Results 1 to 14 of 14

Thread: Затъмняване стъкла 145

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default Затъмняване стъкла 145

    Здравейте, решил съм да затъмня задните стъкла. Досега не съм правил такова нещо и моля да дадете някой съвет за материали и изпълнение. Предполагам на някои това ще им се стори глупост за нова тема, но като незнам...
    Благодаря предварително.

  2. #2
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    наи добре сваляш целите стъкла и ги затъммяваш но внимаваи че точно на една 145 уш да ги свалим за по добро изпълнение та счупихме едното и послепо моргите та внимаваи наи добре
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  3. #3
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    целите стъкла... мисля че ще е занимание за лятото. А някакви препоръки за фолиото и ориентировачна цена можеш ли да споделиш? Задното стъкло как се процедира с нагревателите, има ли нещо по-особено?

  4. #4
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Има китайско фолио което е 5 лв ролката,една рокла ще ти стигне за задните прозорци ако ги правиш почти без фира,ако пускаш повече фира ще ти трябват 2 ролки.Аз съм правил кола с китайско фолио и не стана съвсем лошо,но имаше какво да се желае.Ако искаш да ти стане без забележки си купи Американско не съм сигурен каква беше цената,някъде към 20 лв ролката,като това пак не е най-доброто,среден клас фолио с него нещата стават добре.Процедурата е следната трябва ти още един човек оразмерявате си парче фолио след което мокрите много и фолиото и прозореца за да може когато го залепите да се движи фолиото,след което с шпатолката която върви с комплекта се изкарва водата и въздуха и става перфектно.Не го прави когато времето е студено защото понякога после стават малки мехурчета.Със задния прозорец внимавай малко повече да не прекъснеш нагревателя.
    Last edited by marto92; 01-03-2011 at 21:35.

  5. #5
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by marto92 View Post
    Има китайско фолио което е 5 лв ролката,една рокла ще ти стигне за задните прозорци ако ги правиш почти без фира,ако пускаш повече фира ще ти трябват 2 ролки.Аз съм правил кола с китайско фолио и не стана съвсем лошо,но имаше какво да се желае.Ако искаш да ти стане без забележки си купи Американско не съм сигурен каква беше цената,някъде към 20 лв ролката,като това пак не е най-доброто,среден клас фолио с него нещата стават добре.Процедурата е следната трябва ти още един човек оразмерявате си парче фолио след което мокрите много и фолиото и прозореца за да може когато го залепите да се движи фолиото,след което с шпатолката която върви с комплекта се изкарва водата и въздуха и става перфектно.Не го прави когато времето е студено защото понякога после стават малки мехурчета.Със задния прозорец внимавай малко повече да не прекъснеш нагревателя.
    Благодаря

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Съвети:
    - купи си американско фолио!!! 10 лв ролката
    - за вс странични и задното две ролки
    - за задните стъкла и задно една ролка
    - оразмерявай отван, откачаш кората за да махнеш уплътнението за да тикнеш фолиото отдоло
    - гледай наван да е поне 10-15 градуса, сленце, да няма вятър
    - използвай спрей на медих, има алкохол вътре и не остават петна после
    - след като поизсъхне малко се оформя ръба горе на стъклото
    - за задното ако неможе с едно пърче, стъклото е кривичко доста има два варианта:
    = налагаш го отгоре с самозалепящата страна нагоре, не махаш бялата ципа...и заповчаш с шпакла да го оформяш, което си е трудно и пистолет за гореш въздух
    = оразмеряваш го от горната страна и го режеш по реутаните както искаш, като се сложи не се вижда, че е на парчета, ако е направено качествено де.

    Това се сещам сега...
    Важното е да се изреше предварително от двете вертикални страни, надолу се натиква под уплътнението, нагоре като поизсъхне се реже по ръба под градус от 45' и става супер. Успех

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Съвети:
    - купи си американско фолио!!! 10 лв ролката
    - за вс странични и задното две ролки
    - за задните стъкла и задно една ролка
    - оразмерявай отван, откачаш кората за да махнеш уплътнението за да тикнеш фолиото отдоло
    - гледай наван да е поне 10-15 градуса, сленце, да няма вятър
    - използвай спрей на медих, има алкохол вътре и не остават петна после
    - след като поизсъхне малко се оформя ръба горе на стъклото
    - за задното ако неможе с едно пърче, стъклото е кривичко доста има два варианта:
    = налагаш го отгоре с самозалепящата страна нагоре, не махаш бялата ципа...и заповчаш с шпакла да го оформяш, което си е трудно и пистолет за гореш въздух
    = оразмеряваш го от горната страна и го режеш по реутаните както искаш, като се сложи не се вижда, че е на парчета, ако е направено качествено де.

    Това се сещам сега...
    Важното е да се изреше предварително от двете вертикални страни, надолу се натиква под уплътнението, нагоре като поизсъхне се реже по ръба под градус от 45' и става супер. Успех
    ще бъде интересно Благодаря

  8. #8
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Не е толкова трудно колкото го описваме ще видиш давай смело,още един съвет като изкарваш водата почни от средата на стъклото и върви към краищата.

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не използвай вода, а спрей на медикс за стъкла, в него има алкохол и съхне малко по-бавно и можеш да правиш корекции. Плъзга се по мазно с него, и шпаклата няма да надере фолиото.
    Задължително американско, никакво друго, се не ми се обяснява защо.
    Пръскаш и фолиото и стъклото, наместваш го така, че да пасват вертикалите и после почваш от средата към крайщата, после надолу и нагоре!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    абе уж е много лесно и звучи лесно ,но сам да си го направиш качествено без мехури и драскотини става доста трудно.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Хайде и аз да се включа малко от къде да намеря безцветно фолио за предните стъкла?
    Целта е хем сигурност хем протекция от слънце ( У-ве лъчи) !
    Пример давам фолио на Лумар 3М цялата гама в зависимост от дебелината и пропускливостта и т.н. и т.н
    Къде?
    П.С. ''американското'' фолио за 10 или 20 лв ролката е китайче!!!

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Китайче е това фолио тип "американско", за 10 лв ролката, че и за 7-8 може..дори се прави на едно място с др по евтиното, но е по качествено, от шпаклата не остават следи. За близо две години и 5 месеца не е мръднало на моята кола, нито изсветляло.
    Еми просто даваме насоки как да го направи колегата. Не е лесно и затова хората дават пари да се направи качествено. Аз лично съм слагал на над 20 коли и съм се "ошлайвал", няма мехури или дръскотини. Сложих така на майтап на един приятел и то взе, че стана супер и др познати постепенно, а й не отказвам бира с мезе
    Ако мога да ти дам съвети, смело питай!
    За прозрачно търси на 3М коелга, ако си от русе или имаш път насам ще те насоча...
    Last edited by rusiq86; 05-03-2011 at 01:12.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •