпросния датчик с прилежащите температури е за ТД какво ли прави на твоя радиатор е друга работа
    да бе , затова от магазина на динекспрес по номера на рамата ми дадаха с абсолютно същите градуси. сигурно не карам боксер а тд ама и от завода производител не са разбрали
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  4. #4
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    ...ами на турбодизела е същия бре , сбъркали са опаковката, като не са го включили. Ех тези твоите доставчици ....
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Vamfan, това каква част си купил (са ти продали) както и каква част си свалил от (купената на старо) кола няма НИЩО общо със производителя на автомобила. Това, че някой ентусиаст ти е сложил датчик от ТД (поради някаква причина - да му грее по-малко или просто не е имало друг и е искал да скалъпи нещо колкото за продажбата) не значи, че оригинално колата е с този датчик. А ако следвам твоето разбиране, че продавачите са винаги прави, щях да си мина с 200 лева за предните амортисъори, а не да се ръся 300, защото и на мен първо ми бяха дали за ТС, нищо, че 2 часа обяснявах как са за боксер и има ляв и десен - накрая ми дадоха два идентични и ми казаха, че разликата била само в няк'ви "ушенца, през които минавали маркучи. . И като оставих колата на Румен се разбра, че нямат нищо общо с истината ! Отново ти казвам - нищо лично - просто разбери, че няма смисъл от тези спорове. Аз, а и Мъри ти казахме данни, които ги пише в SERVICE MANUAL - ето това вече бих казал, че може да се приеме като достоверна информация. Няма да казвам, че и на таблото се виждат тези температури, защото не мога да съм сигурен, че е верен другия датчик, пък и откъде да знам на моята какъв са й присадили . Ако все още мислиш, че всички ти говорим наизуст (и само ти си прав), кажи къде и кога да се видим, да пийнем по една бира и да ти покажа какво пише в документите.
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз се отказвам за един датчик изписахме цел роман Нека колегата спи спокойно с неговите параметри и тва е
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •