Results 1 to 2 of 2

Thread: Има ли някакви последствия?

  1. #1
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default Има ли някакви последствия?

    Преди месец като ходих на диагностика - където ми откриха умрялата ламбда,майстора като ми каза като дадох на контакт ,че някакъв датчик показвал -73 градуса по целзии.Вика "Тя направо в скреж ,но сега като запалиш всичко ще е ок".Запалих и датчика си заработи.
    Преди малко слизам долу ,влизам в колата и давам на контакт - и хоп стори ми се ,че стрелката на температурата остана между 50 и 90 градуса.Включих габаритите понеже си беше тъмно и наистина стрелката там.Завъртях ключа ,двигателя запали но се позачуди такъв ,стрелката падна на 50 градуса,но при натискане на газта ,двигателя не искаше да вдигне обороти.Загасих запалих пак и проблем няма - вдига оборотите от раз.Та мисълта ми е тоз датчик може ли да прави някакви парчета понякога,ако е скапан ще даде ли грешка при диагностика или пък възможно ли е да не контактува добре?И ТОва заглъхване което се получи възможно ли е да е от него?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нормално е на контакт да не показва температурата. Като запалиш (от самото запалване) тогава се вземат данни за температурата за мотора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •