Results 1 to 15 of 15

Thread: Урааа , оправиха се оборотите :)

  1. #1
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default Урааа , оправиха се оборотите :)

    Днес я заведох в италсервиз, оставих я там и вечерта си я взех със стабилни обороти Приемчикът каза, че са сменили потенциометъра на дроселовата клапа, давало такава грешка при диагностиката. Смениха ми го с употребяван за 150 лв ( май ме изгърбиха, а ) , защото по негови думи нов нямало никъде, трябвало да се поръчва и струвала 400 лв. Чудя се дали не ме поизлъга леко, колко струват горе-долу тия потенциометри ?
    Както и да е, странното е, че като си я взимах и ми разправя, че изчистили и грешките на въздушната възглавница. Наистина преди светеше онази червената лампичка за аирбека, а сега изгасва
    Това, което ме хвърли в оркестъра обаче беше: "Гледай само да не си разкачаш акумулатора, че се трупат грешки" Надявам се просто да не е разбрал той нещо ...
    Помислих дали не са ми вързали лампата за еърбега с някоя друга, но не ми иглежда да е бърникано по таблото. Иначе разлика във вървежа не усещам. Утре ще видим дали ще направи тоя номер със забиването, докато е студена и ако не го направи ще има

    Ето и снимки на въпросния потенциометър :


    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Това за дето са ти изгасили лампата бива ама тая глупост с акумолатора от къде я измисли?
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Надявам се той нещо да не е разбрал, като са му казали нали е приемчик все пак Макар че това не го оправдава. Даже му намекнах, че не съм доволен от "обяснението", а той почна пак да ми обяснява същото и после смотляви нещо. Абе дано се е оправила колата, че иначе
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Ам, прав е човека
    На ГТ то дето го имах, понеже седя 3 месеца докато плати Застраховката и естесвено някой умник беше Забравил плафона, та акуто падна и като го местих нагоре надолу иЗ плаца, все с акубустера го палих, накрая престана и климатика да работи, имаше 24 грешки като го качиха на екЗаминера.

    Така, че човека си е много прав
    А, ако е по нова колата, да речем след 2003 или 2004 год. Алфа и те почнаха CAN/Bus да прават, тогава си е ........мамата

  5. #5
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    същата джаджа смених на баща ми на опела и струваше към 25 лв нова.Ако за Алфата е толко скъпа е...х м..му ще "пригаждаме от опел".

  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    аз винаги съм си мислел, че тва на снимката е степ-моторче?
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    поне за опел името му е потенциометър на дроселова клапа и изглежда абсолютно идентично с тва на снимките

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    поне за опел името му е потенциометър на дроселова клапа и изглежда абсолютно идентично с тва на снимките
    Хм,действително четох някъде,от Опел става потенциометъра.А ти откъде се сети?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Е добре де, някой може ли да провери в еПер-а колко струва горе-долу тази джаджа, а също и МПХ ???
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Всъщност има нещо гнило защото на 156 2.0 моторчето и ТПС-а определено са на едно и определено грешка в ТПС-а на тая кола ще ти докара големи ядове ма според мен са ти оправили проблема за 5 минути а останалото е пълна измислица
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    аз винаги съм си мислел, че тва на снимката е степ-моторче?
    Това поне доколкото виждам си е баш потенциометъра на дросела, и цената за Алфа наистина е по височка но колко незнам, а и да мени оборотите от потенциометър е невероятно. Виж като караш да забива муцуна да речеме при повече натискане на газта

  12. #12
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Ами не знам, ама намерих някакъв епер и там цената на това дето съм го снимал е

    Listed price: 170,84 EUR
    Price including taxes: 205,01 EUR

    Така че поне за цената се успокоих, а че може да са ми дали някакво друго моторче/потенциометърче да му се радвам, а моето да са го почистили, може но едва ли ще рабера някога. Важното е, че колата засега върви добре и сутринта го нямаше това замисляне сякаш
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    на мойта 155- ца сам гос менял с ново преди година и половина, тези не се продават за марка кола а са универсални по вечето са бош или менте на бош. струваше 65 лева, почти същото е външно а от снимката виждам че закачането за клапата е абсолютно същото, сигурно може да се пригоди. на волксвагените са същите като при 155-цата, абе това е същата работа като с хидравликата ми, като питаш за алфа ти казват 1500 лева, като питаш за типо, защото е същата, ти казват 400 лева!

  14. #14
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    dim я кажи на твойта 155ца как е

    Иначе не бива да ги сравнявате. 156 и 155 имат доста различен дросел. Единия е драйв бай уайър... май


    Малко повече доверие към тия сервизи бе ! Хората му оправили колата, а той недоволен.... Приеми, че толкова струва и те така. Аз се доверих на сервиз, в който стъпвах за първи път и си взех ламбда сонда, която в каталога я не дават за италианска кола въобще... Скоро с бат Бобо ше разберем къде е истината.
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    за жицата си прав, че е разлика, ама дросела си има датчик за отварянето, и аз мисля че цената не е определяща толкова, важното е да стане качествено, иначе просто трябва да пригодиш някакъв за там и после не сигурно че ще работи коректно, междо другото като си го смених този датчик, не усетих никаква промяна нито в разхода нито във вървенето , пари навятъра...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •